Lhář, nebo světec?

dveJsi se svým miláčkem na koupališti a než se stihneš vrátit z převlékacích kabinek, už toho svého vykutáleného ptáčka vidíš, jak se s laškvným úsměvem na rtech vybavuje s podezřelou blondýnou u bazénu. Je to flirt nebo jen neškodné setkání dvou starých známých? Lže ti nebo nemáš důvod mu nevěřit? Poradíme ti!

Máš strach, že tě podvádí?
Zlaté pravidlo: Promluv si s ním o tom! Kluci jsou velice komplikovaná stvoření a těžko můžeš sama podle vlastních definic přijít věcem na kloub. Nedělej ukvapené závěry, jako jeho holka máš právo na vysvětlení všeho, co ti na jeho chování není úplně jasné. Hodně štěstí!

4 ZÁHADNÉ SITUACE

Scénář č.1: Zjistila jsi, že si tvůj kluk na ICQ píše s nějakou cizí holkou.

Co dělat?
Je to OK, když… si píší jen proto, že oba sdílejí stejné koníčky, jsou členy stejného klubu nebo fanoušky hudební skupiny. Proč by si tvůj drahý nemohl jen tak pokecat s někým, kdo má stejné koníčky?
Není to OK, když… se před tebou vše snaží skrývat a když náhodou jeho spuštěné ICQ zahlédneš, raději ho vypne nebo se začne jakkoliv vymlouvat, jen aby sis probůh nečetla, s kým a co si píše. A když se ho navíc zeptáš, co je to za holku, zazdívá a zazdívá.

Scénář č.2: Kamarádka ti prozradila, že tvůj kluk o víkendu na jedné party tančil s nějakou holkou.

Co dělat?
Je to OK, když… jsi věděla, že na party jde, ale nemohla jsi jít s ním. Věděla jsi tedy, že se večer jde bavit, přičemž jsi jistě musela počítat i s variantou, že si i rád s někým zatančí. Přece jsi mu nezakázala, aby si zatančil třeba s kamarádkou – na tom není vůbec nic špatného!lhar
Není to OK, když… byl na party pozvaný jen on a tebe se sebou nevzal, anebo pokud ti řekl, že nikam nejde a nakonec tam přece jen šel. To totiž znamená, že ti lhal. A ke lži měl dost možná nějaký určitý důvod. Důvěřuj, ale prověřuj!

Scénář č.3: Tvůj kluk ti sdělil, že na večer má už vlastní plán – jít se svou kámoškou na pizzu.

Co dělat?
Je to OK, když… jsou staří dobří přátelé a znali se ještě dlouho před tím, než jste spolu začali chodit. Je přece v pořádku, že si za tak dlouhou dobu, co se třeba neviděli, chtějí sejít a pokecat o životě. A třeba se tvůj drahý s kamarádkou chce poradit, co ti například koupit k narozeninám – tak co je na tom špatného?
Není to OK, když… se seznámili docela nedávno a poslední dobou spolu začali trávit podezřele mnoho času. Pokud není vyznavačem mnohoženství a nehodlá si založit harém, měl by se rozhodnout, jestli chce chodit s tebou nebo s tou druhou!

Scénář č.4: Ouch… Přistihla jsi svého kluka jak se líbá s jinou!

Co dělat?
Je to OK, když… mmm, tak toto většinou OK není. Přesto bys mu mohla dát ještě šanci, pokud bylo očividné, že se ta holka vrhla na něj a tvůj kluk jí líbání vracet nechtěl. Čili opět si zopáknem naše zlaté pravidlo a hup k výslechu!
Není to OK, když… pokud se začne divoce bránit a ospravedlňovat, nebo dokonce ti tvrdit, že za to nemůže, protože vypil moc alkoholu. Přiznejme si to – opilost je pouze ohranou výmluvou. Udělal to, protože chtěl, alkohol nealkohol.

Pro dnešek poslední rada – Vzájemná důvěra je ve vztahu velmi důležitá, ale neznamená to, že musíš ignorovat všechny svá špatná tušení. Důvěřovat neznamená přehlížet! Pokud tvé vnitřní já křičí na poplach, vyjasni si vše se svým klukem mezi čtyřma očima.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
 1. No tak můžu tě ujistit, že by to byla naše hloupost dávat na web opsané věci. Jsou za to i pokuty, což určitě nemáme zapotřebí. Můžeš mi prosím napsat, kde jsi nějaký takový článek četla?

 2. No tak bohužel za to ručit nemůžu, holt jsou věci, které jsou sand v každém holčičím časopise :-D Já jen vím, že nevzala žádný časopis a neopsala to. To by byla přece zbytečná práce ;-)

 3. Třeba to okopčili oni :-D :-D :-D, jelikož podle mě tady sou rozhodně zajímavější články než v bravíčku, top dívce atd. :-)

 4. Mě spíš vadí, že nikdy nic takového neudělá… Protože si připadám strašně hloupě, když si chci pokecat s nějakým spolužákem nebo kamarádem.

  Skoro mi přijde, že to není člověk, ale nějaký polobůh. Nemohl by dělat trochu lidské chyby, když je dělám já? Aspoň se otočit za hezkou holkou nebo někdy přijít pozdě, nebo zapomenout na moje jmeniny?!!

  Tohle mě fakt štve ze všeho nejvíc. A taky je moc chápavý až je to podezřelé…
  Když nikdy nic neřekne, nevím, co si ještě můžu dovolit a co už ne, zkrátka jednou vysype všechny moje prohřešky najednou, já už to vidím. Ach jo…

 5. culko… tak jestli se to vysypat má tak se to vysype, teď bych to neřešila a prostě žila dál stejně…taky jsem měla kluka, který byl hrozně hodnej, a to tak moc až mě to bylo nepříjemný…

 6. jak to dopadlo?

  víš, já mám hrozný výčitky, když zcela nevinně zamrkám na jiného kluka, nebo když se s někým bavím,já všude chodím pozdě, nikdy nic nestihnu, je jedno jestli mám před vhodným odchodem z bytu pět minut nebo hodinu, přijdu pozdě…

  On nikdy pozdě nepřišel, nikdy na nic nezapomněl, nikdy se nestalo, že by mně nepochopil a v životě jsem ho neviděla flirtovat s jinou holkou… já si pipadám strašně hloupě.

  a prostě mi to je podezřelé.

  víš, že (jsem hnusná, já vím) jsem se s ním docela vážně bavila o budoucnosti, vzal to úplně vážně…myslela jsem, doufala jsem, že aspoň tady se bude chovat jako normální kluk, znejistí… ale ne.

 7. Už jsem na to přišla. Já jsem přeci hodně tolerantní, vlastně to beru asi tak, že jsem s dotyčným chlapce na radnici nebyla ani ho nedonutila mi nic slíbit a tudíž si může chlapec dělat co chce. Na druhou stranu, já mu taky nic neslíbila. Hovořila jsem s ním o jednom společném kamarádovi, který se na mě občas poněkud lepí (záminka: šerm). Chlapec prohlásil, že někdo vdolky, jiný holky, a nechal to být. Jsem mu za to šíleně vděčna, zvláště za to, že se nezeptal, moc-li mi to vadilo (protože nevadilo). Možná právě proto ho mám tak ráda, že je… normální.

  Vlastně v tu chvíli jsem si tak nějak uvědomila, že nemusím dotyčného troufalejšího kamaráda fackovat, nebo si jinak dokazovat, že na mě nemá nárok. Protože vím, že chlapec ví, že na mě má monopol právě proto, že si o něj nikdy neřekl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.