Když ti dá sbohem

Jen málokterý vztah vydrží až do konce života. Proto v případě, kdy vaše randění najednou ustane, neměj strach, že jsi první či jediná. Takhle to holt chodí a když to jeden z vás necítí dostatečně silně, přichází na scénu právě rozchod. Že bolí, to víme všechny. Jak zapomenout a vypořádat se s tímto nepříjemným obdobím?

Zkrátka už je to tak. Ať již došlo k rozchodu jakoukoliv cestou, lze předpokládat, že to nebylo příjemné ani snadné pochopit. Ovšem život jde dál, a proto nezůstávej jen tak stát. Existují způsoby, pomoci kterých se s celou skutečností lépe vypořádáš.rozchod-po-telefonu

Neunáhli svá rozhodnutí

Porozchodovou fázi bude provázet řada emocí. Vztek, smutek, bezmoc. Nebraň se těmto pocitům, naopak je nechej prostoupit celou svoji osobnost. Všechno totiž musí ven, nemůžeš si city hromadit uvnitř sebe. Neukvapuj se k tak zoufalým činům, jako je například vypití láhve alkoholu na ex. Nemá to cenu. Taktéž se vyhni chybě, kterou symbolizuje urychlené navázání vztahu s osobou, kterou vlastně ani pořádně neznáš. Proč to děláš? Myslíš si, že tím svému bývalému ublížíš a sobě ukážeš, že máš pořád cenu. To pochopitelně máš, ale čas na další vztah přijde s postupem času, až na to budeš sama připravena a budeš schopná cítit lásku k někomu, kdo vstoupí do tvého života.

Znič vzpomínky

Darovaný plyšový medvídek, kterého zaléváš svými slzami? Krásný náramek houpající se na tvém zápěstí? Vzpomínka na váš první polibek? Dost! Nemůžeš se přes rozchod přenést tak, že se budeš mučit vzpomínkami na pěknou minulost. Pochopit se to dá v první fázi, kterou vlastně celou propláčeš. Právě tehdy je ti dovoleno vzpomínat na to pěkné. Ale nic nesmí trvat věčně, a proto si jednoho dne řekni stop. Vytvoř si seznam všech špatných vlastností, připomínej si, proč vztah skončil. Necítil se v něm spokojený on? Našel si jinou? To jsou možné důvody konce, které je třeba akceptovat. Všechny hmotné věci, které tě k němu poutají vyhoď, nemáš-li to srdce, tak je alespoň hodně dobře schovej.

Zabav své myšlenky

Nyní, když tě již vztah nijak neváže, můžeš konečně využít znovu nabytý čas. Najdi si nový koníček, kontaktuj staré přátele a podnikej nové věci. I taková změna bude znamenat velký krok a uvidíš, že si postupem času již ani nevzpomeneš, že nějaký takový kluk existuje. Jakmile se od něj dostatečně odpoutáš, můžeš začít uvažovat o novém vztahu. Ta pravá láska se ukáže, když to budeš nejméně čekat.

Život je příliš krátký na to, aby ses po celý jeho zbytek trápila rozchodem. Neboj se, i když ti to teď možná připadá tak, že za nic nestojíš a nikomu už se nikdy líbit nebudeš, opak zůstává pravdou. Uvědom si, kolik přátel za tebou stojí a že tvá cena jedním nevydařeným vztahem rozhodně neklesla.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.