Manuál k jeho milostným signálům

rectelTo jsme zkrátka my holky. Jakmile se zamilujeme, dotyčný nám nedá spát. Dnem i nocí totiž přemýšlíme, co asi znamenal ten či který pohled, jak si vyložit jeho gesta a zda něco přece jen nevypovídá o tom, že naše láska je tou správnou osobou opětována. Naštěstí pro nás existuje věda zabývající se výkladem řeči těla – a nyní si názorně ukážeme, jak ji lze aplikovat v praxi!

Setkali jste se pohledem, nechtěně jste o sebe zavadili letmým dotekem a ty z něj šílíš! Pojďme se blíže podívat do “kuchyňky” psychologů a zjistit, zda jeho řeč těla může vypovídat o vzájemné přitažlovosti.

vita0022

A) Dlouhý, upřený pohled do očí
Jako milostný signál: Intenzivní přímý oční kontakt trvající déle jak pět sekund rozhodně není přirozený. Zákonitě se za ním musí něco skrývat. Hraje si s tebou? Svádí tě?
B) Dotýká se pásku či kapes u kalhot
Jako milostný signál: Schovává si palce do předních kapes svých kalhot nebo je má ležerné zaháknuté do poutek na pásek? Tímto gestem se pánové podvědomě snaží svést pozornost na své intimní partie, což je jednoznačně součástí procesu svádění.
C) Křečovitý úsměv s pootevřenými ústy
Jako milostný signál: Pokud se kluk při rozhovoru s tebou usmívá tak, že jeho horní ret je roztažený více, zpod něj lehce vykukují zuby a celý úsměv působí spíše křečovitě než uvolněně a přirozeně, jedná se o zdvořilostní signál. Chce jím naznačit, že je mu tvá společnost sice příjemná, ale bohužel nesdílí stejné emoce, které v tu chvíli vyzařují z tebe. Jiskra na jeho straně pravděpodobně nepřeskočila.

vita003

D) Sedí si na dlaních
Jako milostný signál: Kluk, který při rozhovoru ukrývá své dlaně pod stehna, se pravděpodbně snaží ovládat a dává si před tebou velký pozor, co vypustí z úst. Může působit dokonce poněkud nervózně. Je to však znakem toho, že na tebe chce působit dobře. Proto se raději drží zpátky, aby tě náhodou něčím neurazil či nezkazil první dojem. Dej si ovšem pozor, zda před tebou neskrývá něco úmyslně!
E) Pozvednuté obočí
Jako milostný signál: Je antropologicky prokázáno, že jakmile se muž dostane do kontaktu s objektem svého zájmu, automaticky začne pracovat jeho mimika. Rychlé, mnohdy obtížně postřehnutelné pohyby obočím nahoru a dolů, jsou zřetelným signálem, že dotyčného nenecháváš chladným. Přirozený a uvolněný úsměv je pak důkazem, že se s tebou tvůj protějšek cítí příjemně.
F) Špičky jeho chodidel míří k sobě
Jako milostný signál: Jedná se o projev nejistoty. Očekáváš-li, že udělá první krok sám, možná se nedočkáš nikdy. Takový kluk totiž potřebuje ujistit, že u tebe má opravdu šanci, než se k něčemu rozhoupe. Proto mu dej svou náklonnost dostatečně najevo, případně buď aktivní sama. Jdi na to však chytře, pěkně pomalu a zlehka. Budeš-li příliš tlačit na pilu, může se zaleknout a ztáhnout se zpátky.

vita001

G) Stoj rozkročný
Jako milostný signál: Kluk stojící proti dívce, kterou vyhodnotil jako vhodnou partnerku, obvykle nevědomky klade chodidla dál od sebe, než je běžné, a pánev lehce povysune vpřed. Jedná se o jeden ze základních biologicky daných instinktů, o němž většina mužů ani neví.
H) Natažená dlaň
Jako milostný signál: Natažená ruka dlaní nahoru značí otevřenost a upřímnost. Kluk ti takto dává najevo, že před tebou nic neskrývá a zároveň k tobě cítí důvěru. Může se dokonce jednat o signál poukazující na jeho silné city k tobě a zájem o vážnější vztah.
I) Nakloněná hlava
Jako milostný signál: Pokud kluk při rozhovoru s tebou působí pozorně a naklání hlavu lehce stranou, buď si jistá, že mu rozhodně nejsi lhostejná. Zajímá ho, co říkáš, a určitě by tě rád poznal blíže.
J) Tělo ho prozradí
Jako milostný signál: Další z dočista primitivních věcí, kterou si obvykle neuvědomujeme. Nachází-li se náš idol někde poblíž, trup našeho těla nebo minimálně špičky chodidel podvědomě směřují k němu. Hlavu přitom můžeme směřovat úplně jinam, můžeme se bavit s lidma na úplně jiné straně, ovšem směr trupu naše maskování vyzradí.

Text a foto: Eliška R.
Model: Vít P.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

9 Comments
  1. Good článeček :o) ae ja na kluky kašlu xD pač nevím jak u vás ae u nás sou samí magoři a krypli :)

  2. Děkuju moc za článeček :) zrovna jsme přemýšlela o jednom klukovi z vedlejší třídy, podívám se na slečnu a tady přesně to, co potřebuju :) ještě jednou moc děkuju :-*

  3. jou dobrej článek. příští článek by mohl bejt o dívčí řeči tla..aspon budeme vědět nač si dávat pozor!:)

  4. Tak tenhle článek bych ohodnotila jedničkou s deseti hvězdičkami! Hodně jsem se toho dověděla, obrázky k němu byly fantastické, prostě super – jen tak dál, Slečno! <33

  5. Teeda tohle je přesně článek, který jsem potřebovala i když mi moc nepomohl, jelikož jsem za 1. s dotyčným v životě nemluvila a za 2. když sme se na sebe podívali, já ucukla a tak ani nevím jak stál, nebo jak se tvářil xD Ale jinak moooc povedený, takových článků víc ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.