Nákupy až do domu

Fenomén dnešní doby je zajisté internet. Díky němu šetříme čas i peníze a jsme v kontaktu s všudy přítomnou virtuální realitou. Co všechno se díky internetu mění? V podstatě se dá říct, že nemusíš vystrčit paty z domu a přesto přežiješ.

Kromě nákupu oblečení a dalších zbytných nezbytností včetně nábytku či vybavení celého domu, které ti dovezou přímo před dveře můžeš po internetu i jíst. Takže všechny základní potřeby jsou zajištěny.nakupy

Už žádné letáky

Prakticky každá restaurace má své vlastní webové stránky, tudíž si můžeš pročíst celé menu online. A dejme tomu, že každá třetí restaurace nabízí možnost, vzít si jídlo s sebou nebo rozvoz až do domu (objednat můžeš například zde). Takže pokud se nejedná o sváteční večeři k výročí, proč se namáhat, oblékat, jezdit po celém městě? Stačí si rozkliknout vybranou restauraci, zvednout telefon a nadiktovat objednávku. Do hodiny máš jídlo přímo na stole a můžeš se po večeři spokojeně rozvalit u televize. A jestli si chceš objednat maxi pizzu jako lék na splín, nikdo se nebude blbě tvářit, že se ji chystáš celou sníst sama. Takže jaké že jsou výhody? Jednoduchost, rychlost, pohodlí a ke všemu šetříš naše lesy, jelikož nabídka je na internetu a ne na papíře.
Některé restaurace dotáhly objednávky přes internet ještě dál. Mají totiž aplikace do chytrých telefonů, přes které si objednáš ještě rychleji a máš jistotu, že menu je vždy aktuální. Pak existuje ještě aplikace s názvem foodpanda, která sdružuje více restaurací dohromady, a ty si jen vybereš, na jakou kuchyni máš dnes chuť. Tato funkce je zatím jen ve větších městech jako je Praha, Brno, Ostrava, Olomouc a Plzeň.

Od kalhotek po pračku

Internet je prostě mocný. Neexistuje obchod, který by neměl svou nabídku vloženou na e-shopu nebo neměl alespoň online katalog k nahlédnutí. Kdo není na internetu, jako by nežil. Nejen proto si můžeš objednávat z pohodlí domova cokoli, co se ti líbí. Důležitou a rozvinutou složkou internetového nakupování je doprava. Ať už se jedná o poštu nebo soukromé zásilkové služby, bez nich by ti nové šaty na léto nepřišly.
Nakupovat online ovšem nemá jen své výhody, ale také úskalí. Většinou platíš kartou, rovnou z účtu na účet. Tím pádem ztrácíš přehled o svých financích. Může se proto lehce stát, že přešvihneš svůj měsíční rozpočet a nezbude ti pak na placení složenek nebo nutné výdaje. Dokonce už existují lidé, kteří jsou na nákupech přes internet závislí. Nemohou si prostě pomoci a objednávají vše, co se jim líbí. O to větší šok potom přijde, až jim věci doručí. Zvlášť, pokud se rozhodli platit na dobírku – což u závislých tak většinou bývá.

Takže nakupování nutných věcí s lepší cenou? Rozhodně ano. Pizza až do domu? Klidně! Ale i zde platí pravidlo o tom, že nic se nemá přehánět

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.