Nápady pro čokoládové labužníky

cokoladaHorká čokoláda je úžasná věc. Zahřeje, uklidní a posílí. Ale řekněme si – čokoláda z prášku nebo z kávového automatu, to zkrátka není ono! Vyzkoušej s námi hned tři druhy netradičního čokoládového nápoje, které si zvládneš připravit sama doma i bez ohromných kuchařských zkušeností.

Pomocí našich receptů připravíš cca 8 šálků čokolády od každého druhu.

BÍLÉ SNĚNÍ
Co potřebuješ: cca 2 tabulky bílé čokolády, 4 hrnky mléka, ½ hrnku smetany, marshmallow (žužu), pro odvážné i špetka pepře
Postup:
1. Čokoládu rozsekej nožem (případě nahrubo nastrouhej) na malé kousíčky a nasyp do větší (nejlépe kovové, keramické či skleněné) misky.
2. Veškeré mléko a smetanu nalij do jednoho hrnce a dej vařit. Pokud chceš zkusit něco opravdu neobvyklého, přidej i špetku mletého pepře a dobře promíchej. Jakmile nad hrncem začne odcházet hustá pára a v mléce se objeví několik bublinek, hrnec z plotny odstav. Mléko by nemělo vřít!cokolada2
3. Horkým mlékem přelij nasekanou čokoládu v misce, nech chvíli odstát – čokoláda by se měla pozvolna rozpustit. Dobře promíchej pomocí šlehací metličky. Jsou-li v nápoji větší hrudky, můžeš použít i ruční mixér.
4. Do každého šálku dej 2 kusy marshmallow a zalij připraveným nápojem.

MALINOVÝ POLIBEK
Co potřebuješ: jako u předchozího receptu – stejné množství bílé čokolády, mléka i smetany + šálek malin, šlehačka (i ve spreji), miska čokoládových hoblinek
Postup:
1. Zopakuj body č. 1 a 2 z předchozího receptu.
2. Do směsi nasyp dobře umyté maliny a rozmixuj ručním mixérem tak, aby v nápoji nebyly žádné větší hrudky.
3. Celou směs přelij zpět do hrnce a opět ohřej. Poté si připrav šálky, čokoládu do nich rozlij, ozdob šlehačkou a čokoládovými hoblinkami (je možné použít i lentilky apod.).

HOŘKÁ TOUHA
Co potřebuješ: cca 2 tabulky hořké čokolády, 4 hrnky mléka, ½ šálku hořkého kakaového prášku, ¼ šálku krystalového cukru, ½ až 1 čajová lžička drceného chilli
Postup:
1. Podobně jako u předchozích receptů – čokoládu nasekej najemno a dej do misky, v hrnci ohřej mléko.
2. V jiné misce smíchej kakaový prášek a cukr a přidej do horkého mléka. Dobře promíchej a poté směsí přelij sekanou čokoládu.
3. Směs nech odstát, dokud se čokoládové kousky úplně nerozpustí. Nyní přidej malou špetku chilli prášku, zamíchej a ochutnej. Nápoj by měl mít jen mírně ostřejší chuť, proto to s kořením nepřežeň.
4. Nápoj nalij do šálků a jemně posyp kakaovým práškem (může být smíchaný s vanilkovým cukrem).

Příjemné mlsání!

Text: Eliška R.
—–
23.4.2008

(c) Autorská práva vyhrazena.
Zákaz kopírování textu bez výslovného souhlasu redakce.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. tak jsem dneska měla hořkou touhu – sice bez cukru a s hodně chilli, ale je to fakt dobré! Takové hořké kakao :-)

  2. Začalo mi kručet v břiše a po bradě mi stéká slina. Asi se otočím směr kuchyň a udělám si něco nechutně sladkého:D

Leave a Reply

Your email address will not be published.