Největší hudební pecky letošního léta

Konce a začátky: V rádiích doznívají poslední tóny letních songů, které si získaly neuvěřitelné množství příznivců. Na řadu přichází chladnější období a zanedlouho budeš mít u nosu další skvělé pecky, tentokrát s romantickou, podzimní a vánoční tematikou. Proč si u nich ale ještě jednou nezavzpomínat na prázdniny?

Otočit volume doprava, pustit si písničky na plné pecky a vlnit se do rytmu, to snad postihlo každého, kdo alespoň trochu holduje muzice. Letošní sluneční atmosféra ti nabídla spoustu skvělé muziky, která hýbala světem a těly poslouchajících. Jaké hity vládly prázdninám?

Baví nás retro s novým nádechem

Stačila jen starší nahrávka a šikovnost DJů a rázem jsi měla k mání senzační písničký v retro stylu, který dnes prostě frčí. Například skladba We No Speak Americano od Yolandy Be Cool & DCUP se stala jasným hitem diskoték.

Mezi další skvělé předělávky se zařadila také písnička od Marilyn Monroe – I Wanna Be Loved By You, kterou upravil hudebník Steve Forest. Druhý dech chytil také song Nonsense původně od Charlieho Chaplina, nyní v podání The Swing Kids.

Tancujme v rytmu

Singl, který dokázal zaručeně rozproudit krev a rozvlnit boky je od zpěvačky Shakiry. Taneček v klipu Waka Waka inspiroval nejednoho instruktora zumby. Pozadu však nezůstali ani bubeníci Safri Duo a zpěvačka Velile, kteří společně vytvořili písničku Helele. Ta společně se Shakirou roztančila fotbalové stadiony v Africe.

České hudební scéně v létě vévodil singl Xindla X a Olgy Lounové s originálním názvem Láska v housce.

Pop na scéně

Stále velmi oblíbená zpěvačka Kylie Minoque všem ukázala, že rozhodně nepatří do starého železa, a v plné síle předvedla svou letní novinku All the Lovers. Na špici hudebních hitparád se stále drží i povedený song Club Cant Handle Me, který vytvořili Flo Rida a David Guetta.

Ale mládí vpřed! Přestože je Lady Gaga na hudební scéně poměrně krátce, má už na svém kontě spoustu písniček, které si pobrukuje čím dál více lidí. Proto není divu, že její další hit Alejandro uchvátil tolik posluchačů. Něco podobného se podařilo také mladému finalistovi loňského American Idol Adamovi Lambertovi. Předvedl, že není žádný zelenáč, a hodil na plac pecku Whataya Want From Me, která se brzy dočkala několika mixážních variací.

Léto ožilo povedenými duety

Velký návrat oslavil také rapper Eminem s písní Not Afraid. Dokázal, že během své hudební pomlky rozhodně neusnul na vavřínech, ale svůj um poctivě piloval. Rihanna zase překvapila romantickou písničkou Te Amo, ale také drsňáckou skladbou Rude Boy. A co víc, Rihanna s Eminemem dali hlavy dohromady a společně vytvořili líbivku Love the Way You Lie.

O povedené duety nouze rozhodně nebyla. Katy Perry společně s Timbalandem vydala skladbu If We Ever Meet Again a se Snoop Dogem pustili do světa písničku California Girls, která měla taktéž velký úspěch.

Taneční pecky, remixy i mixy

Holandský krasavec DJ Tiesto umixoval další hudební bombu, kterou svým hlasem doplnila zpěvačka Nelly Furtado. Song Who Wants To Be Alone se prodral do hlavních příček hitparád rychlostí blesku. Nemálo posluchačů si získala také zpěvačka Inna s písničkou Deja Vu ve spolupráci s Bobem Taylorem a 10 minutes.

Poněkud zvláštním, přesto chytlavým stylem nám učaroval zpěvák pod pseudonymem Stromae. Během tohoto léta zabodoval s písničkami Alors On Danse a Te Quiero.

Který song tě během slunečného období pohltil natolik, že ho nemůžeš pustit z hlavy? Piš do komentářů pod článkem.

8 Comments
  1. Všechny tyhle “pecky” jsou omílané pořád dokola… neříkám, že se mi žádná z nich nelíbí, ale proč nikde nevidím něco v jiném stylu? Písničky, které vytváří tito interpreti mi připadají vesměs “na jedno brdo”. Bohužel je dnešní mládež taková, že asi potřebují stereotyp a něco jako kvalitní hudba jim nic neříká. Johny, 16

  2. Johny a Christophery, každý má svůj styl a každému se líbí něco jiného. Všichni si pod slovy kvalitní hudba představujeme něco rozdílného a bohužel nelze se zavděčit každému :) A která hudba je vám nejblíž?

  3. já osobně poslouchám rock a metal.. ale nic proti discofilním blbinám nemám jen mi přijde že se všechno točí jen kolem toho…

  4. Souhlasím s Johny , všechno je to takové … sešité horkou jehlou v seriové výrobě . Jakoby jeden producent,jedno studio . Jeodné co snad tak od Hayley Wiliams Airplins ale nejsem si jistá datem vydání .

Leave a Reply

Your email address will not be published.