Oslnivý třpyt broušených krystalů

Ať už jsi fanynka všeho možného zdobení a šperky jsou neodmyslitelnou součástí tvé image, nebo se krášlíš spíše střídmě a příležitostně, třpytivé krystaly značky Swarovski tě nenechají chladnou. Fenomén precizně vybroušených kamenů totiž okouzluje tisíce žen na celém světě.

Blýskni se s krystaly od Swarovski

Swarowski je absolutní klasikou ve světě šperků. Jde o prestižní klenotnickou značkou založenou na perfektně vybroušených krystalech oslnivého lesku a třpytu. V kombinaci zejména se stříbrem pak vznikají úchvatné přívěsky v rozmanitých tvarech, náhrdelníky, náušnice,  luxusní piercingy, skvělé náramky vykládané krystaly i  exkluzivní zásnubní prsteny nebo svatební čelenky.

Vítaným dárkem jsou i dámské hodinky vykládané ozdobnými kamínky Swarovski nebo přívěsky na mobil či klíčenku. Pro milovníky žlutého kovu se již stříbrné šperky Swarovski i pozlacují, takže si vybere opravdu každý, a to i díky široké škále barevnosti krystalů. Je libo průzračnou čistotu, osudovou fialovou nebo třeba něžnou růžovou? Žádný problém!  Jednoduché linie pro harmonickou eleganci a podtržení outfitu,  šperky inspirované říší květin pro romantické povahy i inovativní design pro vyznavače neotřelých a extravagantních doplňků – to vše najdeš pod známým logem labutě.

Legenda z Jizerských hor

Může nás těšit, že Daniel Swarovski se roku 1862 narodil právě v Čechách. Když v dílně svého otce začal experimentovat s broušením skleněných kamenů, ještě stěží někdo tušil, jakým pojmem se jednou jeho práce stane. Hodně se zajímal o technologie broušení, a protože byl technicky velice zdatný a vynalézavý, našel brzy způsob, jak přejít od ručního broušení ke strojnímu. Sestavil stroj schopný brousit kameny ve velkém množství a hlavně s mimořádnou přesností a precizností. V roce 1895 se s rodinou přestěhoval do tyrolského městečka Wattens a ve stejném roce založil firmu Swarovski. Proslulost firmy pak rok od roku rostla a dnes je celosvětovým pojmem a synonymem nápaditosti, nadčasovosti a řemeslné zručnosti.

Dostupný luxus

Swarovského křišťál je tak zářivý proto, že kromě skvělého brusu také splňuje vysoké požadavky na propustnost světla a dokonalou čistotu. V kolekcích šperků plných elegance a originality tak vévodí čisté a průzračné kameny v úchvatném třpytu. Vyzařuje z nich vytříbený vkus a cit pro detail.

S komponenty Swarovski pracují nejznámější designéři a návrháři světa a v souladu s aktuálními trendy připravují stále nové modely. Dnes už tyto oslnivé kamínky nenajdeš jen na špercích, ale i na kabelkách, botách, mobilech, skleněných figurkách a dalších předmětech. Například světová sjezdařka Šárka Záhrovská absolvovala loňskou sezónu v helmě posázené krystaly Swarovski.

Na špercích Swarovski je náramně půvabný také fakt, že jsou dostupné. Nejde o žádnou libůstku pouze pro movité. Samozřejmě se vyrábějí luxusní kolekce v kombinacích s těmi nejdražšími kovy, kde cena šplhá do vyšších pater, ale zrovna tak se prodává celá řada šperků, která je přístupná všem a v současnosti sklízí snad ještě větší obdiv než kousky určené jen vyvoleným.

Stylové šperky pro všechny generace

Nejčastěji kupovanými šperky Swarovski jsou pravděpodobně náušnice, ale také prsteny nebo přívěsky, například populární srdce vykládané krystaly, ale také různé další tvary od čtverce až po koule. Popularita Swarovského jde napříč generacemi. Jeho kamínky dodají šmrnc a podtrhnou mládí slečen a zrovna tak rozsvítí mladistvou elegancí i zralé ženy.

Swarovski nehledí na věk, společenské postavení a majetkové poměry. Chce prostě zdobit a těšit všechny ženy. Šperky této značky patří k nejoblíbenějším dárkům a troufám si říci, že neexistuje nikdo, koho by vlastnictví těchto třpytivých kamínků nepotěšilo. Mít doma nějaký ten kousek od Swarovského je téměř povinností, ale v tomto případě rozhodně velmi milou povinností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.