Ovocné grilování na podzim

Griluješ ráda a smutníš, že grilovací období již končí? Opak je pravdou. Meteorologové nám slibují krásné babí léto a to ti jistě zajistí příjemné grilovací podmínky. Nezoufej a nech se Slečnou inspirovat ovocnými recepty na gril, kterými si vykouzlíš náladu léta.

grilované maso

Grilovat můžes opravdu téměř cokoli tě napadne. Mezi jedny z opravdových chuťovek na grilu patří ovoce. Banány, broskve, ananasy, jednoduše jakékoliv ovoce připravované na grilu na dřevěné uhlí s kombinací zmrzliny chutná báječně s nezaměnitelnou chutí.

Banány na grilu

Ingredience: 2 banány méně zralé, 2 lžíce hnědého cukru, 2 lžíce mleté skořice, 2 lžíce medu, vanilková zmrzlina dle chuti, pár kapek Bourbonu dle chuti

Postup:
1.Banány rozkroj po délce. V připravené míse smíchej cukr se skořicí.
2.Poté potři připravené banány medem a posyp je směsí skořice a cukru. Nech banány cca 5 minut odpočinout.
3.Již odležené banány dej na gril, řeznou a pomazanou stranou dolů. Griluj 2 minuty, poté je otoč a griluj je dál ještě 5 minut do té doby, než se začnou oddělovat slupky.
4.Ihned podávej se zmrzlinou a Bourbonem.

Broskve se skořicí

Ingredience: 4 velké broskve, 8 kousků co nejdelší celé skořice, 8 lístků čerstvé máty, 4 lžíce másla, 1 / 4 hrnku hnědého cukru, 1 / 4 hrnku rumu, 1 / 2 lžičky mleté skořice, špetka soli, vanilková zmrzlina dle chuti

Postup:
1.Důkladně broskve opláchni a osuš je, vypeckuj a nakrájej na čtvrtiny. Poté vždy dvě čtvrtky napíchni na jeden kus celé skořice.
2.V připraveném menším hrnci smíchej máslo, hnědý cukr, rum, skořici, sůl a přiveď směs k varu. Vař do zhoustnutí zhruba 5 minut. Tekutina by měla být podobná sirupu.
3.Broskvové špízy griluj do té doby, než hezky zhnědnou tj. 3-4 minuty na každé straně. Během toho broskve maž připravenou směsí.
4.Přímo z grilu podávej se zmrzlinou případně zbylou směsí.

Grilovaný ananas

Ingredience: 1 velký ananas, 3/4 hrnku tequily, 3/4 hrnku hnědého cukru, 1 1/2 lžičky vanilkového extraktu, 1/2 lžičky mleté skořice, vanilková zmrzlina dle chuti

Postup:
1.Ananas oloupej, nakrájej na tenké plátky a odstraň střed.
2.V připravené míse smíchej tequilu, cukr, vanilkový extrakt a mletou skořici
3.Ananas polož na rozehřátý gril, pomaž jej směsí a griluj do té doby, než hezky změkne. Po změknutí jej otoč, nech chvíli ještě grilovat a poté jej podávej se zmrzlinou s kapkou zbylé směsi.

A jelikož už přece jen nebudou tak teplé noci jako byly ty v létě, doporučila bych ti pořídit si tepelný zářič, který dokáže příjemně zahřát.
Přeji dobrou chuť!

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.