Po stopách filmových míst

Oblibou turistů už není jen moře, pláže, památky a mnoho dalších, ale také filmové lokace, které zážitek z oblíbených filmů posunou zase o kus dál.

Jestli jsi také filmový fanda nezapomeň při plánování příští dovolené zahrnout do programu i zajímavá místa z tvého oblíbeného filmu.film-hobit

Ranč Southfork

Pamatuješ si na legendární seriál Dallas a zvláště pak na ranč Southfork, na kterém žila slavná rodina Ewingů? Toto krásné sídlo lze najít v americkém státě Texas na adrese 3700 Hogge Road poblíž města Parker. Na ranči v dnešní době probíhají svatby i četné konference a slouží také jako turistická atrakce.

Planeta Tatooine

Pokud jsi milovnicí Star wars, neměla bys opovrhnout planetou Tatooine, na niž žil mladičký Luke Skywalker. Malou vesničku Ksar Ouled Soltane, kterou využil George Lucas při svém natáčení, nalezneš v Tunisku.

Rodinný dům DeFeových

Dům jenž byl použit ve filmu Horor v Amityville leží v Toms River v New Jersey. Ten pravý, v němž se měla stát ona osudná vražda šesti členů rodiny DeFeových se nachází v Amityville na Long Island – odtud také název filmu.

Hawthorne Grill

Pokud si dobře pamatuješ úvodní scénu z kultovního filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, jistě si vybavíš Hawthorne Grill, který chce milenecká dvojice vyloupit. Tento v dřívější době klasický americký gril byl k nalezení v ulici Hawthorne Boulevard ve čtvrti Los Angeles zvané Hawthorne, bohužel dnes na onom místě stojí obchod.

Mordor

Pro Mordor neboli Černou zemi využil režisér Peter Jackson při natáčení trilogie Pán prstenů oblast národního parku Tongariro, která leží na Novém Zélandu. Mimo jiné zde také můžeš vystoupat na horu Ngauruhoe, neboli horu Osudu, která skýtá nádherný výhled.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.