Pochutnej si na koleji i na cestách

Jsou situace, kdy se nemůžeš spolehnout na vybavení své domácí (nebo maminčiny) kuchyně. To ale neznamená, že se na cestách musíš živit jen paštikami a polévkami ze sáčku. Slečna pro tebe má pár tipů na praktické pomocníky, kteří ti vaření mimo domov zjednoduší.

sendvič

Foto: SXC.hu

Zabalené na cesty

V létě není nad pořádný piknik pod širým nebem. Jak ale dopravit jídlo tak, aby se nepomačkalo a zůstalo čerstvé? Hodit se ti budou plastové boxy všech tvarů a velikostí. Díky nim snadno převezeš cokoliv kamkoliv – ovoce, zeleninu, ale také omáčky, zákusky či naložené maso.

Jak udržet pití studené?

Termosky používáme nejčastěji pro uchování teplých nápojů, ale fungují i opačně. Stačí pár kostek ledu a limonáda vydrží v termosce chladná po celý náročný výšlap či den na koupališti. Z termosky se pije pomocí víčka – kalíšku, ty lepší jsou se však prodávají rovnou v sadě se dvěma hrnečky.

Tip Slečny: Domácí ledový čaj bez chemikálií a konzervantů vyrobíš velmi jednoduše: Uvař silnější černý čaj (například Earl Grey) a výrazně ho dochuť citronem a cukrem. Do termosky nebo jiného džánu naskládej kostky ledu a pomalu je přelij čajem. Čaj se okamžitě zchladí na příjemnou teplotu. Přidej další led a osvěžující letní drink je hotový.

Griluj bezpečně

Grilování je perfektní zábava na léto, ale té práce. Při neopatrnosti si navíc můžeš způsobit i nepříjemný úraz.  Nezbedné klobásky proto obracej zásadně pomocí praktického držáku na gril, který je nejen bezpečný, ale navíc ti usnadní spoustu práce. Zda musíš otáčet každý párek zvlášť, nebo jich obrátíš pět zároveň, to je přece rozdíl.

Vaření na koleji

Křupavé sendviče
Chystáš se po prázdninách bydlet na vysokoškolské koleji? Pak bys měla popřemýšlet o koupi některých spotřebičů, které ti tamní – obvykle dosti skromný – pobyt zpříjemní. Hotovky ze sáčku a čínské polévky se totiž nedají jíst věčně. Prima věc je například sendvičovač. Stačí ti toustový chleba, který natřeš kečupem nebo hořčicí, vložit do něj sýr, šunku či slaninu, případně zeleninu podle chuti. Ani ne za pět minut máš hotovou křupavou svačinu, která zasytí i v zimě parádně zahřeje žaludek.¨

Tip Slečny: Miluješ pizzu Hawaii? Zkus toast Hawaii: Do trastového chleba dej trochu kečupu, šunku, sýr a kousky ananasu.

Soukromý fastfood
Každý chudý student ví, že kdyby jedl denně v „mekáči“, brzy by přišel na mizinu. Pokud však patříš mezi milovnice hranolků a dalších smažených pochoutek, investuj do mini fritézy. Stačí pár mražených hranolků a oleje a hříšné hody mohou začít.

Sladká tečka na závěr
Lívance, mini palačinky a jiné dobroty hravě připravíš se speciální pánví na lívance. Tato kráska má tolik koleček, že budeš moci pozvat i sousedy.

Tip Slečny: Lívancová pánvice se parádně hodí pro smažení volských ok. Vajíčka se neroztečou a můžeš jich usmažit víc zároveň. Před dosmažením doporučuji zakrýt vajíčka na pár minut poklicí, aby nahoře nezůstala syrová.

Více praktických pomocníků nejen do kuchyně nalezneš na stránkách http://www.4home.cz/.

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.