Pořiď si pořádný úsměv

Pokaždé, když se mi dostane do rukou můj oblíbený časopis, prohlížím si zářivé úsměvy hollywoodských hvězd. Taky bych chtěla mít ten americký úsměv, zuby jako perličky.

cisteni_zubu
Když chceš podstoupit bělení, zuby musíš mít perfektně čisté.


Zkoušela jsem toho hodně. Dříve se říkalo, že zuby vybělí mořská sůl. Je to fakt, byly bělejší, ale taky to není úplně nejšetrnější bělení zubů. Pamatuji si na jednu reklamu, kdy pasta jisté firmy vybělila zuby už po prvním umytí. Tak to opravdu není pravda. Poslední pasta, co jsem vyzkoušela, zaručuje bělejší zuby už za jeden týden. A ta je docela dobrá.
Každopádně nemusíš utrácet za pasty. Můžeš si zajít buď do salonu, anebo si zuby vybělit sama doma. V salonu tě naučí správně se starat o zuby. Doporučuje se návštěva dentální hygienistky, protože ta tě správně naučí čistit si zoubky. Ultra měkkým kartáčkem, abys zbytečně nedráždila dásně, ráno a večer, minimálně po dobu tří minut. Krouživými pohyby. Nejlépe je doslova vyleštit, a to nejen zuby, ale i mezizubní prostory. Právě tam se nejvíce daří bakteriím, které leptají nejen tvé zuby, ale i zdraví. Bělit se totiž nedá bez dokonale čistého chrupu.

Čím se zuby bělí?

Jak už jsem naznačila, možností bělení je hned několik, ne všechny jsou ale vhodné či finančně dostupné pro každého. Nejdůležitější je u bělení procentuální část peroxidu v určitém přípravku. Peroxid je chemikálie, která vybělí zub, aniž by ho narušila, ale záleží hlavně na podílu peroxidu, přesnosti aplikace a délce působení.

Před bělením je vhodné si ověřit pár faktů. Zaprvé – zda jsi či nejsi alergická na peroxid. Pak si zjisti, jaká metoda je pro tebe vůbec nejlepší a kolik peroxidu v sobě bude mít bělící přípravek. Důležitá je pak také cena. Po bělení budeš mít zuby trochu citlivé, navíc se někdy proces bělení musí opakovat, není to napořád.

Doma nebo na klinice?

Výhodami domácího bělení zubů je, že si určuješ sama čas aplikace i dobu působení, bělíš si zuby v pohodlí domova. Ani to nestojí tolik peněz, ale bacha, můžeš si poleptat sliznici, nemusíš mít zuby důkladně vyčištěné, tudíž na bělení připravené a neumíš zhodnotit vlastní chrup tak jako lékař. Naproti tomu si za odborné bělení sice připlatíš, ale doktor ti zhodnotí zuby a ošetří je před aplikací. Aplikuje ti bělící krém kvalitně a přesně a nepoleptá ti sliznici. Zubní ordinace Brno se zaměřuje na bělení zubů, proto, pokud jsi z okolí Brna, neváhej. Více se dozvíš přímo na webu bělení zubů Brno.

Můžeš bělení podstoupit?

Zuby by se neměly bělit dětem do šestnácti let, pak také těhotným a kojícím ženám, alergikům. Pokud máš poškozené zuby, může být bělení nepříjemné, protože zuby jsou citlivější. Problém taky může být s plombami na předních zubech – odstín nemusí být rovnoměrný.
Ceny se pohybují okolo 5000 – 20 000 korun, není to tedy levná záležitost. Někdy se doporučuje držet i bezbarvou dietu – to znamená, že vyřadíš z jídelníčku například kari, sójovou omáčku, Coca-Colu, kávu, červené víno, čokoládu, džusy či různou zeleninu. Udržení dosaženého efektu pak závisí na každodenním používání bělící pasty, používání dentálních nití a vhodných kartáčků. Samozřejmě musíš počítat s pravidelnými návštěvami zubního lékaře a dentálního hygienisty.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed