Ozdob si úsměv třpytivým kamínkem

[button link=”https://slecna.info/tag/veronicin-blog/” color=”violet”]VERONIČIN BLOG[/button]

Ke krásnému úsměvu patří především bílé zuby. Možná kvůli tomu absolvuješ různé bělící procedury. Kupuješ si zubní pasty s bělícími účinky, zkoušíš kdejaké babské rady.  Ale svůj úsměv si můžeš vylepšit i jinak. Jak? Zkrášli ho pomocí šperku.

Jak mít krásné zuby ještě krásnější?

Ano, i to je dnes možné a navíc je to čím dál populárnější. Jedná se o malý kamínek, který se aplikuje na některý z předních zubů. Tvar, barva, velikost  i umístění záleží na tobě. Velice dobře vypadají broušené kamínky, které se krásně lesknou. Já se pro nalepení kamínku rozhodla poté co s ním přišla kamarádka. Líbilo se mi, jak se jí třpytí při každém úsměvu.

Jak probíhá aplikace

Nalepení kamínku probíhá v zubní ordinaci. Že tvůj zubař nemá k dispozici zubní kamínky? Nevadí, na internetu najdeš nespočet obchodů s těmito šperky. Důležité pro tento zákrok je, aby byl chrup zdravý. Zubní lékař nejprve zhodnotí stav vybraného zubu a rozhodne, jestli je pro tento zákrok vhodný. Zubní sklovina se napřed naleptá. Poté se nalepí kamínek  speciálním dentálním lepidlem. Celý zákrok je bezbolestný a trvá asi 15 minut.

Tolik teorie. A jaká je praxe? Pod pojmem leptání jsem si představovala, že mi lékař v zubu vytvoří (vyleptá) malý otvor, do kterého vsadí kamínek. Leptání mi ale připadalo spíše jako by mi zub oškrábal, zdrsnil. Poté zub důkladně očistil a připevnil na něj kamínek namočený v lepidle. V zrcátku jsem zkontrolovala, jestli je kamínek přesně tam, kde ho chci mít. Pak už stačilo jen odstranit přebytečné lepidlo a uhladit okraje kamínku tak, aby přechod mezi ním a povrchem zubu byl hladký. Žádnou speciální zubní pastu ani kartáček mi můj zubař nedoporučil. Zprvu jsem měla tendenci neustále jazykem kontrolovat, jestli jsem kamínek neztratila. Prvních pár dnů jsem si při čištění zubu dávala pozor, abych na onen zub netlačila. I při kousání jsem se mu vyhýbala. Ale asi po dvou týdnech jsem kamínek přestala vnímat, čistím ho a koušu s ním tak jako s ostatními.

Jak dlouho kamínek vydrží

Minimálně vydrží zubní kamínek 2 měsíce. Pokud se stane, že se uvolní dříve, můžeš ho reklamovat. Většinou ale vydrží více než rok. Záleží především na tom, jak moc je ozdobený zub namáhaný, ošetřovaný, i  složení slin má svůj vliv. Mně kamínek vydržel skoro 2 roky, pak se uvolnil. Na zubu mi po něm zůstal pouze nepatrný tmavší flíček.

Jak odstranit kamínek

Odstranění kamínku opět provádí zubní lékař. Jestli jsi ten typ, co je rád středem pozornosti, pak neváhej a nech si aplikovat zubní kamínek. Věř, že i díky tak malému šperku budeš přitahovat zrak ostatních.

Autorka: Verča J.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.