Píchnout, nepíchnout?

Doba okroužkovaných pankáčů, kteří se kromě číra vyznačovali i piercingem na každém centimetru těla je naštěstí pryč. Dnes piercing slouží spíš jako opravdová elegantní ozdoba, jejíž umístění volíme s největší opatrností. A jelikož doba jde stále kupředu, i v tomto oboru se najdou zajímavé novinky.

Je ale pár věcí, které by sis měla zodpovědně promyslet, než se pustíš do děrování svého těla. Je totiž úplně jedno, zda už nějaký ten piercing máš nebo se chystáš na první. Každý z nich máš už prakticky navždy.

mrkni na piercingmania.cz
mrkni na piercingmania.cz

Chci píchnout

Pokud se rozhoduješ pro první piercing, vezmi na vědomí, že se ho jen tak nezbavíš. Ano, je to o něco lepší než tetování, jelikož náušnici z brady, pupíku nebo obočí můžeš vždy vyndat. Tak jako tak ti ale už na místě zůstane na vždy malá jizvička, která, zvlášť na obličeji, může být vidět. Pokud jsi ale ochotna tohle riziko přijmout, směle do toho. Samotné píchnutí není nic tak bolestivého, abys musela podstupovat jakoukoli narkózu. Stačí jen pevné odhodlání a kamarádka, kterou budeš držet za ruku.
Vyber si salon, kde si budeš jistá čistou jehlou, hygienou a zkušeným pracovníkem, který ví, co dělá. A s sebou si vezmi i dost peněz, jelikož píchnutí není nejlevnější záležitostí. Počítej s tím, že místo, kde piercing chceš mít, bude pár dní oteklé a budeš na sebe muset dávat pozor. Ale jakmile se vpich zahojí, ani o něm nebudeš vědět.

Co nosit

Piercingy se dnes vyrábějí z mnoha různých materiálů od plastu, přes stříbro, zlato až po chirurgickou ocel a microdermál. Každá jsme individuální a proto i naše tělo může ten který materiál odmítat. Neboj se tedy vyzkoušet, který ti sedí nejvíc. Poměrně novou záležitostí je zmiňovaný microdermál. Jedná se o druh surfacu, který mát jakousi kotvičku, která postupně zaroste do kůže. Takže například piercing v bradě – jehož vnitřní konec tě může škrábat do dásně, tak vůbec neucítíš. Kotvička přilne ke kůži a ta ji samovolně obroste. Na vnější stranu si pak můžeš dát kamínek, kytičku nebo hrot podle libosti a toho, jaký outfit zrovna zvolíš. Nevýhodou je akorát to, že takový druh piercingu jen tak nevyndáš. Pokud bys chtěla, musíš zajít do salonu, kde ti kůži naříznou a kotvičku vyjmou. Microdermál je tedy nejvhodnější pro ty z vás, kdo už piercing nějakou dobu mají a vědí, že si ho ještě hodně dlouho míní nechat.

Elegance sama

Jak už jsem zmínila na začátku, piercingy dnes mají naše těla zdobit a vzbuzovat dojem elegance a krásy. Už dávno nejsou synonymem „feťáků“ či pochybných existencí. Na trhu je k dostání mnoho roztomilých náušnic s kamínky, zvířátky nebo přívěsky, které působí opravdu holčičím dojmem a pozor – jsou i v růžové. Obvykle se ceny piercingů nepohybují v astronomických částkách, tudíž si s přehledem můžeš dovolit udělat si doma postupně slušnou sbírku. Jelikož piercing nosíš pořád, je důležité mít ho s čím kombinovat. Někdy přeci potřebujeme být za dámy a jindy za rozpustilé dívenky.

Pokud jsi rozhodnutá do toho jít, držím palce a přeji, ať se líbí!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed