Chceš také bílé zuby? Vyzkoušej některou z osvědčených metod

Pití kávy i nesprávné čištění. Existuje několik důvodů, proč naše zuby ztrácí na bělosti. Pokud i tebe trápí zažloutlé zuby, máme pro tebe dobrou zprávu. Zubní lékaři už dnes ví, jak je bezpečně vybělit.bělení zubů

Barva i kvalita chrupu je z velké části dána dědičně. Zuby navíc postupem času přirozeně tmavnou. Na jejich nežádoucím zbarvení se přitom nepodepisuje pouze kouření nebo pravidelné pití kávy, ale také nesprávný postup při čištění.

Dej přednost odborníkovi

Nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem, jak se s nepěkně vypadajícím chrupem vypořádat, je absolvovat bělení zubů. Pozor, absolvuješ jej jen dojít za zkušeným odborníkem. A ještě jednou pozor, vyhni se těm, kteří nemají dostatečnou kvalifikaci. Následky nekvalifikovaného ošetření mohou být opravdu nepříjemné!

„Důrazné varování mám pro všechny, kteří se rozhodnou absolvovat bělení v nějakém kosmetickém salónu, tam se lidé doslova stávají těmi pověstnými pokusnými králíky a dávají všanc nejen svůj vzhled, ale i zdraví,“ varuje doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. (stomatolog).

Bělení zubů předchází stomatologické vyšetření, díky kterému lékař zjistí důvod zbarvení. Pomůže vám také zvolit nejvhodnější metodu, jak zubům jejich přirozenou barvu vrátit.

Výsledek už za dvě hodiny

Nejběžnějším způsobem je ordinační bělení. Zároveň se jedná o nejrychlejší a nejbezpečnější metodu. Lékař ze zubů nejdříve odstraní mechanické nečistoty a poté na ně nechá působit roztok peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu. Celý proces trvá necelé dvě hodiny.

V případě mrtvých zubů se bělící preparát aplikuje přímo dovnitř zubu, přičemž výsledku je možné dosáhnout během jediné návštěvy ordinace. “Takto zabarvený zub je potřeba dokonale endodonticky ošetřit a vložit do něj bělící vložku. Díky ní se potom zub postupně vybělí,“ vysvětluje MUDr. Petr Kulovaný. Zub je také možné zcela odstranit a nahradit zubním implantátem. Například Asklepion je klinika plastické chirurgie a estetické medicíny, stomatologie a dermatologie, která poskytuje zubní implantáty v Praze.

Vyzkoušet můžeš i domácí bělení, kdy si pacient na zuby na několik hodin denně nasadí speciálně vyrobený nosič. Optimálních výsledků dosáhneš kombinací obou metod.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.