Prázdninové láskování

polibekSluníčko rozevřelo svou náruč, veselé ptačí cvrlikání je slyšet všude kolem a světlo dlouho do večera nás nabádá k dovádění a užívání si prázdnin. Hormony v těle se bouří a rozverná nálada v nás vyvolává pocity štěstí a zamilovanosti. Letní láska? Známý pojem – mnohá z nás ji dokonce okusila na vlastní kůži. Možná odešla stejně rychle, jako přišla. Některým zůstaly jen oči pro pláč, jiným alespoň hezké vzpomínky, díky nimž si mohly říct, že to stálo za to. Toužíš prožít letní lásku také?

Kde se seznámit?

Koupaliště
Ideální místo. Každý z nás se v tom úděsném horku rád osvěží. Plus je, že můžeš pozorovat krásná opálená, v nejlepším případě i vypracovaná mužská těla, což se ti v zimě jen tak nenaskytne. Stačí se zeptat vyhlídnutého krasavce, jestli by byl tak hodný a namazal ti záda. Dojde ke vzájemné konverzaci, možná i k výměně telefonního čísla a čas ukáže, co všechno z toho může vyplynout.

Diskotéky nebo zábavy pod širým nebem
V létě jako by se s nimi roztrhl pytel, tak proč toho nevyužít? I vesničanky mají o zábavu postaráno a nemusí nutně do města. Tu je nějaká Karmášová zábava, tam zase Benátská noc… Stačí si vybrat. Kluků tam bude hodně, skvělá nálada určitě také. Jen pozor pro ty z nás, co hledají lásku – opilí si chtějí jen užít, ráno si tě pamatovat nebudou – od takových ruce pryč!

Stanování v kempu

Spolu s několika kámoškami (máš více sebevědomí, než kdybys byla sama) se snáze seznámíš s partou kluků, se kterými můžete podnikat společné výlety do okolí a k vodě, večer návštívit místní akci, bar nebo diskotéku.

Dovolená s rodiči u moře
Také není k zahození! Místní opálení krasavci nebo rekreanti ze stejného zájezdu či jen z hotelu budou všude, kam se jenom podíváš. Jižanský temperament mužů nás okouzluje. Kompliment k naší vizáži určitě potěší, umění cizího jazyka pomůže k navázání společné řeči. Pokud máš chápavé rodiče, kteří ti dovolí navštívit místní bar na pláži, máš šancí milion!

Míst na seznamování v létě je velké množství. Léto je však jako čarodějka – nenech, aby tě zaklela. Rozpálená pláž, západ slunce a šumění vln nás láká překročit své hranice a podlehnout vášni. Vždy ale mysli na to nejdůležitější – na ochranu. Málokterá z nás by toužila přijet z dovolené s nečekaným suvenýrem – pohlavní nemocí či otěhotněním.
Kondom v kombinaci s hormonální antikoncepcí se považuje za nejlepší ochranu. Víš-li, že si nechceš užít “lásku na jednu noc“, odmítej nabídky mužů s alkoholem v krvi a vyhýbejte se jim. Takový se hned ráno vytratí a tobě zůstanou jen smutné vzpomínky často spojené s ne zrovna nejromantičtější ztrátou panenství. Nech si své poprvé raději pro někoho, koho máš ráda a skutečně dobře ho znáš. Času je dost, kam spěchat? Věř, že většina tvých spolužaček si při vyprávění svých sexuálních zážitků ledacos přimyslí, nesmutní, pokud jsi ono “zakázané ovoce” zatím osobně neochutnala.

Text: Jolka F.

14 Comments
 1. Já osobně jsem 100% pro první sex před svatbou, ale holka, která na to vlítne s prvním, kterého potká, jen proto, aby to měla za sebou, je s prominutím blbá jak troky. Ostuda to rozhodně není – každá má právo rozmyslet se, s kým, kde a jak – a pokud chce počkat až se bude cítit připravená, není na tom nic špatného, právě naopak!
  Ostuda je spíš, když se čtrnáctiletá holka za panenství stydí a chce to mít rychle za sebou, aby se cítila dospělejší. No ne?

 2. No ono hrozně záleží, jak to každý pojme!
  Ale tady to je právě o tom, že každá se můžeme sama rozhodnout, jestli na to jsme nebo nejsme připravené…!
  A řekněte sami…když holce kluk řekne, ať se s ním vyspí, jinak že se s ní rozejde a ona to udělá…mysdlíte, že není hloupá..?! Takový kluk za to rozhodně nestojí! A holka, která se s ním raděj rozejde, tak ta teprve ukáže, že je silná a sama sebe si cenní..! Myslíte, že i v tomhle případě je to přeceňování pannenství…?!!!

 3. Pokud se bavíme o “přeceňování panenství”, vzpomínám si na jeden dotaz v poradně – slečna se ptala, že co prý má udělat, když má dostat menstruaci a chce se jí koupat, ale tampon si nemůže vzít, protože by si tím určitě porušila panenskou blánu a na to ona chce počkat až po svatbě.
  – podle mě je velký rozdíl, pokud si člověk chce nechat své poprvé až na dobu, kdy to bude opravdu chtít a bude mít vedle sebe toho pravého člověka, nebo pokud holka ortodoxně odmítá sex za jakýchkoliv okolností před svatbou, bojí se používat tampon, dělat gymnastiku atd., to je něco úplně jiného!

 4. Ne…to samozřejmě není Bonny.:-) hodně žáleží na okolnostech…ale spíš jsem to myslela tak, že se to strašně moc řeší. Pořád se o tom mluví…holky, které jsou panny(a nebo naopak nejsou) hrozně moc řeší jestli to je tak správně a jestli jsou normální atd. No a mě prostě příde takhle zálažitost hrozně přeceněná.Nechápu proč se zrovna tohle tolik řeší…:-)

 5. hmmm…já to teda vidim trochu jinak.podle me mocz nežáleží na tom,jestli má holka panenskou blánu,ale na prvním sexu.některé holky si ji snaží i třeba odstranit…sice to zní divně,ale potom se nemusí holka strachovat,že jí její “poprvé”bude bolet…:I

 6. Já to vidím takhle – pokud se holka opije někde na diskotéce, skončí v parku pod keřem s nějakým opilým idiotem, který na ni nebude brát žádné ohledy, tak to bolet bude (ale zase si to možná nebude pamatovat – nevim ovšem, jestli je to výhoda!). Ale pokud máte po boku člověka, který je k vám citlivý a víte, že kdyby to bolelo moc, přestane a nebude se zlobit, není to taková hrůza ;-)

 7. JJ na koupáku se seznamuje lehce, ted budu mít ještě brigádu ve stánku se zmrzkou, tak se těším,že se zase s někým seznámím
  . . . . .

Leave a Reply

Your email address will not be published.