Šance pro pisálky: HLASOVÁNÍ!

pisalekV půlce listopadu jsme na Slečně vyhlásili velkou pátrací akci po nové talentované člence našeho týmu. Naši e-mailovou schránku brzy na to zaplavily všemožné soutěžní příspěvky, které je na čase zveřejnit, aby je zhodnotily naše čtenářky a daly hlas autorce, jejíž článek je zaujal nejvíce a která by na Slečnu rozhodně měla přispívat častěji.

Upozorňujeme, že články byly v mnohých případech zkráceny, aby měla každá soutěžící stejnou příležitost (pokud se vám článek bude líbit, není problém ho zde poté zveřejnit v plném znění!). Opraveny byly pouze pravopisné nedostatky, do stylistiky nebylo nikterak zasahováno.
Soutěžní číslo bylo uděleno na základě pořadí v příchozích e-mailech!

Příjemné čtení a ať vyhraje ta nejšikovnější! (hlasování v anketě v levém sloupku)

Soutěžící 1: Kristýna Antalová

Článek: Akvarijní rybičky (Inspiruj se)
Chováš akvarijní rybičky nebo jsi hotový maniak? Stresuješ se, nudíš se jako na nuda pláži? 8-) Tak znám řešení, pořiď si akvárium a samozřejmě rybičky! Nebudeš se nudit, stresovat se, a to beru jako fajn.
Mezi oblíbené druhy rybiček patří: čichavec zakrslý (patří mezi labyrintní druhy ryb), Cichlidka Ramirézova (patří do rodu cichlidů), Paví oka (patří mezi živorodky), Krunýřovci (pocházejí z Jižní Ameriky), Neonky (je to vysoce společenská a mírumilovná ryba), Parmička čtyřpruhá (je oblíbená díky jejímu zbarvení). Těchto šest druhů jsou značena za nejoblíbenější, ale existují jich miliony!
Rybičky by měly mít dostatek světla i krmiva, aby jim nic nechybělo. Nejlepší suroviny: paprikové lusky a karotka, sojové boby, boretsch (brutnák posiluje nervovou soustavu), špenát a kopřivy,různá koření (např. basilejka, angelika, anýz), komáří larvy, měkkýši, perloočky s rybí moučkou a další.
Do akvária přijde aneb co je do něj potřeba:
Jako první určitě substrát, vybavení a dekorace, voda, rostlinky, biologický proces zrání. To bylo pět výborných pravidel jak máme postupovat po koupení akvária (akvárko).
(…zkráceno….)

Soutěžící 2: Lucie Rosová, 13 let

Článek: Vůně tvé lásky (Láska a něžnosti)
Láska je krásná. Láska Nás stvořila a my ji milujeme. Doprovází Nás po celý Náš život a je neustále s Námi. Pod slovem LÁSKA, si mnoho lidí představí zamilovanost a růžový svět. Ano, je to tak. Láska je něco, co na Nás působí uvmnitř a potom zevnitř. Máme jiné způsoby chování a je Nám vše jedno. Milujeme jednu osobu, která miluje Nás. Má Nás rád/a a tráví s Námi Svůj zamilovaný čas. Lásce se nedá poručit. Zamilovanost je krásná, ale musí být opravdová, výjimečná a jedinečná. Být zamilovaný znamená nebýt malé děťátko, ale dospělou osobou, která se pomalu začíná vyvíjet a zajímá se o Svou pravou zamilovanost. Milovat někoho je velice krásné, svět máme růžovější a na nic jiného se nezaměřujeme. Ale je těžké milovat? Ano, pro někoho je. Ceníme si lásky, kterou máme a se kterou chceme trávit společný život. Pamatuj si: Zamilovanost je krásná a prožít se může jen jednou, ale jen jednou se doopravdy pocítí.

Soutěžící 3: Anet, 14 let

Článek: Kompletní líčení (Salon krásy)
Napadlo mě, že by některé holky mohlo zajímat líčení a co používat za produkty atd., tak jsem se rozhodla udělat právě tento článek. Používané značky profuktů: Rimmel London a Miss Sporty.
Začneme od očí…
Určitě bys asi měla mít nějaké ty stíny, pak řasenku, a pokud chceš, tak i tužku..
Oční stíny
Tip: Rimmel London – Trio oční stíny Colour Rush (cena cca 130Kč)
– super jemné složení, díky němuž barva na očích vydrží v perfektním stavu až 8 hodin
– barevné kombinace jsou skvěle sladěné a vystihují trendy
– vhodné i pro citlivé oči
Dále ještě řasenku pokud si maluješ řasy.
Tip: Miss Sporty – Řasenka Studio Lash (cena cca 73Kč)
– viditelně řasy až o 60% prodlouží a až o 70% nadzvedne
– další vychytávkou řasenky Studio Lash je silikonový kartáček
– nové složení zajišťuje,že řasy drží správný tvar, zvedá je, vypíná a zároveň jim dodává pružnost a hebkost
(…zkráceno…)

Soutěžící 4: Hana Čichovská

Článek: V čem budeš dobrá? (Otestuj se)
Ještě nevíš, jaký kroužek na nový školní rok vybrat? Chtěla bys dělat něco nového? Mrkni na test: /Písmeno, které Ti vyšlo nejvíckrát, je tvůj konečný výsledek./

1.) Nejvíc se vyžíváš v:
a) módě
b) sportu
c) večírcích
d) kultuře

2.) Jaká jsi:
a) kreativní
b) společenská
c) energická
d) samotářka

3.) Nejraději jsi:
a) na nákupech oblečení
b) v plaveckám stadionu
c) párty
d) sama v přírodě

4.) Kdyby sis mohla vybrat, byla bys:
a) kočka
b) gazela
c) delfín
d) vlk

5.) Nejraději se díváš na:
a) módní přehlídky
b) sportovní utkání
c) komedie, rodinné filmy
d) dokumentární filmy

6.) Když jsem sama doma tak:
a) zkouším různé extravagantní modely
b) jdu běhat ven nebo plavat
c) pozvu si domů kamarádku a tancujeme
d) kreslím si nebo zpívám

 

Výsledky:
Nejvíce A) Modelka: Chováš se a občas se i cítíš jako modelka. Bohužel pár lidí v tvém okolí si může občas pomyslet, že jsi nafoukaná. Ale to tak není!! Buď více přátelská ke každému. Nejenom k dívce, co má boty od NIKE! Uvidíš, nakonec si padneš se všema do oka! Možná sníš o modelingové kariéře! Určitě na to máš. A tak pro tebe má rada zní: koukni se po internetu na modelinkové agentury ,zapojuj se do soutěží v časopisech o fotomodelky, propaguj svoje fotografie,…
Nejvíce B) Sportovkyně: Jako malá jsi chodila do baletu, poté na moderní gymnastiku a teď děláš atletiku? Nebo si jen tak chodíš běhat a chceš být rychlá jako gazela? Kromě soutěživého ducha jsi i hodně společenská, proto tě baví sporty hlavně v kolektivu. Mrkni se po přehazované, volejbale, basketbalu, atletice, gymnastice!
Nejvíce C) Tenčnice: Máš spoustu energie, proto se ráda pohybuješ a za každou cenu chceš upoutat pozornost. Nejlépe se cítíš na diskotéce se svojí kamarádkou a přáteli. Jedině:taneční kurzy, roztleskávačky, break dance, hip hop!
Nejvíce D) Umělkyně: Tak zní tvůj výsledek. Ráda zpíváš, kreslíš, vymýšlíš básně, texty? Odmalička jsi měla dobré nápady a máš ráda kulturu. Radši si vezmeš nějakou napínavou knížku a zůstaneš doma, než aby jsi šla tancovat na diskotéku! Zkus si vybrat: dramatický kroužek, chodit zpívat, učit se hrát na flétnu, kreslení,…

Soutěžící 5: Nikky, 16 let

Článek: Den blbec (Dej si pauzu)
Vzteky za sebou práskla dveřmi. Netušila, co to do ní najednou vjelo, nebo do něj? Vzteklá šla po schodech, když jí to podklouzlo a ucítila jen tupou bolest v levém koleni a pak už ani nebyl schopná se zvednou! Jen tak seděla vzteklá se slzami v očích na schodech a uvažovala, jestli to má za to, že byla hnusná, ale přišlo jí že vlastně za většinu může on! Po chvilce se s námahou zvedla a s pomocí zábradlí se dobelhala až do bytu, kde jen vztekle flákla s batohem ke stolu, unaveně si sedla na židli a nenáviděla svět, myslela si že horší už to být nemůže!
Rifle vyměnila za tepláky a šla si dát něco k jídlu, aby se snad aspoň trochu zklidnila. Chtěla prvně uklidit nádobí, ale jako vždy zákon schválnosti – na prst jí spadl dekl od skříňky, a to už jí do očí hrkly slzy. Teď už to nechápala, copak si to zasloužila už toho na ni bylo za těch pár minut moc! Prvně se nepohodne s klukem, kterého miluje… Možná z vlastní blbosti, pak se znova bouchne do kolene, které má už tak oteklé z víkendu a nakonec si přirazí prst do skříňky!!
Se slzami v očích flákla utěrkou o stůl a šla si sednout k oknu a zase jen tupě koukat ven a snít.
Večeři udělal táta a donesl jí ji k oknu, nevěděl co sní je! Věděl o tom že si přirazila prst, ale o menší hádce a pádu na schodech se jí mluvit nechtělo, zase by ji iniciativně vezl k doktorovi, ale ona nechtěla už měla doktorů plné zuby! Zatoužila potom vrátit čas, aby na něj nebyla hnusná, aby si na schodech dávala pozor a teď nepociťovala intenzivní bolest v koleni a v placi na ruce!!
(…zkráceno…)

Soutěžící 6: Jitka K., 15 let

Článek: Šaty (Dej si pauzu)

Blíží se zima a pomalu k nám míří plesová sezóna. Ta znamená vetřít se alespoň na jeden ples v roce a v mezích si ho užít. Jenže než ples nebo podobná akce nastane, objeví se problém se šaty. Ačkoliv s plesy nemám moc zkušeností, se sháněním hezkých šatů, které by mi padly zkušenosti mám, a ne že by zrovna malé. Idea, najít fešný ohoz na maturiťák naší oktávy nebo na bráchův věneček mě postihla minulý rok před Vánoci. Vesele sem jednou do měsíce mrkla do nějakého obchodu s večerními šaty.
Optimismus mě však záhy přešel: první problém se skvěl ve skutečnosti, že Jihlava, ač krajské město, má společensky zaměřené obchody asi tak dva. A ty mě míjí tak o dvě cenové kategorie. (…zkráceno…)
Potom přišla mamka s nápadem, že by se mohly přešít její staré šaty z tanečních. Ve svých povrchních znalostech o módě osmdesátých let jsem nervózně očekávala, co že se to objeví v tý odporný zaprášený krabici z půdy. Křiklavá zelenomodrá hmota se nebezpečně zavlnila v papírové schránce a mě poklesla čelist. Ale nevzdala jsem to a šaty jsem vytáhla na denní světlo. Nebyly tak špatný, vlastně až na pár detailů byly dost dobrý! Ona je taky mamča šila sama. A tak jsem získala první šaty. Po pár kosmetických úpravách by mohly konkurovat i některým, co jsem viděla na tanečních.
Potom jsem někde vyhrabala rok starou Burdu. Tam se nějakým zázrakem objevil jednoduchý střih šatů lehce nad kolena inspirovaný stylem padesátých let. A tak jsem hned následující týden “vyrabovala” matčinu peněženku a vyrazila do prvního krejčovství. Hledala jsem obyčejné, bavlněné černé plátno s bílými puntíčky a heuréka, ve druhé obchodě jsem látku hodně podobnou mým idejím našla. Doma jsem vesele nastříhala můj super objev a pomalu se pustila do šatů. Ačkoliv neumím téměř šít, velký problém to není, když je ten střih opravdu jednoduchý. Za pár týdnů (ehm, za mamčiny pomoci) jsem šatečky úspěšně došila, ač je sem tam nějaká nedokonalost, není to vůbec vidět. (…zkráceno…)

Soutěžící 7: Emily, 18 let

Článek: Každý chce být krásný (Buď fit!)
Každý chce být krásný. Obzvlášť každá z nás chce být krásná. Správná strava, pohyb, péče… to vše může přispět k našemu vzhledu. Jak se tedy ke svému tělu chovat, aby nás odměnilo a ukázalo tak světu ty nejlepší kvality, které v sobě skrývá?
NIKDY NENÍ POZDĚ…
..obzvlášť v mladém věku. Začít se starat o své tělo a napravit všechny hříchy mládí a „přechodu dospívání“ můžete i nyní. Když je nám 13, těžko budeme nad hamburgrem a colou přemýšlet, co to s námi udělá za pár let. Když je nám pak o pár let víc, litujeme, že jsme na následky nemysleli už dřív. To je chyba! Prostě začněme zdravě žít teď. Důležité je omezit nezdravé potraviny. Mezi ně patří především rychlé sacharidy v podobě sladkostí, čokoládových tyčinek, bonbonů a jim podobných mlsek a tohle vše nahradit čerstvým ovocem, domácím medem či marmeládou či zdravějšími alternativami sladkostí. Když k takové stravě připojíme i dostatek zeleniny budeme se hned cítit lépe. Určitě je vám známo, že člověk by měl sníst až 400g ovoce a zeleniny denně. Nikde však není doporučováno nahrazovat ovocem a zeleninou jakékoliv z hlavních jídel!
TEKUTINY. ALE JAKÉ?
Pít dostatek tekutin denně je důležité pro správnou činnost ledvin, hebkou pleť a dokonce to pomáhá i urychlovat metabolismus. Co byste však rozhodně neměli pít dennodenně v doporučovaném množství 1,5-3 litry/den jsou slazené nápoje, sladké barevné limonády a ani dietní cola není to nejvhodnější. Takové nápoje vedou jen ke zhoršení pleti, zadržování vody a umělá sladidla způsobují zvětšenou chuť na sladké. Místo toho zařaďte nejlépe neperlivou vodu-klidně i domácí z kohoutku, zelené či ovocné čaje nebo 100% ovocné šťávy. Při dostatečném pitném režimu budete sice častěji navštěvovat wc, ale s každou takovou „návštěvou“ se vám z těla vyplaví nespočetné množství škodlivých látek. A to stojí za to!
(…zkráceno…)

Soutěžící 8: Carol

Článek: Beruška (Dej si pauzu)
(úryvek)
(…) Když jsem vyskákala po jedné noze z ošetřovny, tak na mě Tomáš stále čekal. Když viděl moji nohu v bílém obvazu začal se smát: ,,Teď máš nohu nejmíň číslo 42.“. ,,Vtipný,“ odpověděla jsem a v zápětí  jsem se začala smát taky. Doktorka na mě ještě volala, ať nohu nechám v klidu. ,,Mám tě odnést nebo to zvládneš?“ zeptal se Tomáš. ,,Myslím že by mi nevadilo, samozřejmě v rámci tvé fyzičky, se nechat odnést do mé chatky,“ odpověděla jsem škodolibě. Tom se usmál a odnesl mě na chatku, kde mě jemně posadil na spodní postel. ,,Nepotřebuješ něco podat?“ zeptal se ochotněl. ,,Ne, díky. Už jsi pro mě dnes udělal dost. Díky moc,“ zněla moje odpověď. Otočil se a jen tiše sám pro sebe si řekl, aby to nikdo neslyšel: ,,Pro tebe bych to udělal znova.“ A odešel.
Oběd mi donesly holky a začaly vykládat zážitky z dnešního dopoledne. Najednou někdo zaklepal. Vešel Tomáš a nesl dva pomeranče. Podal mi je: ,,Marodovi trochu vitamínů. Jo a vy, holky, budete mít společně s celým oddílem nástup ve tři. Samozřejmě bez Báry, která tuto hru hrát bohužel nemůže a bude odpočívat.“ Holky kývly a praktikant odešel. Markéta začala: ,,Hej, nezdá se vám, že se Tomáš nějak moc zajímá o Barču?“ Jana a Petra jednohlasně odpověděly: ,,Taky jsme si všimly.“ Jenže ani teď nedala Markéta pokoj: ,,Jestli není do Báry zamilovaný! Vy by jste se k sobě hodili. Vždyť je jen o 4 roky starší. Sice je z Olomouce a ty z Prostějova, ale to by vám snad nevadilo? Dojížděl by za tebou nejmíň o víkendu. To by jste měli na sebe celý dva dny.“ Vyjeveně jsem na ni koukala, jak nám plánuje budoucnost a snažila jsem se odporovat: ,,Markéto, neblbni. Prosím tě, takový hezký kluk už musí mít holku a pokud ne, tak se o něho houf holek aspoň uchází. Co by se zahazoval se mnou. Podívej se jen na holky v našem věku a mladší, jak po něm pokukují a nadbíhají mu!“(…)

Soutěžící 9: Lucie Raková, 15 let

Článek: Ježíšek versus astrologie (Inspiruj se)
Vánoce se kvapem blíží a Ty pořád ještě nevíš, co by měl Ježíšek přinést mamči, ségře, babičce nebo Tvému miláčkovi ?? Že Tě nebaví ten předvánoční nákupní maratón a prodírání se přecpanými nákupními centry a hledání toho pravého, co by se jim mohlo líbit? Pak je tenhle článek určený právě pro Tebe! Stačí jen znát datum narození Tvých nejmilejších a možná až půjdeš příště nahánět Ježíška, tak už budeš mít jasno.
BERAN (21.března – 20.dubna): Lidé ve znamení berana jsou velmi energičtí, mají energie na rozdávání! Nevydrží chvilku v klidu a po hlavě se vrhají do nových dobrodružství. Nenávidí nudu. Když si něco umanou, jsou tvrdohlaví jako mezci. Do všeho jdou po hlavě a nikdy nehází ‚flintu do žita‘. Mají úžasné organizační schopnosti, ale někdy jsou jako sud dynamitu – umí nečekaně vybouchnout a pořádně se rozčílit. V lásce jsou velmi něžní a pozorní a mají rádi sex. Když se beran zamiluje, miluje tělem i duší.
Tip pro Ježíška: čokoládová kámasútra, pernamentka do fitka nebo aquaparku, keramický kyblíček na tužky,napínavá počítačová hra, DVD s akčním filmem, masážní emulze
BÝK (21.dubna – 21.května): Býci si umí život opravdu vychutnat, mají rádi dobré jídlo a pití. Nejsou rádi středem pozornosti. Mnohem raději jsou takové ‚šedé myšky‘, ale nenech se zmást! Když býkovi opravdu o něco jde, dokáže být pěkně paličatý a umíněný! Býci nesnáší špínu a nepořádek! Jsou velmi spořiví, ale za parfémy jsou schopní utratit hotový majlant! Milují různé vůně. Když býk miluje, je věrný a loajální.
Tip pro Ježíška: parfém, vonné tyčinky, aroma lampička s olejíčkem, veliká čokoláda, kuchařka, pokladnička, dva navzájem zaháknuté keramické hrníčky
(…zkráceno…)

Soutěžící 10: Ellie, 14 let

Článek: Jak vyzrát na brzké ranní vstávání (Buď fit!)
Taky musíte každé ráno brzy vstávat? A taky vám trvá nejméně 10 minut, než se vyhrabete z postele? Mám tu pro vás pár tipů, jak ranní rozespalost přemoci!
1. Probudit se a už neusnout
Sotva zazvoní budík, ty ho zamáčkeš a svalíš se zpátky do postele? Tak to ne!
– Nastav si budík na mobilu a dej si tam nějakou pořádně rytmickou písničku, nebo si ráno pusť rádio. Při probuzení si pobrukuj a pokud chceš, můžeš si i zatančit – po tom už zaručeně neusneš.
– Pokud budík nesplní svůj účel, dej si ho do nejvzdálenějšího kouta pokoje. Ráno budeš muset z postele vstát a projít se, abys ho vypla. Jestli nemáš tak silnou vůli, popros třeba bráchu, aby ti budík někam zahrabal. No, to bude pořádné probuzení!
2. Jsem vzhůru, co teď?
– Zacvič si několik cviků z jógy – pro ráno je určený Pozdrav Slunci. Pokud si netroufáš na složitější cviky, tak se protáhni jako kočka, zhluboka se nadechni a vydechni.
-Usměj se na sebe do zrcadla. Řekni si, že dneska bude určitě pěkný den a že zažiješ něco jedinečného! I když venku prší, nebo sněží, ber to tak, že by přeci mohlo být ještě hůř. Optimismus do života!
– Dej si ranní sprchu, po té budeš čilá. Nebo si opláchni obličej ledově studenou vodou, která otevře i ty nejospalejší oči.
3. Nezapomeň na snídani!
– Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Abys mohla přes dopoledne přemýšlet ve škole, potřebuješ k tomu energii, kterou nabereš právě ze snídaně. Proto si k snídani dej něco zdravého, třeba misku cereálií nebo celozrnné pečivo. Vynech uzeniny, těžká jídla, nezdravé jsou i tavené sýry. Ráno se také pořádně napij čaje nebo ovoceného džusu.
Tak to je asi všechno ke všedním ránům. Přeji vám hodně úspěchů při brzkém vstávání :)

Soutěžící 11: Martina, 19 let

Článek: Starší vs mladší (Vztahy a duše)
Znáte to, když se narodíte, všichni kolem vás skáčou, udělají pro vás první poslední a nemohou se Vás nabažit. Jenže… přijde den, kdy ráj na zemi skončí… Ano, najednou už není piškotek jenom pro Vás, je tu i ten druhý tvor, tolik podobný panence z kočárku… No jo, vypadá jako andílek, veliká kukadla, zlaté lokýnky kolem tváře… A najednou drží Vaši oblíbenou panenku a rve jí hlavičku. Hádáte správně, ten andílek, s ďáblem v očích, je Vaše malá sestřička.
Léta jdou a vy jí čím dál víc nesnášíte. Nechápete, jak Vaše matka mohla něco tak strašného udělat a dopřát vám tolik utrpení! A pak přijde puberta. Vaše ,,malá, hodná” sestřička si začíná nenápadně vypůjčovat vaše bezvadný tričko, skvělou rtěnku s leskem a k tomu všemu ,,šmajdá” vaše super lodičky! Nesnášíte ji! Nesnášíte jí z celého srdce. Občas se vám chce brečet, ale ještě častěji jí uštědříte pěkných pár herd do zad a zatahání za vlasy.
Celé roky to samé, pořád dokola a pak…? Přijde ten zvláštní okamžik. Najednou sedíte v kavárně s kamarády a mezi nimi je i Vaše mladší sestra. Jdete do kina, na diskotéku, s kamarády na chatu, a ona je tam taky. Pláčete nad rozchodem se svým milým a ona vás objímá, hladí po vlasech a utěšuje Vás. Už není nepřítel. Patří mezi vaše nejbližší kamarády. A i když vás někdy pořádně, ale opravdu pořádně naštve, vy přesto víte, že už nikdy nebude jenom vaše mladší, roztomilá sestřička.

Soutěžící 12: Kika

Článek: Stává se ze mě mrcha (Vztahy a duše)
Myslíš si, že jsi normální kamarádská holka co má spousty kamarádu? Možná je to pravda, ale co když ne???
Příběh Sáry [13]: 1.část – Stává se ze mě zamilovaná mrcha
Začalo to úplně normálně. Chodila sem do školy a měla spousty kamarádů, a to bylo právě ono. Tím, že mě měl každý rád a jeho pozornost sjížděla na mě, jsem měla pocit jedinečnosti. Jen já jsem byla ta jediná, co ji měli všichni nejradši. Následky byly řekněme drastické. Byla sem si vědoma toho, co dělám ale, neuměla to ovládat. Bezmyšlenkovitě něco udělám a pak toho velice lituji. Rozhodla sem se s tím něco začít dělat.
Další týden ve škole jsem byla někdo jiný… Někdo, kdo si úplně všechno líbit nenechá. Když mě někdo slovně napadá a já to ještě unesu, tak si ho prostě nevšímám, ale když mě někdo začne napadat fyzicky tak se neovládnu… zahalí mě vztek a prostě mu taky jednu dám. Ať si kdo chce, co chce myslí, je to jeho věc. Je několik věcí co dělám ráda a pošťuchování spolužáků k tomu patří též. Kvůli tomuhle na mě začalo několik spolužaček žárlit a pomlouvat mě. Neříkám, že já jsem svatoušek :-) spíš naopak . Kluky mám mnohem radši než holky, asi kvůli tomu, že oni moc nepomlouvají, sou se mnou kamarádi na život i na smrt a pomůžou mně když to potřebuju nejvíc.
Jeden můj moc dobrej ,,kamarád” se mi prostě začal moc líbit. Měla jsem ho ráda a nechtěla naše velký kamarádství ničit. Jenže já ho prostě milovala. A jak je známo, láska je víc než přátelství. Měla sem ho ráda čím dál víc… To vedlo k tomů, že jsem měla nutnost s ním mluvit. Každou přestávku jsem za ním chodila a snažila se s ním začít komunikovat. Taky jsem do něho hrozně ráda rejpala (myslím slovně)… a nejradši ze všeho sem se ho dotýkala. (…)

Soutěžící 13: Blondýna, 15 let

Článek: Šťastný den (Dej si pauzu)
Byl pátek – šťastný den už jen proto, že následující dva dny nemusím vstávat do školy. Zrovna jsem vybírala poštu ze schránky, když jsem si všimla, že jeden dopis byl pro mně. Bylo to zvláštní, mně nikdy žádné dopisy nechodí. Teda kromě výpisů z banky. Po otevření jsem zjistila,že jsem vyhrála pětidenní výlet do Londýna. Vůbec jsem to nechápala a kontrolovala jsem, zda byl dopis opravdu adresovaný mně. Skutečně byl! Vzpoměla jsem si, že asi před měsícem jsem posílala nějaké obaly od bonbonů, ale vůbec mě nenapadlo, že bych mohla něco vyhrát a už vůbec ne tohle. Bylo tam napsané, že si můžu s sebou vzít dvě osoby. Hned mi bylo jasné koho vezmu. Prvně jsem volala Alici, přeci jen je to má nejlepší kamarádka od první třídy. Reagovala na to takhle: “Ty se mě ptáš, jestli s tebou pojedu do Londýna? No to víš, že pojedu!” A Valerie si myslela, že si z ní střílím. Jakmile to pochopila tak řekla: ,,Ale domlouvat se tam s nima budeš sama,víš přece, že já s Alicí mluvíme německy.” Byla sem tak šťastná a nemohla jsem se dočkat až budeme za necelý měsíc v Londýně.
V sobotu ráno hledám na stole dopis, abych ho ukázala rodičům. Nikde není. Zklamaně si přiznávám, že to celé byl jen sen. Třeba se mi jednou splní, kdo ví.

Soutěžící 14: Sl3cna z Brna, 16 let

Článek: O čem psát? (Dej si pauzu)
Píšu na poslední chvilku a musím se přiznat, že témata mě, ač si o sobě myslím, že jsem kreativní osůbka, zrovna moc nenapadají. Asi je logické uvažovat o nějakém opravdu zajímavém námětu, přece jen první článek prostě musí zaujmout. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, jaké téma by bylo nejlepší, jaká věc by oslovila co nejširší množství lidí, co je právě „to“, co přitáhne pozornost a takovou tu přirozenou lidskou zvědavost, díky které by mě snad lidé podpořili a dali by mi šanci psát na váš web.
Ovšem jak sem si tak ty různá témata přemítala v hlavě a vybírala z nich, napadlo mě, co o těch věcech vlastně napsat? Všichni víme, že pravda se hodně špatně snáší, a vždycky je lepší alespoň trochu vylepšená verze. Vybavily se mi v hlavě články z různých časopisů, u kterých jsou fotky těch dokonale krásných lidí, vybavily se mi ty řádky, které se skládaly z tak obecně používaných slov. Vždycky mi u takových článků přišlo, že jsou tak trošku z jiného světa, že se vlastně nedají aplikovat na skutečný život. (Tím teďka nenarážím na články na Slečně.) A z toho nějak přirozeně vyplynulo, a uvědomovala jsem si, že vůbec nechci psát o takových věcech, které jsou jen v časopisech, nebo v nějakém seriálu. Došlo mi, že bych se občas chtěla rozhlídnout po svém okolí, a něco o tom napsat. Něco skutečného, z reálného života jedné slečny z Brna, bez té pomyslné pavučiny, v které je skoro všechno, co se psáno jako články, nebo rady pro mladé zahaleno. Budu ráda, když někdo bude sdílet můj názor, a rád si přečte něco vlastně obyčejného, v čem se ovšem možná i najde. :)

——–
Takže to by byly soutěžní příspěvky. Věříme, že pro každého nebude snadné se rozhodnout, kterou ze soutěžících podpoří svým jedním jediným možným hlasem v anketě (viz levý sloupec). Zaměřte se na poutavost zvoleného tématu, originalitu, užití vhodných vyjadřovacích prostředků a zkrátka se samy zamyslete nad tím, co chcete na Slečně číst. Má to být něco, co najdete možná v každém časopise? Nebo něco, co si jen tak někde nepřečtete a článek je jedinečný právě díky jeho autorce?
Přestože je rozhodující počet hlasů získaný v anketě, jakožto hlasující se máte možnost vyjádřit také v komentářích – pište, co se vám líbí/nelíbí a proč – přesně tak, jako komentujete naše články, aby si to naše kandidátky zažily na vlastní kůži :-) A můžete se soutěžících ptát – snad vám prostřednictvím komentářů i odpoví.
Zaujal vás článek, který byl z důvodu omezené kapacity zkrácen? Sdělte nám to v komentářích, bude-li to možné, domluvíme se s autorkou na zveřejnění jeho plného znění v samostatném článku.
Ještě pár slov k průběhu: hlasování bude ukončeno za 14 dní, tj. v neděli 21. prosince 2008 v 17:00. Získá-li některá soutěžící viditelně největší množství hlasů, kontaktujeme ji s nabídkou spolupráce (má však právo odmítnout přistoupit na podmínky, čímž by ustoupila místo následující soutěžící), a následně jako redakce určíme naši “divokou kartu”, podle toho, která kandidátka zaujala nejvíce nás a jsme přesvědčeni, že bychom s ní rádi spolupracovali i přesto, že se nestala vítězkou (to můžou ovlivnit také vaše reakce v komentářích!). Bude-li konečný stav hlasování nerozhodný, soutěžící s nejvyšším počtem hlasů postoupí do druhého kola, kde budou mít za úkol vytvořit článek na určené téma. To proto, že nám nepřipadá spravedlivé určit za vítězku jedinou soutěžící, která vyhrála třeba pouze o tři body, a to proto, že ji na Slečnu přišlo podpořit více kamarádů než jiné.

Hodně zdaru všem!
Redakce Slečna.info


						
																		
						 
Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

52 Comments
 1. Ještě upozornění – do konečného výsledku se započítávají pouze hlasy z ankety, komentáře slouží pouze k okomentování, vyjádření názoru. Na hlasy uvedené zde bohužel nemůžeme brát ohled :-)

 2. Prvni ctyri nic moc… Co se vam tak libi na trojce dyt je to jen okopirovany popis “profuktu” jak z reklamy…?

 3. To je jedno ale kdyby tam byl treba nejaky postup jak se namalovat spis nez vypisovat co to podle reklamy ma met za ucinky… Ja fakt nechapu proc Anet ma zatim nejvic hlasu… To jste necetly ty dalsi??? Podle me sou tam zajimavejsi veci… Podle me redakce ten treti clanek vubec nemela zverejnovat – dyt v podminkach bylo ze text musi byt puvodni a ze se bude overovat jestli to neni zkopirovane a podle me je 90% textu Anet kopie reklamnich popisku ze stranek coty.cz! Co vy na to?

 4. Ted´ jsem tam byla,ale určitě to nemá celý okopírovaný…není tam zas úplně všechno tak asi nemůže vědět né co to má všechno za účinky…ale podle mě je 7,9,10 okopírovaná protože todle jsem už hodněkrát na netu našla a četla tak jako nwm no…

 5. Já nechci nijak kritizovat váš systém, ale musím říct, že lidé, co jsou ke konci, nemají skoro žádnou šanci uspět. Článků je hodně a jsou dlouhé, najde se málokdo trpělivý, kdo si je dočtě až do konce. Proto se nedivím, že nejvíc hlasů má první článek, i když mně osobně se buhvíjak zázračný nezdál…

 6. To Mia: bylo obtížné vymyslet skutečně spravedlivý systém, dokonce jsme většinu článků museli zkrátit a pořadí zde je určeno pořadím příchozích e-mailu.
  Je na čtenářkách, zda dají hlas prvnímu jen proto, že se jim nechce číst nic dalšího, anebo budou trpělivé a skutečně si všechno projdou a dají hlas podle svého názoru nejkvalitnějšímu. Trpělivost čtenářek tímto způsobem může ovlivnit kvalitu článků zde na Slečně = jaké máme čtenářky (líné či trpělivé?) takové zde budou nacházet čtení (nekvalitní či kvalitní?).
  Je to zkrátka ÚPLNĚ na vás!!!

 7. Tak já si myslím,že tady se každý snažil o co nejlepší článek a když se to někomu líbí tak proč je odsuzovat…Nic méně ta která bude vybrána čtenářkami(tak si myslím),že určitě bude ráda a bude se snažit co nejvíc aby se jí ty články povedly a měla je něčím zajímavé,aby její články patřily mezi ty,které bude někdo rád číst a ne kritizovat….

 8. Přesně tak mě se taky jako líběj ostatní,ale tu 3 to jsem chtěla takhle nějak vědět takže se mi to líbí:)Ale líbí se mi i ostatní např:5,11..

 9. Evíííík: ono kritika taky není vždycky špatná :) pokud píšeš jen líbivé témata, tak jsou komentáře většinou nudné, ale když napíšeš něco jiného – kontroverznějšího, tak se pak dá debata slušně rozvíjet a třeba tě napadne, o čem psát dál :)

 10. jedenáctka má naprostou pravdu :) já mám sice dvojče, ale už jsem to taky poznala, že ji mám hodně ráda a pomáhá mi

 11. Terezka: sorry, ale nedaly sem celý článek, tak nehodnoť.. článek se jmenuje Beruška a vůbec tam nic z toho, proč se to tak jmenuje a proč jsem to napsala není.. dali jí sem málo.. bohužel.. třeba by jsi změnila názor, kdyby jsi si to mohla dočíst celé nebo aspoň o trochu víc. článek je napsán podle písničky, na kterou doživotí nezapomenu! proto..

 12. ->Carol: nesneseš kritiku? :D Chápu že to může působit trochu zkresleně a jinak, když ti semka dali jen část tvýho příspěvku, ale v zadání bylo 200-400 slov, což by měli všichni dodržet, takže to zase taková křivda, to zkrácení není. Toť můj názor na věc ;).

 13. Carol: pokud chceš psát, měla bys umět i správně číst – v zadání soutěže je opravdu jasně dané rozhraní 200 – 400 slov jako maximum (teď jsem to i pro jistotu kontrolovala). Kdyby každý napsal příběh délky románu, tak to budeme číst ještě za rok

 14. Jak už bylo řečeno, pokud se vám něco líbí, můžeme zveřejnit celé, tyto úryvky slouží pro účel soutěže a pokud byl text příliš dlouhý, byla vybrána jen určitá vyhovující pasáž.

 15. líbí se mi 6,10; 7 je takovej návod,ale taky pěkný…popravdě jsem se musela přemlouvat abych si přečetla všechno xD

 16. Mě se taky líbí Šaty. Líbí se mi, jak to napsala. narozdíl třeba od jedničky, mi přijde, že napsala jednoduchý seznam, jak krmit rybičky. Preferuju promyšlený a kvalitní článek, jako napsala třeba Jitka. Přišlo mi, jako by jste to napsala jedna z Vás.
  Takový mám názor já.

 17. No, takže jsem to přelouskala a teď budu s dovolením hodně kritická (ale nechtěla bych tím někoho urazit :o) :
  1. Úvod šílený, téma, který tady na Slečně moc lidí (podle mě) nezaujme. Prostě nic extra.
  2. S prominutím mě napadá jediný – co to k…. je?!
  3. Nijak zajímavý, možná kdyby tam autorka připsala ještě nějakej postup správnýho líčení, já se moc malovat neumím a je mi nahouby pokud mi někdo jen řekne co mám použít.
  4. Naprosto o ničem test, podle mě člověk, kterej dokáže jednoznačně odpovědět na všechny testový otázky si ho ani nemusí dělat, protože mu už předem musí být jasný na co se hodí!!
  5. Docela zajímavý obsahem, ale má to hodně nedostatků, opakují se stejný výrazy (vztekle, flákla), řekla bych, že to autorka psala taky pěkně naštvaná a asi si to po sebě moc nepřečetla…
  6. První, co mě DOOPRAVDY zaujalo – naprosto souhlasím s anickou… Je vidět, že je to s vlastní hlavy, je to napsaný dobře a myslím si, že jeho autorka by se z fleku mohla zařadit mezi holky co sem píšou.
  7. Jako článek docela fajn, akorát to téma je docela ohraný, přijde mi, že se toto píše úplně všude pořád a pořád dokola…
  8. Zajímavej příběh, toto byste mohli zveřejnit i celé, myslím že by si to přečetlo hodně čtenářek.
  9. Mám pocit že něco takového už jsem na Slečně i četla?
  10. Tady je to podle mě podobný jako u sedmičky. Tipy ale zajímavý, napsaný je to dobře, takže beru.
  11. Líbí se mi to, určitě by bylo fajn to ještě nějak rozvést a napsat třeba nějaký tipy jak se se setrou naučit vycházet a tak :-)
  12. Takový trochu zvláštní… Nevím ani jak to vyjádřit…
  13. Dost průměrný – napsaný dobře, ale téma o ničem… Tak snad autorka dovede dát dohromady i něco jiného, se psaním totiž očividně problém nemá.
  14. Nevím co k tomu říct – zajímavé, ale aby to nebyly “sliby chyby”… Možná měla spíš napsat nějakou příhodu ze života, když je to teda tak zajímavé, než ospravedlňovat proč by to psala a my nemáme představu, jak by to ve skutečnosti vlastně vypadalo…

  Takže tak… doufám, že jsem fakt nikoho neurazila… Jsem kritická no :o) Ale sem chodím už dlouho a podle mě záleží na tom, jaké tu budou články a když už máme jako čtenářky právo vybrat si, tak máme snad i právo být kritické :o)

 18. verča:
  s niektorými vecami s tebou suhlasim, ale ked si taka velmi kriticka preco si sa nezapojila aj ty ?? mala si poslat ty clanok a ci by bol lepsi ako ten ktory si oznacila za zly?!!? :D toe len moja poznamka….ale s tvojim hodnotenim vacsinou suhlasim ;)

 19. Soutěžící 11: Martina, 19 let – tehle příspěvěk mě vážně ohromil… Jednoznačně hlasuju pro Martinu! :)

 20. wiki: nesnáším lidi, kteří říkají ,,když kritizuješ, tak se ukaž ty !”. Ona to posuzuje jako čtenář a to je to hlavní ! Pokud někdo neumí zpívat, nemá právo tvůj zpěv tedy posuzovat ? Nemá právo tě poslouchat ? Kritika je proto, aby ti něco řekla a abys zjistila, v čem se máš zlepšit. Není to nějaká urážka. Ty články byli napsány pro čtenáře, takže čtenáři je mají hodnotit.
  Podobné trapné komentáře tipu: ,,proč si se nepihlásila ty, když seš tak chytrá ?!” jsou trapné a zbabělé…

 21. ach jo, udivuje me jak nektere soutezici delaji naproste chyby v mluvnici… takove chyby bych ani ja neudelala, napady mate povetsinou skvele, ale ty chyby, to byste s nasi profesorkou dlouho nevydrzely :-D Proto jsem zvolila c.8 Carol, libi se mi styl jakym to napsala, napad, a taky jsem tam ani nenasla zadnou viditelnou chybu :) Ale vsechny se mi moc libi… Proste favoritka je 8., Carol.

 22. a jeste, mohla bych prosim slecnu poprosit abyste zverejnili tento clanek? Tedy osmicku… Dekuju moc :) Nebo mi ho zaslete na e-mail, zajimalo by me jak to skonci :P

 23. ->verča: uuu, dovolím si teda odpovědět… Nevím, nevím, co ti na to říct, samože že sem mohla i připojit něco konkrétního (ukázku z mé tvorby :D), ale rozsah kterej byl povolenej je dosti omezenej na počet slov. Hlavní myšlenka co mě v tu chvílku napadla byla ta “psát skutečně o něčem reálným”, tudíž sem nějak musela vysvětlovat, “proč” a “co a jak”. Takže asi tak :).

 24. Nejlepší je podle mě článek a soutěžící číslo 11. Opravdu to má šmrc, má to hlavu a patu, nějaký smysl a je to ze života:)prostě poklona! To mě nejvíc zaujalo. Hlasujte pro 11. soutěžííícííí!! :):):)

 25. Ahojky, chtěla bych se zeptat, proč si myslí, že např. v časopisech pro dívky nebo na tomto servru nejsou věci ze života…podle mě právě tyto věci pomáhají dopět mladým teenagerum v dospelaky a já myslím že mít k tomu návod není nic špatného:)

 26. ->Martina: neříkám, že na tom je něco špatnýho. Jen mě občas až udivují ty pořád stejná témata, a ty hrozně lehká až ideální řešení. Btw, zmiňovala sem se, že se tahle nepoužitelnost až tak moc Slečny.info netýká. ;)

 27. BTW: Carol je to trochu podobný blížencům, ale není to ono, tu knížku znám nazpaměť. Ber to jako poklonu, píšeš skoro jak Lanczová :-)

 28. Ahojk, chtela bych se zeptat jestli je jeste moznost se do teto souteze zapojit. Vas sever sem bouzel objevila teprve nedavno, a tento clanek dnes vecer :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.