Šance pro pisálky: Výsledky 1. kola

pisalekČtrnáct dní měly naše čtenářky na to, aby svým hlasováním podpořily jednu z celkem čtrnácti přihlášených soutěžících v naší velké pátrací akci po další člence do našeho “Slečna.info teamu”. Hlasů se naschromáždilo celkově 310 a nyní je nejvyšší čas oficiálně vyhlásit výsledek!

Po delší poradě jsme se rozhodli do druhého kola poslat rovnou 4 soutěžcí, a to první tři s nejvyšším počtem hlasů: Sl3cna z Brna, Nikky a Martina. A jak už bylo řečeno v předešlém článku, jako redakce jsme si vyhradili právo určit naši “divokou kartu”, kterou od nás získává soutěžící Jitka K. – i přesto, že nezískala mnoho hlasů, nás její příspěvek zaujal, a proto jí dáváme šanci projevit se také v kole druhém.
Gratulujeme, přejeme mnoho zdaru a zároveň děkujeme všem ostatním za účast. Přestože další slečny nepostupují, není to překážkou, abychom s žádnou z nich přece jen nějakou spolupráci nenavázali či nezveřejnili jejich zkrácené soutěžní příspěvky v plném znění!

INFORMACE K 2. KOLU ŠANCE
Do druhého kola postupují čtyři výše uvedené soutěžící. Mají však právo účast v dalším kole odmítnout – v takovém případě by postoupila následující soutěžící podle hlasování čtenářek v anketě.
Úkolem soutěžících bude vytvořit článek o rozsahu 300-600 slov na stanovené téma v určeném čase, způsob jeho zpracování a žánr je však libovolný. Články budou následně publikovány a čtenářky budou mít opět možnost hlasovat pro autorku nejzdařilejšího, nejzajímavějšího či nejoriginálnějšího. Vítězka druhého kola se pak stane celkovou vítězkou Šance!

VYMYSLI TÉMA PRO SOUTĚŽÍCÍ!
Jelikož moc dobře víme, že nejen zúčastněné soutěžící jsou kreativní, mají spoustu zajímavých nápadů a umí je zužitkovat, získáváte v Šanci prostor (kromě možnosti hlasování) také vy – naše milé čtenářky! Vaším úkolem je vymyslet soutěžícím téma pro jejich spisovatelské počiny v druhém kole Šance. Napište nám do komentářů vaše návrhy, zajímá nás, co vás zajímá a o čem si chcete něco přečíst :-)
Návrhy pište do neděle 28. prosince 2008. Jedno z nich bude vybráno a předáno soutěžícím!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

30 Comments
 1. Chcelo by to nejakú takú tému, čo je často v časopisoch (a čo baby asi tak najviac zaujíma). U mňa sú to asi chalani, móda a kozmetika a také tie aktuálne (niečím zaujímavé) reportáže/príbehy. Ja teda navrhujem “Moje TOP 3 šminky”, “Čo som komu dala na Vianoce”, alebo “História módy”. A inak šťastné a veselé …! ;-)

 2. Musí to být velmi nápadité a neobvyklé téma…Například-Můj názor na ….
  Dle mého názoru chtělo by to novinku než časopisové “kecy”které do nás chrlí v každém časopisu atd…:-)

 3. Myslím, že to bude složitější. Protože vítězka by měla pravidelně přispívat na Slečnu, bylo by nejlepší vybrat témata, která se často diskutují a v časopisech vyskytují, ale naše soutěžící by jim měly dodat novou šťávu, aby to nebyly plky o ničem, ale aby i poměrně ohrané téma bylo něčím zajímavé.

 4. sázím na originalitu, neobvyklé téma – na to se nejlíp dělají články :) Ale přemýšlela jsem a vybírala tak, aby – kdyby moje téma slecna vybrala – to neměly nejjednodušší. Takže moje téma: zapomněl/a jsem celý svůj předchozí život

 5. Koukám že spoustu holek zajímají stále nekončící dívčí ,,problémy,, jako kluci, kosmetika, atp…
  proto navrhuji aby se napsal článek o barevné typologii. Všechny z nás se předpokládám líčí a oblékají ale když se nezvolí ty spravné barvy tak nemá smysl se líčit. Proto vytvořte takový návod pro holky, aby v barvách co nosí byly za hvězdy.

 6. Trošku bych do toho zasáhla… S Terezkou jsme to zrovna probíraly a dospěly jsme k názoru, že by bylo lepší téma, které si každá může vyložit tak trochu podle sebe a tím projevit svou tvořivost… Např. téma jako “Kde ho najít?” se dá zpracovat jako tipy, kde potkat “kluka snů”, filozofická úvaha o čase, jak najít vlastní styl,… A takových se dá vymyslet hodně. Zkrátka aby každá soutežící mohla téma zpracovat podle svých znalostí v určité oblasti, zájmů, vkusu, nápadů. Co vy na to?

 7. MY ZA PADESÁT LET – toť můj tip na téma. Může být zpracováno formou příběhu, nebo srovnání mezi dnešním světem a světem za padesát let. Dala by se skvěle popsat ta naše dnešní generace potetovaných, popiercingovaných staroušů v bikinách :) A co teprv ty naše vnoučata? :)

 8. Podle mě by to mohlo bejt téma, třeba jako “přátelství”, “máš-li dobrého přítele, máš víc než on” podle mě by na to mohly soutěžící vymyslet celkem dobrý příběh nebo článek.

 9. Kluci? To je hodně provařené téma..
  Myslím, že by se hodil nějaký článek o hudbě. Tady na slečně je mnoho kvalitních článků týkající se životního stylu a do něj neodmyslitelně patří i muzika :)

 10. mě by zajímaly již tady zmiňovaná témata… to znamená kluci, kosmetika a tak… ale protože se to omílá v každym časopise, chtělo by to oživit. “Můj názor na” mi nepřijde zrovna ideální, redaktorky musí být schopné psát obecně a ne “jen” o sobě a svém názoru… navrhuju něco čatsého, ale rafinovanějšího, třeba i se špetkou jejich vlastního názoru např. “Mé vlastní typy jak balit kluky”… dobrá, tohle neni zrovna nejlepší, ale něco na ten způsob.

 11. Mia: já třeba například píšu převážně jen o svých názorech a existují světoví novináři – sloupkaři, kteří to mají v popisu práce – viz Carrie ze Sexu ve městě

 12. Mno dost se teda divim,že nepostoupila 7 :´-(
  Ta byla fakt dost dobrá.Myslim,že hodně holek má hrozně rádo články o zdraví a kráse !!!

 13. Já bych dala téma TO JE ŽIVOT ať si to pojmou jak chtějí, buď vesele nebo smutně….. Ale těžší a lepší by podle mě byly temné stránky života.

Leave a Reply

Your email address will not be published.