Slevová mánie: Co se opravdu vyplatí a na co si dát pozor?

Ještě před půl rokem bys portály s hromadnými slevami napočítala na prstech jedné ruky, a když jsi chtěla některý z kuponků uplatnit, musela jsi kvůli tomu do největších českých měst. Dnes máš výhodné nabídky na dosah takřka v každém okresním městě. Možná patříš k těm, kteří denně sledují všechny možné portály, aby jim nic neuniklo, a často mají problémy odolat. A peníze mizí a mizí…

Ušetři za kadeřníka i vstupy do fitka

Přečti si, jaké kuponky a kdy se opravdu vyplatí koupit, a jak zabránit šílenému plýtvání peněz. Ne všechno, co na monitoru počítače vypadá výhodně, je skutečně výhodné!

Kadeřnické balíčky

Pravidelné návštěvy u kadeřníka – zvlášť ve větších městech – rozhodně nejsou levnou záležitostí. Vlasy rostou jako divé, konečky se třepí a tvé prasátko se už zase třese, o kolik stovek bude lehčí tentokrát. Pokud nemáš jednoho oblíbence a nebojíš se “riskovat” návštěvu jiných salonů, sleduj nabídky slevových kuponů na kadeřnické služby. Mít fungl nový účes od profesionálů za polovinu běžné ceny je úžasné. Pokud se ale necháš zlákat vidinou výhodné akce, můžeš nakonec i prodělat.

Pokaždé navštiv webové stránky kadeřnictví a podívej se, za kolik své služby nabízejí běžně. Opravdu cenu bez slevy nenadsadili, aby nabídka vypadala lákavější? V případě balíčku typu “vyber si jakékoliv služby až za 1500 korun pouze za 400” si promysli, jaké služby budeš chtít skutečně využít a podle ceníku si spočítej, na kolik by tě návštěva vyšla bez kuponu – teprve pak můžeš posoudit, zda je nabídka opravdu výhodná. Nač kupovat gigantický balíček, když na zastřižení konečků a vyfoukání jinde normálně zaplatíš mnohem méně?

Před nákupem kuponu si navíc zjisti, od jaké značky salon používá přípravky, zda jako “kuponová” zákaznice nebudeš o něco ošizena a nejlépe projeď internet, zda na patřičný salon nenalezneš nějaké reference.

Wellness pobyty

Víkendové pobyty spojené s příjemnými wellness procedurami jsou super nejen pro relaxaci ve dvou, ale také jako dárek pro kohokoliv – rodiče, kamarádku ke svatbě, společný dar pro třídní učitelku od maturantů a tak dále. Cena víkendových pobytů se běžně pohybuje kolem pěti tisíc korun, díky hromadným slevám poukázku seženeš i méně než za polovinu.

Při výběru ale nebuď zbrklá. Podobných nabídek jsou slevové weby plné pořád. Projdi si několik různých akcí, podívej se na oficiální stránky hotelů a prohlédni si prostředí. Zjisti si, jaké další služby budeš moci využít a zda se v okolí naskýtá možnost výletů nebo jiných zajímavých aktivit. Pokud je o akci, kterou poskytovatel neomezil žádným limitem, veliký zájem, dej si pozor, aby sis vhodný termín ukořistila včas. Nejlépe si do hotelu zavolej ihned po získání čísla kuponu. Budeš-li otálet, riskuješ, že ve všechny pro tebe přijatelné termíny už budou mít plné kapacity.

Tip Slečny: Sledovat neustále nabídku deseti různých stránek je pěkná otrava. Na webu skrz.cz najdeš desítky nabídek od všech možných slevových portálů na jednom místě. Ušetří ti to spoustu času při lovu nejvýhodnějších akcí a navíc se dozvíš o dalších takových stránkách, které jsi doposud neznala.

Sportovní lekce na zkoušku

Uvažuješ, že bys vyzkoušela Power-Plate, fitbox nebo zumbu ve vyhlášeném centru, ale nejsi si jistá, že tě to bude bavit? Nemusíš hned utrácet za permanentku na několik vstupů. Na slevových portálech se často objevují nabídky na ukázkové lekce za doslova směšné částky. Pokud jsou v balíčku dvě najednou, můžeš vytáhnout i kámošku a udělat si sportovní den společně. Zda je to možné si ale nejdříve raději ověř. Pokud si jdeš lekci vyzkoušet poprvé, ujisti se, zda se objednáš správně na hodinu pro začátečníky, aby se zbytečně a nešťastně neplácala mezi pokročilými.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.