Test: Jak moc jsi v lásce žárlivá?

zarlivostŽárlivost. Ne zrovna pozitivní vlastnost, kterou má však v sobě každý a bez ní by zkrátka každý vztah byl jako zima bez sněhu.Někdo jí má zdravou kapku, jiný vrchovatě plné vědro. Chceš zjistit, jak jsi na tom ty? Otevřeme ti oči! Návod: Jako vždy – odpovídej podle vlastního uvážení a za své odpovědi si sčítej bodíky uvedené v závorce.

1. Představ si tuto situaci – sedíš se svým milým v pizzerii a všimneš si, že až podezřele okatě pokukuje po servírce. Bude tě to štvát?
a) Všimnu si toho, krapet žárlivosti tam bude, ale vlastně uznám, že se mu ani nedivím. Být chlap, taky na ni civím. Je to přirozené! (5)
b) Znervózním a pokud se po ní dívat nepřestane, zeptám se ho, proč se radši nedívá na mě. (10)
c) Jak se znám, ani si toho nevšimnu. A když už, tak za tím určitě neuvidím nic, co by mě mělo rozrušovat. (0)

2. Pokud znáš bývalé přítelkyně svého idola nebo kluka, jaký k nim máš obecně vztah?
a) Je jedno, čí byly přítelkyně, na lidi si dělám obrázek podle toho, jací jsou a jak se ke mně chovají. (0)
b) Nedá mi to, abych občas nepřemýšlela nad tím, co na bývalé přítelkyni viděl, a abych se s ní občas neporovnávala, ale vše jen v mezích normy. (5)
c) Vlastně ani nevím proč, ale v přítomnosti jeho ex-přítelkyň se necítím ve své kůži, je mi to nepříjemné a mám sklon hledat na nich všechny možné chyby a srovnávat je se sebou. (0)zarlivost-big

3. Líbí se ti jeden kluk, ale dozvíš se, že je zamilovaný do jiné. Jak to vezmeš?
a) Řeknu si, že přece ještě není všem dnům konec, i v takovém případě mám jistě ještě nějakou šanci – třeba v budoucnu. (0)
b) Budu zklamaná a jeho vyvolenou začnu nenávidět. (10)
c) Nepotěší mě to, ale překousnu to. Pro jedno kvítí, slunce nesvítí! (5)

4. Se svým klukem jsi měla jít večer na diskotéku, ale nebylo ti dobře, takže šel bez tebe. Druhý den se ale dovíš, že docela dlouho tančil s jednou z tvých kamarádek. Co ty na to?
a) Budu nad tím neustále přemýšlet, ale uznám, že bych měla být vlastně ráda, že tancoval s mou kamarádkou, která by mě nezradila, než s nějakou cizí holkou, o které nevím, co má zalubem.(5)
b) Podle mě to není důvod k žárlivosti. Šlo jen o tanec, tak co? (0)
c) Budu naštvaná a budu si vyčítat, že jsem tam večer nebyla s ním. (10)

5. Tvůj drahý má hodně dobrou kamarádku, se kterou si říkají hodně věcí, a i před tebou o ní často mluví. Je to podle tebe důvod k žárlení?
a) Ne, přeju mu, že má tak skvělou kámošku, vždyť i já mám kamarády-kluky. (0)
b) Ani ne, ale určitě tu kamarádku budu chtít poznat osobně, abych si o ní udělala obrázek a mohla být klidná, že to není potvora, která chce dostat mého kluka. (5)
c) Žárlivost tam pravděpodobně bude. Jako jeho holka chci, abych byla jeho nejlepší kamarádka, to je ideální stav. Že si tak rozumí s jinou, mi asi bude podezřelé. (10)

6. Myslíš, že bys mohla chodit s klukem, který je vyhlášený svůdník?
a) Musel by být po všech ostatních stránkách dokonalý. Normálně mám vůči takovým typům kluků averzi. (5)
b) Podle mě je nejdůležitější láska. Pokud mě miluje, určitě už nebude flirtovat s jinými. (0)
c) Rozhodně ne. Asi bych se zbláznila, protože bych neustále musela myslet, jestli mě někde s nějakou nepodvádí. (10)

TVÉ SKÓRE:
0-20 bodů: IDEALISTKA
Jsi velmi důvěřivý člověk a pokud se zamiluješ, jsi skálopevně přesvědčená, že tvůj vyvolený lásku bez okolků opětuje. Proto nepokládáš za důležité svému klukovi v otázkách nevěry nedůvěřovat a už vůbec nemáš potřebu ho z něčeho podezírat. O to však je hořčí zklamání, když zjistíš, že ne vše je tak, jak sis myslela… Zkrátka a jasně – důvěřuj, ale prověřuj. A to pečlivě!
25-40 bodů: REALISTKA
Opět zlatá střední cesta – moc dobře víš, že bys nedokázala vytvořit hezký vztah s člověkem, kterému nemůžeš opravdu věřit, ale zároveň je ti jasné, že kapka žárlivosti nezaškodí a mnohdy ti otevře oči nad věcí, které bys jinak nepřikládala velký význam. Víš ale, že je nejlepší si všechno se svým miláčkem vyříkat, než se trápit a podezírat ho z něčeho, co ani nemusí být pravda.
45-60 bodů: ŽÁRLIVKA
Vlastně se nemáš za co stydět. Někdo má zkrátka v povaze zakořeněno, že všechno, o čem si myslí, že mu patří, si musí střežit. Nedej však jen na první dojem ze situace a než uděláš nějaký závěr, všechno si dobře promysli, vyříkej si to svým klukem, nech si věci uležet v hlavě. Zbrklostí zničíš i ten nejkrásnější vztah, a to za to skutečně nestojí!

Text: Eliška R.
—–
1.12.2007

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. ja jsem docela zarliva ale nedavam to tak najevo ale kdyz se trochu napiju alkoholu tak ze sebe ten vztek dostanu jinak ho drzim v sobe a trapim se ale ja to ma proste ve znameni strelec je zarlive znameni

  2. Že jsi Střelec, ješt nic neříká: k sestavení pravdivého přesného horoskopu je potřeba i hodina a minuta narození, ne jen den… Dyť je přece absurdní, že všichni, co se narodili ve stejný měsíc (druhá půlka jednoho a první druhého), by byli stejní!!! To je blbost, ne? A právě tu originalitu každého člověka zajišťuje právě ten přesnej čas narození…

Leave a Reply

Your email address will not be published.