Test: Jsi pomlouvačka pomlouvačná?

pomluvyKaždá z nás ví, že pomlouvat se nemá. Že je to špatné a že se tak můžeš zaplést do mnoha nepříjemností. Někdy je však hodně těžké držet jazyk za zuby a nenaklonit se k uchu své kamarádky, aby se taky nenápadně podívala na tu dámu před vámi, která má bílé froté ponožky v černých sandálech… Zjisti, zda umíš držet jazyk za zuby, když je to skutečně třeba!

1. Čteš bulvár?
a) Ne, absolutně mě to nezajímá. (10)
b) Občas si přečtu, s kým chodí má oblíbená herečka, ale to je asi tak všechno. (5)
c) Ano, docela často. O manýrech slavných mám docela přehled. (0)

2. Dozvěděla ses, že největší hvězda na vaší škole, kterou nemůžeš vystát, si nechala udělat liposukci. Jak dlouho si to necháš pro sebe?
a) Pravděpodobně to řeknu jen nejlepší kamarádce. (5)
b) Vytáhnu mobil a všem kamarádům a známým to napíšu v sms. Budu se v duchu smát nad svým vítězstvím. (0)
c) Že si nechala udělat liposukci? No a, koho to zajímá? (10)

3. Zjistíš si o klukovi nejdřívě nějaké informace, než s ním jdeš na rande?
a) Jen tak mezi řečí se pokusím vytáhnout něco z kamarádů, kteří ho trochu znají, ale jen velmi nenápadně. (5)
b) Na pomluvy nedám, sama se pokusím zjistit, jaký ve skutečnosti je. (10)
c) Samozřejmě – jeho jméno či přezdívku zadám do všech internetových vyhledávačů, vyptám se na něj všech kamarádů a především se pokusím zjistit, s kým chodil přede mnou. (0)

4. Jsi na koupališti a všimla sis, že jedné z holek trčí z plavek šňůrka od tamponu. Co uděláš?
a) Zhluboka se tomu zasměju a vyžvaním to všem kámoškám. (0)
b) Je velmi malá pravděpodobnost, že bych si toho vůbec všimla. Starám se sama o sebe a cizí lidi si až takhle detailně neprohlížím! (10)
c) Nechám si to sama pro sebe, popřípadě jí to taktně naznačím, bude-li vhodná příležitost. Něco takového se přece může stát komukoliv. (5)

5. Zjistila jsi, že tvůj mladší bratr má pod postelí schované porno časopisy. Řekneš o tom rodičům?
a) Nejspíš ano – v zájmu jeho dobrých mravů. Na takové věci má přece ještě čas! (0)
b) Maximálně si do něj rýpnu, ale nikomu dalšímu o tom něřeknu. (5)
c) Ne, je to jen a jen jeho věc! (10)

6. Jsi na návštěvě u své kamarádky a v koupelně vedle jejího pokoje najdeš rozbalený, ale zatím nepoužitý těhotenský test. Jak zareaguješ?
a) Nijak – vím, že kdyby chtěla, svěřila by se mi sama. (5)
b) Popadnu těhotenský test, zamávám jí s ním před o čima a budu se dožadovat vysvětlení. Jsme přece kamarádky, neměla by přede mnou takové věci tajit! (0)
c) Budu dělat, jakoby nic. Určitě to nebude ani její… (10)

VYHODNOCENÍ:

0-20 bodů: CO NEVÍM, TO NEPOVÍM
Držet jazyk za zub, když víš tolik zajímavých drbů? To je ale oříšek! Jsi kamarádská, ráda se směješ a dost často bohužel i bavíš na cizí účet. Dej si ovšem pozor, aby se ti to brzy nevymstilo. S takovým přístupem je možné, že ti jednoho dne přestanou důvěřovat i tví nejbližší přátelé.

25-40 bodů: VŠÍMAVÁ, ALE TAKTNÍ
Přiznej si, ani ty se občas nevyhneš nějaké té škodolibosti. Naštěstí však víš, kde končí veškerá sranda a kdy už se nejapné vtípky nehodí. Jsi vždy připravená pomoci, když se někdo v tvé přítomnosti octne v nouzi, a pokud se ti někdo svěří se svým největším tajemstvím, může se na tebe spolehnout.

45-60 bodů: NAPROSTÝ NEZÁJEM
Co je ti po tom, po kolikáté se Helena Vondráčková vdává tentokrát? Nic – drby, to zkrátka není tvá parketa. Ať už se jedná třeba o supertajemství tvé největší sokyně, rozhodně ti jeho vyslepičení pocit blaženosti nedodá, právě naopak. O rozmary druhých se zkrátka nestaráš, stačí ti totiž tvé vlastní starosti.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. Izzy: Asi tak…

    To jsi vzpomínám, že my jednou stáli takhle partička v kroužku a povídali jsme si, přičemž já jsem drbala jednu spolužačku-kámošku… když jsem o ní řekla vše, co jsem měla na srdci (a že to blyo docela dost hustý a hnusný), zjistila jsme, že ona celo utu dobu stojí v tom kroužku s námy… ae jakože nej kámošky bych NIKDY NEPOMLOUVALA! To zase ne, jejich tajemství udržím… jsou prostě 3 holky, který nikdy nikdy nikdy! Maximálně o nich mluvim v dobrym! a když mi něco na nich vadí řeknu ji mto, bo si to nechám pro sebe… ae jinak jsu mrcha a vím to xD

  2. me vyslo to prvni x D
    sem pomlouvacka pomlovacna.vsechny drby proste hned musim nekomu rict x DDDtak starasne me to bavy

Leave a Reply

Your email address will not be published.