Tři tipy, jak přežít horké léto

Počasí si s námi pěkně hraje. Připravilo si pro nás pár tropických dnů, i když je stále květen. Asi nás ale pomalu připravuje na to opravdové léto. Víš jak se uchránit v těch největších vedrech?

Spousta z nás si léto maximálně užívá, najdou se však i takoví lidé, kteří parné dny zrovna nemusí. Ať už patříš do jakékoliv skupiny, měla bys vědět, jak tyto horké dny přežít.

Mazat, mazat, mazat!

Sluneční ochrana je nesmírně důležitá. První věc, kterou by sis při nákupu opalovacího krému měla uvědomit, je tvůj fototyp. Celkem máme 4 fototypy kůže, podle kterých vybíráme opalovací krém se slunečním ochranným faktorem (SPF).

[framed_tabs]

[tab title=”Fototyp 1″]

Tvoje pokožka je velmi světlá a velmi často se vyskytují i pihy. Nejčastější jsou rezavé nebo blond vlasy a modré či zelené oči. Pokožka je nadměrně citlivá, při každém pobytu na sluníčku se většinou spálíš a docílit přirozeného opálení je téměř nadlidský výkon. Stačí 10 minut na sluníčku bez ochrany a tvá pokožka už červená jako rak.
SPF tvého opalovacího krému je 50+.
[/tab]

[tab title=”Fototyp 2″]

I druhý fototyp se vyznačuje světlou pletí, ovšem o něco méně než ten první. Holky patřící do této skupiny mají blond a tmavší blond odstíny vlasů a modré oči. Pokožka na sluníčko reaguje citlivě, opaluje se pomaleji a často se prvně spálí.
SPF tvého opalovací krému je 50.
[/tab]
[tab title=”Fototyp 3″]

Máš tmavší pleť, tmavé blond nebo hnědé vlasy? Tak nejspíš budeš fototyp 3. Kůže není na sluníčko tolik citlivá, opálí se poměrně dobře a rychle. I v tomto případě se však po 30 minutách na přímém slunci můžeš spálit.
SPF tvého opalovací krému je 30.
[/tab]
[tab title=”Fototyp 4″]

Tato skupina se vyznačuje světle hnědou pletí a tmavými až černými vlasy. Stejně je na tom i barva tvých očí. Kůže se opaluje ze všech typů nejlépe.
SPF tvého opalovacího krému je 25.
[/tab]
[/framed_tabs]

Chraň nejen svou pokožku! Důležité jsou i oči

Vysvětlili jsme si, jak správně vybírat opalovací krém, protože kdo by se chtěl spálit a zadělávat si na nejrůznější nemoci? Velmi důležitá je ale i ochrana tvých očí. Proto si nezapomeň pořídit kvalitní sluneční brýle. Stejně jak na pokožku i na tvé oči působí škodlivé UV záření, kterému je potřeba zabránit. Sluneční brýle mají hned několik výhod. Krom ochrany před škodlivým zářením je můžeš využít taky jako skvělý módní doplněk k doladění outfitu. O tom, že budeš taky lépe vidět, ani nemluvím. Přílišným mžouráním očí si jen škodíš, můžeš si poškodit zrak, přivodit nějaký zánět nebo pěkně bolavou hlavu. Proto bys sluneční brýle měla mít vždy po ruce. V každé optice ti vyškolený personál poradí s výběrem. Tak neváhej a alespoň jeden kvalitní kousek si pořiď. Navštívit můžeš třeba  e-shop Optika Maja.

Kdo nepije, ten nežije

Teď ale rozhodně nemám na mysli alkohol. Pitný režim bys měla dodržovat vždy a všude, ovšem v létě to platí dvojnásob! První věc, kterou si musíš pamatovat, je, že pít bys měla pravidelně, ne jen tehdy, když máš žízeň. Nejvhodnější tekutinou je obyčejná pitná voda nebo balená voda. U druhé možnosti volíme nejlépe neperlivé varianty či mírně perlivé. Velmi zdravou variantou jsou i zelené a ovocné čaje nebo fresh šťávy z ovoce.
Zdrojem vody je také ovoce a zelenina, která by v našem jídelníčku neměla rozhodně chybět. Bohatým zdrojem jsou například rajčata, citrusy, vodní meloun nebo okurky.

TIP: Kolik vody bychom měli během letních dnů správně vypít? Jsou to 3 litry! Pamatuj si – kolik vody vydáme, bychom měli zase zpátky přijmout. A věř, že během léta jí ztratíš opravdu hodně.

Dana K.

Dítě sametové revoluce. Svůj život si nedokáže představit bez rodiny, hudby, přátel a velmi těžko by přežila i bez svého laptopu. Její největší slabostí je rybíz. Miluje léto, moře a hrozně nerada o sobě mluví.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.