Tulipán pro zlomené srdce

tulipanZrovna dnes jsem šla kolem květinářství a tam se na mě usmíval rudý tulipán. Rozhodla jsem se, že takový tulipán bych chtěla vypěstovat. Zkuste to taky a uvidíte, jakou budete mít radost!

Tato nádherní květina pochází ze staré Persie. Tulipán je rostlinou, která má mnoho podob, odrůd a různá květenství. Je možné ho pěstovat v domácích podmínkách i na zahradě. Tulipán v zahradě umístěte na slunné a suché místo Můžeme zasadit cibulku jednoho druhu blízko druhého, nasypat s vrchu zem a vystavit je přímému vzduchu. Jakmile se objeví poupata, je vhodné jim poskytnout dobré osvětlení. Toto období je nutná stálá teplota vzduchu bez náhlého kolísání a stálé zavlažování půdy. Tulipán musíme průběžně a pravidelně přihnojovat. Pozor! Nesnáší však přehnojování. Po odkvětu je nutné seříznout květy a pokračovat v zalévání rostliny, dokud listy neuvadnou. Pak musíme vykopat cibulky, předusit a na podzim je můžeme opět vysadit.

Když se na to podíváme trochu jiným okem, zjistíme, že mnozí věří, že tulipán má moc uzdravovat zlomená srdce a nastolovat mír. Pokud jste se nepohodli se svým partnerem nebo partnerkou, můžete zkusit s pomocí tulipánu spor ukončit.

Tak mnoho štěstí!
Lilian

1 Comment
  1. aha, minulý rok nám náš profesor na literaturu zdůrazňoval řeč skrze květiny…a že i když sou tulipány urcitě krásná květina…tak v případě že jí dává kluk své dívce chce tím říct že je hloupá…přesněji řečeno to řekl nějak takhle: ” mám tě rád, ale jsi blbá”….xD

Leave a Reply

Your email address will not be published.