Místo slov květina

Jsme ženy a ty jsou již od pradávna obdarovávány květinami. K narozeninám, k svátku, k výročí, z lásky nebo jen tak. Ať již je příležitost jakákoliv, jistě nám tento dar přírody udělá radost. Ne vždy však může květina vyjadřovat sympatie. Je třeba si proto uvědomit, že každá taková rostlinka s sebou nese jiný význam. Co nám chce dárce vlastně sdělit?

I když muži mají ke kupování květin druhým lidem zřejmě blíže, i ty jistě někdy do květinářství zavítáš. Třeba na konciorchidej-bytovy-interier-pestovani-v-kvetinaci školního roku, při rodinné oslavě, možnosti se jistě najdou. Abys ovšem byla připravená a věděla, co vlastně koupit, zaměř se jednak na druh, ale i barvu květiny.

Růže

S touto květinou se potkáme s největší pravděpodobností všechny. Muži totiž pro vyjádření lásky volí často právě růži. Je to květina lásky, vášně a touhy. Červenou růží tě kluk ujistí, že tě miluje, růžová znamená touhu po tvém štěstí. Oranžová růže říká, že je tebou okouzlen. Růže bez trnů má značit lásku na první pohled.

Tulipán

Tulipány nejsou výsadou pouze Nizozemí. Pokud jej proto dostaneš, můžeš si být jistá, že dárce má pro tebe pochopení a nevadí mu tvé případné chyby. Bere tě zkrátka takovou, jaká jsi. Vyžaduje od tebe věrnost a spolehlivost. Jestliže jsi milovnice tulipánů, zřejmě toužíš po muži, který ví, co chce a stojí nohama pevně na zemi. Červený tulipán značí lásku, žlutý ti napoví v tom, že kluk žije jen pro tebe.

Gerbera

Věrnost a pravá láska. To jsou slova, která tuto květinu přibližují. Pokud se ti líbí, jsi zřejmě romantická duše, která touží po pravé lásce. Pokud ji dostaneš, věř, že to není jen tak.

Lilie

Bílá lilie značí především nevinnost, která je v dnešním světě velmi výjimečná. Proto když obdržíš lilii, můžeš si být jistá, že si tě tento člověk nesmírně váží. Pro žlutou lilii se rozhodne muž v případě, že je s tebou v sedmém nebi.

Slunečnice

Ten, kdo ti dá slunečnice, je na tebe hrdý a oddaný. Pokud patříš mezi milovnice právě této květiny, řadíš se mezi sluníčka, která všude kolem rozdávají teplo a radost.

Někdy se však můžeš setkat i s jinými květinami. Tak například sněženka symbolizuje, že na tebe dotyčný žárlí a nevěří ti. Astra značí rozchod, kaktus naopak vytrvalost. Dostala jsi někdy sedmikrásku? Pak si vzpomeň od koho, dotyčný by totiž s tebou chtěl být šťastný. Šeřík dále říká, abys někoho nenechala dlouho čekat. Asi by se ti příliš nelíbilo dostat poměrně nevzhledný břečťan, ale jeho význam je více než uspokojivý. Říká totiž, že tebe a tvého dárce nic nerozdělí.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed