TY vs. jeho BÝVALKA

byvalkaJsi zamilovaná a tvůj miláček je pro tebe vším. Nedovedeš si představit, že bys o něj přišla – a nedej bože zásluhou nějaké jiné! O to větším trnem v patě je ti jeho ex-přítelkyně. Možná ti neustále vrtá hlavou, proč se s ní vůbec rozešel, jestli na ni pořád myslí, zda líbala líp než ty… Ano, žárlivost si nevybírá a ráda se stane temnou stránkou i toho nejskvělejšího vztahu. Zjisti, jak se s ní vyrovnáš!

Říká se, že láska je křehká jako peříčko. Stačí málo a vítr jej odfoukne na míle daleko. Proto je třeba o vztah pečovat a upevňovat ho vzájemným porozuměním, tolerancí a důvěrou. Přeze všechno však i ty nejpevnější základy mohou být narušeny pořádným zemětřesením jménem ŽÁRLIVOST – i když se cítíš sebejistá a přesvědčená o své vnitřní síle, stejně je snadné jí podlehnout. Narušitelem veškeré pohody může být přítomnost pomyslné rivalky, neboli bývalé přítelkyně tvého miláčka, u níž máš jistotu, že jej minimálně KDYSI přitahovala. Pokud si k ní vypěstuješ nenávist, ani ji neznáš, měla by ses nad sebou skutečně zamyslet. Máš k žárlivosti důvod?

1) NEDRAMATIZUJ
Žárlivost dokáže nejednoho člověka přivést doslova k šílenství. Věř, že není zrovna nejlepší vlastností a jednoho dne se tvůj kluk bude muset hluboce zamyslet, proč s tebou vlastně tráví svůj volný čas. Ať chceš nebo ne, pravdou zůstává, že většina věcí, které ti nahánějí strach, má původ v tvé hlavě a nezakládá se na reálitě. Nedomýšlej si, co by za čím mohlo stát, či jaké příčiny nebo důsledky má ta či ona záležitost. Zblázníš se z toho!zarlivost

2) ŽIJ V PŘÍTOMNOSTI
Obrovskou chybu děláš, pokud myslíš víc na to, co by teoreticky mohlo být kdyby…, než na to, jak se věci mají ve skutečnosti právě teď. Užívej si každičkou sekundu se svou drahou polovičkou a nekaž tu nádhernou atmosféru černými myšlenkami, jestli všechna ta krásná slova říkal i JÍ a jestli nepřemýšlí nad tím, že ONA byla ve všem prostě lepší než ty. Zbytečně se stresuješ – pokud by tvůj kluk chtěl být raději s ní, určitě by s tebou neztrácel čas.

3) MLUV O SVÝCH POCITECH
Jasně, zní to asi děsivě, ovšem je mnohem lepší svěřit se svými pocity a obavami přímo jemu. Možná se dočkáš jen omšelých frází typu: „Neboj, přece miluju jen a jen tebe“, každopádně je lepší o tom mluvit, než to v sobě dusit a jednoho krásného dne bezdůvodně explodovat. Ano, je nevhodné ptát se ho každou hodinu, jestli tě pořád miluje – brzy bys mu začala jít pořádně na nervy, ale znáš to, my holky prostě čas od času potřebujeme i slovně ujistit, že vše klape, jak má :-)

4) BUĎ MILÁ
Jednou zkrátka nastane chvíle, kdy se setkáte tváří v tvář. Sice to v tobě možná vře a máš chuť ji chytnout za kštici a řvát: „Ty mrcho, opovaž se na mého kluka jenom podívat!“, ale na druhou stranu, co bys tím získala? Pouze nepřítele. Zachovej si úplně opačně – buď kamarádská a milá, usměj se na ni, zeptej se, jak se má… Uděláš na ni dobrý dojem a věř, že až taková potvora není, aby přebrala kluka holce, která je tak fajn či se dokonce stala její kamarádkou. Někdy je to složité, ale vyplatí se krotit své divoké emoce. I svého kluka tím potěšíš, jelikož mu dokážeš, že nejsi žádná podezíravá žárlivka, nýbrž pohodářka, která s noblesou ustojí každou situaci.

5) DÍVEJ SE NA VĚCI JINAK
Velký krok k tomu, abys překonala svou žárlivost, je naučit se být realistická. Kluci jsou přímí a většinou vše dělají tak, jak to cítí – na rozdíl od holek, které (bohužel, přiznejme si to), občas nehrají čistou fair play, intrikují a mají potřebu s někým neustále soutěžit. Jak už bylo řečeno – je právě s tebou, protože s tebou prostě být chce. Možná je v tvých očích jeho bývalka naprosto dokonalá, daleko dokonalejší, než jak se cítíš ty sama, a proto z ní máš obavy, ovšem opak je pravdou. Musel tu být nějaký důvod, proč se s ní rozešel a dal přednost tobě. Sžírá tě to? Zeptej se na důvod přímo něj!

6) NENECH SE ZASTRAŠIT
Pokud sis pečlivě přečetla všech pět předchozích bodů, zdá se vše být nyní o dost snazší. Ani tak to však nemusí být úplně jednoduché, protože někdy holt nejsi jen ty ta, co žárlivostí nemůže spát. Stává se i to, že holku rozchod natolik raní, že se z toho téměř pomátne. A ty, jakožto nová přítelkyně jejího zlatíčka, jsi pro ni největší sokyně. Může ti vyhrožovat, snažit se získat tvého kluka zpět na svoji stranu… Za to však ty nemůžeš a nemělo by tě to přinutit k výčitkám. Mluv o tom se svým klukem a ji ignoruj. Vždyť tak se chovají blázni – a rozumný kluk se k ní za takové scény jistě nebude chtít vrátit. Přemýšlej o tom.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

17 Comments
  1. No…ale co kdyz muj byvaly chodil s pulkou mesta? :D diky bohu, ze patrim mezi jeho byvale a ne soucasne! A jako byvalka bych jeho holce nerekla nic…ona si na to musi prijit sama, ode me by to brala jako snahu ji milacka prebrat…ono je sice slozite byt v roli soucasne holku proti byvalce, ale nikdo uz nenaznacuje jake to je byt prave tou byvalkou :)

  2. já jsem ale žárlivá uplně na všechny…i třeba na kamarádky…nb kámoše…oslova mě to sere, ale prostě to neumim nějak ovládat…ale na dnešek v noci sem se rozhodla že žárlit už nebdudu…tak uviim jak se mi to bude dařit…

  3. Mno vidíte…tak to já s bývalou holkou mýho kluka vycházím dobře..ba víc než to..je to fakt moje kamarádka…;) Někdy zajdem všichni ven a ták..;) a je to v pohodě…;)
    Spíš mám problém,že žárlím na jiné holky..! I když mi říká, že jsme ta jediná tak vím, že na něj má zálusk hodněě velký jedna holčina(kdysi kámoška) a prostě vždycky využívá situace..! Tak se trochu bojím…;)

  4. tak já sem si prostě řekla, že žárlit nebudu…a nějak mi to vychází, jinak bych se z toho zcvokla…pokaždý se dá najít nějakej důvod na někoho žárlit…takže to ignoruju. ale někdy bych ráda poznala mýho broučka bejvalku/y jen tak, ze zvědavosti…právě, abych si s ní mohla pokecat a tak

  5. no moj byvali chodil tieš skoro zo všetkymi babami aj som otom vedela len som mu nejako verila ked sluboval že už taky nieje hmm jeho kamoš chodel s mojou naj kamkou a po 2 tyždnoch ju nechal a vratel sa k byvalke moj teras už ex mu strašne nadval že ako to mohol spraviť a mne sluboval že by mi to nikdy nedokazal spraviť no o tyžden spravil uplne to iste proste mi napisal SMSku že mu mam prepačiť ale on lubi svoju byvalku že vie že to bude lutovať neskor ale chce ju hmm po mesiaci sa samozrejme rozišli =D e ešte ktomu prednedavnom sme si pisali a nečo prišlo nato že je nuda a že nemame čo robiť a on thaky že by aj bolo čo len neni skym a ja že ou thy nemaš skym to jako možne a on taky trapny že už som všetko vyskušal len teba nie to ma naštvalo ale nenechala som sa vyočiť a thak som mu povedala že to ma už chlapeček smolu bo doba ked som bola taka sprosta a sneho mimo je už davno preč a čo on nato? že hmm škoda ale thak si najdem nahradu no a za 5 min mi napiše že si už našol nahradu ja sa pozeram hmm ja že jaky si thy šikofnyy a on že hmm že? ja už nervy som mu pekne vynadala … akože až teras som prišla nato že aky to je brutalny blbec

  6. Zdravím, abych se vyjádřila k tomuto článku, tak jsem asi v situaci, že mám stach že si můj přítel myslí,že jeho bývalka je lepší než já, ale já se toho nemohu zbavit, ujišťoval mě, že jsem jiná a možná i snad lepší než ta jeho předtím, ale já se toho pořád stejně nemohu zbavit… S jeho bývalou si občas napíšeme na icq ale je to už jen zřídka, prostě a jednoduše na ní žárlím, žárlím na spoustu holek co si s ním píšou na icq. Bojím se, že náš vztah může skončit kvůli mé žárlivosti… Miluju ho ale žarlivost je žárlivost… Pokouším se toho zbavovat, a snad to dopadne dobře a nepříjdu kvůli tomu o mého přítele, mrzelo by mě to!!!!

  7. Taky žárlim jako prase a to spíš na bývalé přítelkyně mýho manžela. Poněvadž se dodnes scházejí a docela se i kamarádí. Dokonce se nám jedna rozhodla skazit svatbu. Protože se hodně pilo, dostal se ke mně do ruky manželův telefon a našla jsem tam to, co jsem neměla najít. Né, že bych hledala, ale podal mi ho a řekl volej kámoše a našla pár sms docela hustých…erotických, aktuálních..hrůza, no co vám budu povídat. Nastala scéna. Chtěla jsem se rozvádět hned týž den. Je to hrozný, bejval holkař, vyspala se s půlkou vesnicí a nejhorší na tom je, že on ty holky má pořád tak nějak rád, nedokáže jim říct Ne, nebo být na ně hnusnej nebo jakkoli odporovat a to mě dožírá uplně nejvíc. Ach jo.

  8. Kvuli svýmu klukovi sem se hodně natrápila, a několikrát sem měla pocit že už nevydržim ten nátlak protože mi okolí říkalo že náš vztah nemá šanci a že on stále miluje svojí bejvalou a že se k ní vrátí. Mrzelo mě to ale všem sem dokázala že se k sobě hodíme. A po tom co sem viděla že on jí rád opravdu nemá tak sem se uklidnila. Teď je to takový že ona a on se nesnáší a já s ním ještě neustále chodím a s ní sem kámoška.

Leave a Reply

Your email address will not be published.