Valentýn pro nezadané

valentynSvatý Valentýn, patron zamilovaných a mučedník, nás příští týden zase po roce navštíví. Jsi smutná, protože všude okolo sebe v obchodech vidíš dárečky se srdíčky a slovy I love you, a ty jsi sama? Mýlíš se. I když nemáš partnera, sama nejsi. Máš tu svou rodinu, přátelé, kteří Tě mají taky rádi. Štve Tě, že v tento den venku uvidíš mnoho zamilovaných dvojiček? Neřeš. Ty ho můžeš oproti nim oslavit originálně. Domluv se s kámoškou a oslavte ho spolu! Určitě je někdo z tvých přátel taky nezadaný.

A protože ty máš své lidičky taky určitě moc ráda, vyrob jim valentýnské přáníčko. Kup si barevný papír a pusť se do práce. A pamatuj, že ručně vyrobený dárek více potěšíJ

No a co podniknout s kámoškou nebo partou super lidiček?

§ Zajděte někam do cukrárny, objednejte si třeba slaďoučkou horkou čokoládu s výtečným zákuskem, a to opačné pohlaví pěkně, do všech detailíčků, prodrbněte. Hlavně jejich špatné vlastnosti, zážitky s nimi, ať se váš stolek smíchem otřásá v základech.

§ Zavřete se do pokojíčku, pusťte svoji oblíbenou hudbu na plný pecky, a od srdce si zapařte. Skotačte jak je libo, nikdo vás přece nevidí.

§ Vezměte si foťák a běžte do přírody fotit parádní snímky. Dělejte obličeje, pózy, vše co vás napadne. Nezapomeňte se však vyfotit spolu na památku.

§ Zajděte do videopůjčovny, půjčte si nějakou super komedii nabouchanou vtipem a báječnými hláškami, a z tepla domova se na ni podívejte. Nebo můžete jít i do kina, ale tam asi budou zamilované dvojičky, tak ať vám to jenom nepodkopne fajn náladičku.

§ Běžte do nákupního centra, pozkoušejte super hadříky a předveďte se sobě navzájem, a máte-li penízky, tak si pro potěchu duše něco kupte.

§ A co sport? Jste-li jeho fanynky, tak si i s ním užijete super den.

§ Naplánujte si valentýnský výlet na víkend. Promyslete si cíl cesty, dopravu, všechno možné a uvidíte, jak bude fajn, jak o víkendu, tak ve čtvrtek na Valentýna.

A kdo že to byl Valentýn? Pro ty, kteří to moc neví, tak tady hezky stručně:
O Valentýnu se vypráví mnoho legend, ale křesťané stejně věří té své. Podle nich žil za císaře Claudia (3. století), který se rozhodl zrušit manželství z důvodu, že ženatí muži dle něj nebyly zdatnými válečníky. Jenže znáte chování zamilovaných… Kněz Valentýn však milence i přes zákaz oddával, za což byl uvězněn a ke škodě a smutku zamilovaných popraven. Poslední vzkaz poslal dceři vězeňského dozorce. Co v něm bylo, to už se nevykládá, ale byl zakončen slovy ,,od Tvého Valentýna“. Od té doby si lidé dávají zamilovaná přáníčka, kde si vyznávají lásku.

A co třeba napsat do Valentýnky?

Pro kluka: Lásko, dnes je Valentýn
a chci ti říct, že jsi mi vším.
Jsi mi vším, co mám,
co já ti jen k tomu Valentýnu dám?
Dárek to nebude, dárky neukážou, co k tobě cítím,
dám ti sama sebe, ať vidíš, jak láskou k tobě svítím.
Já vím, že to už víš,
ale stejně chci ti být pořád blíž a blíž.
Lásko, já miluji tě!

Pro kamarádku: Přítel je ten, který umí uklidnit, posílit, pomoci a ne jen nečinně přihlížet.

Přítel činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt. Neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je s námi sdílí a snáší společně.
(Další nášup tipů na přáníčka již brzy!)

Text: Jolka F.
—–
8.12.2008

10 Comments
 1. “Pravý přítel je ten, který přijde, když všichni odchází.. ”

  “Přítel je ten kdo o tobě ví všechno a má tě pořád stejně rád.. “

 2. “přítel je člověk,který ti podá ruku a dotkne se tvého srdce”

  “Existují přátelství,o kterých se rozhodlo v nebi,ale existují na zemi”

 3. Ahojí,
  podle mě je tohle opravdu pěknej článeček..
  Někdo,hold zrovna nemá “štěstí” a je na Valentýna sám.A právě proto i já beru Valentýn né jako Americký svátek milenců ale jako den,ve kterém můžete někomu,koho máte rádi říct,že si ho vážíte.

 4. Valentýn je podle mě hloupej americkej svátek, obchody jsou zavalený kýčovitejma blbinkama, a nemyslete si že to říká holka která Valentýna nikdy neslavila,slavila, dvakrát se svým klukem, poprvý jsem nechtěla, ale on byl dost zklamanej, tak jsem se rok na to překonala, udělala mu překvápko- vyzdobenej pokoj, dárky, vínko… beztak to neocenil, už to nikdy nehodlám ešti a nějakej Valentýn mě už nezajímá…

 5. souhlasím s Elisabeth, taky si myslím, že to je fakt blbina. Já ho neslavím, přijde mi to všechno takové trapné. pro mě je teda 14. únor úplně běžný den

 6. Taky souhlasím s Elisabeth a se S!mooonkou.I když ho slavím,ale s kámoškama.
  Jinak je to pro mě skoro normální den jako každý jiný.

Leave a Reply

Your email address will not be published.