Více než otázka vkusu: Jak vybírat hodinky pro muže a ženy?

Hodinky jsou skvělý dárek nejen pod stromeček. Jak ale vybrat hodinky pro ni a jak pro něj? Zdánlivě banální věc, ale vkus žen a mužů se v případě hodinek opravdu výrazně liší a každý od nich očekává něco jiného.

Ženy vybírají hodinky podle módních trendů

Proč nosit hodinky? Na tuto zásadní otázku obvykle odpovídají ženy a muži rozdílně. Pojďme se společně podívat, co náš vkus na hodinky ovlivňuje ze všeho nejvíce.

Praktičnost versus móda

Hlavním důvodem nošení hodinek od doby, co spatřily svět, je jejich praktičnost. K němu ale postupně přibyla další hodnota – styl.

Zajímavé je, že většina mužů vlastní jen jedny hodinky a neřeší, zda jim momentálně ladí s outfitem. Od hodinek očekávají, že jim správně ukáží čas, případně datum. “Svět kolem nás se řídí časem, i my jsme jeho součástí. Proto musíme mít jeho správný ukazatel, čímž jsou hodinky. Proto je nosím,” tvrdí obchodní asistent Mirek.

Naopak ženy jich mívají i vícero a kvůli módě klidně zvolí i tak malý ciferník, že stěží přečtou, jaký čas jim hodinky ukazují. “Hodinky nosím hlavně kvůli módním trendům,” přiznala studentka Jana. “Hodinky mám spíše pro ozdobu, a tak mi často nezbývá, než vyndavat mobil z kabelky, abych věděla správný čas,” dodala.

Hodinky jako symbol prestiže

Pánové mívají častěji jedny drahé hodinky. “Rád vypadám dobře, pohybuji se ve společnosti, kde jsou kvalitní značkové hodinky nutností,” přiznává advokát Saša. Ženy si raději koupí hodinky dvoje a nevadí jim, že jsou levnější. A pak je doplní třeba značkovou kabelkou.

Samozřejmě i my ženy máme rády značkové věci, ale muži jsou obecně ochotnější do svých hodinek investovat mnohem více peněz.

Staré nebo nové?

Velkou cenu nemají jen hodinky vykládané diamanty, ale také hodinky historické. Retro styl hodinek se opět vrací. Hodinky klasického vzhledu dovedou i dnes konkurovat moderním digitálním hodinkám, které jsou nadité funkcemi.

Muži mají rádi hodinky s rodokmenem nebo nějakým zajímavým příběhem – proto si váží hodinek po pradědečkovi. Dovedou také lépe ocenit technicky náročnou ruční výrobu zlacených hodinek. Takové hodinky se dědí z generace na generaci a bývají vysoce hodnotným rodinným dědictvím.

Zřídkakdy se ale setkáme s tím, že by žena nosila hodinky po prababičce. Možná je to i tím, že dříve byly hodinky spíše výsada mužů než žen.

 

(komerční sdělení)

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.