Sportujeme s chytrým telefonem

Od té doby, co sis dala novoroční předsevzetí, že začneš sportovat, se toho moc nestalo? Nemáš čas chodit do posilovny, stydíš se nebo si nevíš rady, jak si správně sestavit cvičební program? Možná ti běžné cvičení připadá nudné a potřebuješ nějakou inovaci? Společně si projdeme několik aplikací, díky kterým se z tvého chytrého telefonu stane výborný trenér. Že nevěříš? Přesvědč se sama!

Na internetu je k dispozici mnoho aplikací pro platformy android i iOS, které si kladou za cíl motivovat uživatele sport cvicenike sportu a usnadnit jim trénink. Na výběr je opravdu pestrá paleta, od jednoduchých aplikací, počítajících dřepy, až po složité a propracované sportovní plány, které dokonce umí některé cviky předvést. Nemusíš se proto obávat, že bys nenašla takový, který se ti bude hodit. Prohlédněme si ty nejzajímavější.

Nike Training Clubimage

Ráda bys zhubla, zesílila, protáhla se, nebo prostě potřebuješ krátké a přesto efektivní cvičení? Tuto výbornou aplikaci nelze než doporučit. Pro každého se najde kategorie cvičení, která je rozdělena do tří stupňů obtížnosti. Než začneš cvičit, aplikace ti dá podrobný návod, jak na to, v podobě videa. Jakmile se odhodláš a spustíš workout, odpočítává se ti čas a navíc přehrává hudba z tvého vlastního přehrávače! Je zde také motivace ke cvičení, za každou odcvičenou sestavu totiž sbíráš minuty, které se sčítají, a když dosáhneš určité úrovně, obdržíš milý bonus, ať už ve formě zdravého receptu, nebo dalšího workoutu. Pokud se ptáš, kde tuto vychytávku sehnat, zamiř na Google obchod Play, kde je dostupná nejnovější verze a to prosím zcela zdarma!

Nike+ Runningimage

Pokud patříš spíše k atletickým povahám a zastáncům přirozených sportů, možná tě potěší tato aplikace. Nabízí řadu tradičních funkcí, jako je třeba GPS plánování trasy či stopky, ale také sčítání uběhnutých kilometrů. Zvyšující se číslo jistě motivuje nejednoho sportovce. Kdo potřebuje ještě větší podporu, může sdílet své úspěchy na sociálních sítích, případně se jimi těšit v podobě widgetu na displeji telefonu, který ti kromě počtu uběhnutých mil hlásí, jak je to dlouho, co jsi naposledy běhala, čímž vzbudí výčitky svědomí snad i v tom nejhorším lenochovi. Skvělé, že? Tato legrácka tě opět nebude stát ani korunu a nalezneš ji v obchodě Play.

Zombies, run!image

Nepotřebuješ se ukájet počtem zdolaných kilometrů, avšak toužíš po nějaké akci? Možná by tě zaujala motivační aplikace, která se hodí především pro dobrodružné povahy. Po nasazení sluchátek uslyšíš úvod příběhu o zombie apokalypse a následně budeš vyzvána, abys utekla, neb je nutné zachránit si alespoň vlastní kůži. Je jedno, jak rychle a kam poběžíš, důležité je utíkat. Po cestě postupně uslyšíš další části zvolené mise, které ti zprostředkují pokračování příběhu. Audiovstupy jsou proloženy tvou vlastní hudbou, kterou si nahraješ do speciálního playlistu. Až konečně všem zombiím unikneš a vrátíš se domů, můžeš si na webových stránkách aplikace prohlédnout, kudy jsi běžela, protože v tom tempu a strachu z oživlých mrtvol jsi jistě nestačila sledovat trasu. Kromě toho je zde ještě jeden faktor, který by tě mohl potěšit. Celý příběh je v angličtině, takže kromě sportu si ještě budeš osvěžovat slovíčka. Tomu se říká plné využití času! Pokud tě popis dostatečně navnadil, zapátrej opět u strýčka Googla v obchodě Play.

Podobných programů je na trhu spousta. Některé jsou více profesionální, jiným pro změnu nechybí vtip. Kromě cvičení seženeš také vedené meditace, taneční lekce do mobilu a mnoho dalšího, stačí jen hledat na internetu. A jestli má smysl něco takového vyzkoušet? Určitě ano, na každého platí jako motivace něco jiného a čím více možností otestujeme, tím dříve tu pravou pro nás najdeme. Takže ano, neváhej a jdi do toho, budeš příjemně překvapená.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.