Cvičení pro lenochy nejlínější?

vacuPřed několika týdny jsem si řekla, že je načase začít se hýbat. Hned jsme to v našem holčičím “kruhu” pořešily. Jestli cvičíme, nebo necvičíme, kam chodíme, co používáme. Asi nejvíce mne zaujala aktivita mojí kamarádky Veroniky, která se dala na Vacushape a rekondiční stoly Shapemasters. Po jejím výkladu jsem si prostě řekla, že to cvičení musí být pro naprosté lenochy! Ale to bych nebyla já, abych to nevyzkoušela :-)

O co jde?

Vacushape – Dost těžko se tento přístroj popisuje, ale zkus si představit běžící pás, který je uvnitř „zvonu“ vacu(ten je z plastu kolem běžícího pásu), kam tě zavřou, že ti čouhá jen hlava, ruce a prsa. Když jsi tam tak zavřená, uvnitř se vytvoří podtlak, v kterém jsi půl hodiny a pěkně šlapeš na pásu. Můžeš si nastavit rychlost chůze a sklon. Některé přístroje jsou dokonce vylepšené obrazovkou, takže si během cvičení můžeš pustit televizi nebo svůj oblíbený seriál.
Shapemasters – Jedná se o stoly, které procvičují jednotlivé partie těla. Například některý stůl ti zvedá nohy, jiný je na posilování rukou, další ti „kýve“ zadečkem, některý tě jen masíruje.

Jak to funguje?

Vacushape – Chůze v podtlaku způsobí lepší prokrvení podkoží a dojde tak k výraznému zlepšení stavu celulitidy a odbourávání tuku problematických partií jako stehna, boky a bříško.
Shapemasters – Tento druh cvičení vede ke zlepšení celkového držení těla, především v oblasti páteře. Tělo je pevnější a pružnější.

Jaká je skutečnost?

Vacushape – Je o něj skutečně velký zájem. Ve všech salónech, kde jej provozují, je tak narváno, že se musíte objednat alespoň 3 týdny předem. Cshapeena je poměrně vysoká a výsledek dosti rozporuplný. Asi 80% žen potvrdilo zlepšení celulitidy, s čímž souvisí i úbytek centimetrů. V oblasti bříška zaznamenalo úspěchy jen kolem 30%. Také se musí vzít v potaz to, že daleko větších úspěchů dosáhnou dívky a ženy, které mají nadváhu a nejsou zvyklé cvičit, ne dlouholeté sportovkyně, které jsou zvyklé na pořádný trénink.
Shapemasters – Tyto stoly využívají spíše ženy vyššího věku. Mně osobně přijdou dosti neefektivní. Lepší je si jít zaběhat, nebo dělat sedy lehy v pohodlí domova.

Rady, tipy, triky!

Pokud chceš dosáhnout úspěchů, musíš chodit na cvičení třikrát týdně. Jedno cvičení na vacushapu (30 minut) stojí zhruba 150-300 korun, stoly od 70 do 150 korun. Obvykle záleží na lokalitě a daném salónu. Pokud se pro cvičení rozhodneš, dopředu se seznam s pravidly užívání a dodržuj je. Důležitý je především pitný režim, zahřátí před cvičením a dodržování optimální tepové frekvence během cvičení, při které spálíš 80% tuků a jen 20% cukrů. jak ji vypočítáš?

TF= 0,65x(220-věk)
Věková hranice není přímo daná, ale doporučuje se od 16 let.

Sama jsem cvičení vyzkoušela a konečně musím konstatovat, že cvičení ve vacushapu rozhodně není pro naprosté lenochy. Je totiž poměrně náročné – mohla bych ho přirovnat k chůzi ve vodě. Do stroje jsem se natřela skořicovým gelem a vylezla jsem naprosto zpocená od pasu dolů. Objednala jsem si 20ti hodinovou kůru, takže se rozhodně po čase podělím o zkušenosti!

Co si myslíte o podobných druzích cvičení?

Text: Terezka
Foto: vacushape.cz, shapemaster.co.uk

8 Comments
  1. No jak čtu je to od 16 – nic pro mě, a ještě k tomu NE pro nejlínější lenochy – nic pro mě :D
    Konečně jste začaly něco dělat se slecna.info? Doufejme… ;)
    Možná na to později zajdu, za pár let.

  2. Mnooo, může to být zajímavé, ale nevím, jestli by mě to bavilo. Nejraději se hýbu venku, na čerstvém vzduchu. A jestli k tomu svítí sluníčko, juj, to se vyplavují endorfiny hned :)

  3. nom nezní to špatně….ale přesto ty ceny atp….taky si myslim že efektivnější pro člověka vůbec je normalní pohyb venku

Leave a Reply

Your email address will not be published.