Cvičíme Body balance

Body balance je pomalá forma cvičení, kdy během lekce člověk protáhne celé tělo a posílí zádové a břišní svalstvo, tedy střed těla. Jde o cvičení, kde posílíš nejen tělo, ale i duši. Využívá jógy, pilates či port de bras, zlepšíš si držení těla, posílíš zádové svalstvo a zformuješ postavu.


pilatesV letním semestru jsme se opět mohli hned první školní den od šesti od rána zapisovat na tělocvik. Po chvíli přemýšlení jsem si vybrala body balance. Po zimním semestru s badmintonem to chtělo něco klidnějšího. Badminton si zahrajeme s přáteli i u grilu za horkých letních dní (i na jaře). Po týdnu, kdy už konečně všichni měli zapsáno, jsme se vydaly s kamarádkou na naše první body balance.

První hodina

Cvičí se bez bot, nejprve je úvodní zahřátí, kdy člověk opravdu cítí, že se mu svaly zahřívají, ač se to nezdá až tak náročné. A na co se cvičení hlavně orientuje? Samozřejmě na rovnováhu. Někdy to byly tak krkolomné pozice, že jsem si říkala, že si určitě minimálně vybiju zuby. Ale zase jsme cítily, že máme záda, a že stále ještě existují svaly okolo páteře. Já alespoň ano. Tyhle cviky na rovnováhu a počáteční zahřátí se cvičí asi dvacet minut, je ovšem na každé lektorce, jak si hodinu rozvrhne. Naše první hodina byla opravdu „jen“ o protažení zkrácených svalů, cvičení na záda a na rovnováhu. Začalo se ve stoje a postupně jsme se dostaly až na zem. V posledních deseti minutách jsme už jen posilovaly pozitivní myšlení. To je tak, že si lehneš na podložku a zavřeš oči. Představuješ si, co máš ráda, třeba moře a vidíš, jak vlny unáší všechny tvé starosti. No a pak tuto energii přeneseš do obličeje.

Druhá hodina

Druhá hodina už byla na posilování. Opět jsme ale začaly zahřátím a cviky na balanc, posléze jsme cvičily s overballem a posilovaly nohy, ruce i břicho (=například jsme si balon předávaly z ruky do ruky, ale musely jsme tlačit do balonu oběma rukama, díky tomu jsme posilovaly, nebo jsme si daly balon pod koleno a zvedaly nohy). Cvičení bývá veselé, některé pozice dokáží opravdu rozesmát, zvláště pak, když vám nejdou. Do zápočtového týdne máme udělat roznožku a položit se přitom trupem na zem – jinak nedostaneme zápočet (pořád doufám, že to byl jen vtip, přesto na tom radši začnu pracovat). Na další hodině máme cvičit ve dvojicích.

Líbí se mi, že cvičení není jednostranné, že učitelka, která předcvičuje, se zaměřuje na všechno a vyzkouší s námi i zmiňovanou jógu, pilates či port de bras. Na tohle jsem totiž docela zvědavá. Cvičení tedy doporučuji těm, kteří hledají něco klidnějšího a mají třeba problémy se zády. Záda nebolí a dokonce s jistotou vím, že se svaly okolo páteře posilují a budou posilovat i dál. Navíc z hodin odcházíme pozitivně naladěné a bez starostí.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.