Konec domácího vězení! Vyraz na čerstvý vzduch

V zimě se toho venku moc dělat nedá. Nezbývalo ti nic jiného, než trčet v teple mezi čtyřmi stěnami. Sněhu už ale bylo letos dost a zdá se, že jaro je konečně tady. Proč ale sledovat zelenající se trávu a první fialky zpoza okna? Čerstvý jarní vzduch ti osvěží mysl a přidá na náladě.

Jaro si nejlépe užiješ venku na čerstvém vzduchu

V doprovodu znatelného oteplování na nás v březnu vykukují příjemné sluneční paprsky. Ani se nenaděješ a už tu bude krásné jaro plné rozkvétajících kytiček a především sluníčka. V takovém počasí je škoda sedět doma, i když tě k tomu nutí povinnosti – učení, uklízení a tak dále. Jak využít prvních vydařených jarních dnů a zároveň si jen tak pro nic za nic neválet šunky? Mrkni se na naše tipy.

Jarní pomoc při učení

Potřebuješ se urychleně něco naučit, ale tvůj mozek už stávkuje? Máš otlačené pozadí ze židle, ale když si lehneš na postel, okamžitě usínáš? Proč nevyužít slunného počasí a nevytáhnout všechny bichle ven na zahradu nebo třeba do parku? Venku se ti bude učit mnohem lépe, než kdybys byla zavřená doma. Čerstvý vzduch napumpuje do tvého mozku i celého těla spoustu energie, díky které ti všechno půjde hezky od ruky.

Rozpruď krev

Cvičení venku má skvělý vliv na náš organismus. Oblékni hřejivou teplákovku, klidně vytáhni mp3ku nebo si vezmi ven cédéčko s přehrávačem, a pusť se do cvičení. Pěkné počasí a skvělá hudba tě při té dřině budou povzbuzovat. Bohužel ne každý vlastní zahrádku, kde by se mohl cvičení věnovat, a na balkóně je místo tak akorát na dřepy. Nic ti však nebrání jít se proběhnout do parku nebo někam za město a dopřát si rozcvičku na opuštěném plácku. Pokud na běhání nejsi, opraš alespoň brusle nebo kolo.

Velká jarní probíračka

Pobyt na čerstvém vzduchu můžeš chytře spojit i s velkým jarním úklidem. Vytáhni si ven krabice s kosmetikou a důkladně ji protřiď – určitě mezi svými zásobami najdeš spoustu kousků s prošlou záruční lhůtou. Samozřejmě to nemusí být jen otázka probírání kosmetiky, ale i čehokoliv jiného. Protřídit si můžeš i haldu popsaných papírů v šuplících a na stole, cédéčka, bižuterii, fotky z minulých prázdnin… Anebo se můžeš vrhnout do leštění střevíčků a vydrhnout gril a zahradní nábytek.

Konec bledých tváří po zimě

Až budeš mít všechno hotovo, dopřej si pořádný venkovní relax. Uvař si třeba kávu, čaj, nebo cokoliv, co máš ráda, a klidně si smlsni na nějaké dobrotě. Vypni mozek, starosti hoď alespoň na hodinu úplně za hlavu a nastav své bledé tváře sluníčku. Pokud ti ovšem nečinné sezení nic neříká, můžeš využít svůj volný čas na úpravu nehtíků, což bude venku jedna radost.

Zkrátka jaro přichází, tak proč trávit čas zavřená v místnosti, když můžeš strávit chvilky na čerstvém vzduchu a ještě k tomu udělat tolik užitečných věci?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.