Test: Samoopaľovací nástrek na vlastnej koži

Máš už dosť nekončiacich sa chladných dní tejto jari a vidíš na sebe, že každodenné zbožné privolávanie slnka ti tvoju vyblednutú pokožku na bronz aj tak nepremení? Naozaj nie je iné riešenie, ako prísť rýchlo – a zdravo – ku krásne hnedej pokožke? Vyraz si spolu s nami na zážitkové opálenie pomocou samoopaľovacieho nástreku, ponúkané pražským salónom Provocative Beauty, kam sme sa ho my vybrali vyskúšať a uvidíš, že riešenie sa vždy nájde.

opaleniOpaľovanie nástrekom patrí k technológii opaľovania bez slnka, kedy sa intenzívna samoopaľovacia emulzia rovnomerne aplikuje na celé telo pomocou špeciálneho rozprašovača. Alebo, ako to bolo v našom prípade, superrýchly samoopaľvací nástrek sa odohral v automatickej otočnej kabíne.

Ako to celé prebehlo?

Celková návšteva salónu trvala približne hodinu, pričom samotný proces nástreku trval necelých päť minút. Ústretový personál mi, ako nováčikovi, venoval dosť času vysvetlením, ako celý proces funguje a názornými ukážkami predviedol, ako si blokačným krémom namazať rôzne časti tela. Zvýšenú pozornosť pri tomto druhu opálenia treba venovať hlavne oblasti chodidiel a rúk, predovšetkým háklivé sú dlane a prsty. Pri nástreku môže aplikovaná látka ľahko stiecť na vráskavejšie časti tvojho tela a nedôsledným ošetrením blokačným krémom sa ti pár hodín po nástreku objavia škvrny, ktoré sa ti iste páčiť nebudú. Pozorná aplikácia však zaručí, že telo bude naozaj rovnomerne, prirodzene opálené už za tri až šesť hodín po samotnom procese.
Po tejto procedúre nasledovalo samotné samoopaľovanie a to doslova – stačilo sa postaviť na označené miesto v automatickej kabíne a po pár minútach (necelých 5) už bolo po tom. Najprv infračervené svetlo moju pokožku ľahko nahrialo a pripravilo na preniknutie aplikovanej tekutiny. Po krátkom záverečnom osušení – opäť automaticky infračerveným svetlom – som sa celá natrela aktivátorom a pár hodín čakala na výsledok, ktorý bol naozaj podľa očakávaní.

Prečo do toho skutočne ísť?

Okrem faktu, že sa jedná o krásne opálenie behom chvíľky – jedna aplikácia samoopaľovacej emulzie sa vyrovná približne piatim návštevám solária, tento spôsob opálenia je vhodný aj pre osoby citlivé na slnečné žiarenie. Ak máš príliš svetlú pokožku, a tvoj vysnený bronz zväčša skončí červenou opuchnutou telesnou schránkou, so zaručeným výsledkom je táto procedúra pre teba. A nemusíš sa ani obávať UV žiarenia, to pri nástreku nestretneš. Jednou návštevou dosiahneš krásne opálenie na približne týždeň až desať dní, závisí to od typu pokožky a samozrejme aj od zvoleného odtieňa nástreku. V porovnaní so soláriom pri nástreku pokožka nie je vystavovaná škodlivým žiareniam a nedochádza k rýchlejšiemu starnutiu pokožky. Rovnomerné nanesenie aplikačnej emulzie – používa sa DHA (dihidrooxyaceton), ktorý spoločne s proteínmi a sacharidmi reaguje na bunky na povrchu pokožky – je nespornou výhodu aj oproti samoopaľovacím krémom.
[row_box style=”box border box_light_gray”]
[icon_check]Pre dosiahnutie maximálneho efektu, je dobré deň pred nástrekom pomocou peelingu odstrániť odumreté bunky na tele.

[icon_check]Odporúča sa pár hodín pred procedúrou nesprchovať sa, nepoužívať deodoranty ani krémy s obsahom olejov.

[icon_check]Súčasne po samotnej aplikácii by si sa nemala aspoň osem hodín sprchovať a vziať si so sebou do salónu tmavé oblečenie.[/row_box]
[divider_space]
Návštevu samoopaľvacích salónov je možné opakovať približne raz za týždeň. Je to bezpečný spôsob, ako si udržiavať svoju pokožku v atraktívnom vzhľade. Tento spôsob rýchleho opáleného vzhľadu však ocenia aj osoby bez rozdielu pohlavia a veku, ktoré si chcú len príležitostne užiť bronzovú pokožku a z rôznych dôvodov na to nemajú inú príležitosť. A nezabudni, krásne opálenie pomáha zvýšiť sebavedomie!

Autorka: Mija

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.