Tipy trenérů hollywoodských hvězd: Získej postavu snů

S blížícími se prázdninami se stále častěji prohlížíme v zrcadle a děsíme se prvního momentu, kdy svá polonahá těla v plavkách vystavíme na odiv. Náš zájem o jakékoliv rady pro hezčí postavu tím najednou stoupá o sto procent. Nechej si poradit od těch nejpovolanějších – profesionálních trenérů, kteří se starají o figury slavných hvězd.

Možná máš pocit, že v červnu už je příliš pozdě začít cokoliv dělat. Jak se ale říká, raději pozdě než nikdy! Třebaže se na tvé postavě cvičení a změna jídelníčku neprojeví ze dne na den, budeš mít sama ze sebe určitě mnohem lepší pocit, a tím pádem i vyšší sebevědomí při prvním oblékání plavek. Potřebuješ inspiraci? Prečti si “tajné” triky celebrit.
[framed_tabs]
[tab title=”Jennifer Aniston“]
Co na její postavě obdivujeme: Přestože má oblíbená herečka za sebou už čtyřicítku, svojí drobnou a vypracovanou postavou by mohla konkurovat kdekteré dvacítce. Mnoho žen obdivuje Jenniny štíhlé nohy, krásně vytvarované paže a především pevné přírodní poprsí.

Osobní trenérka: Kathy Kaehler (www.kathykaehler.net)

Co Kathy radí Jennifer?

1. I z podvýživy se přibírá: “Jezte! Mnoho žen dělá velkou chybu v tom, že se snaží co nejvíce snížit přísun kalorií, až to hraničí s hladověním,” říká Kathy Kaehler. Při hladovění dochází ke zpomalování metabolismu, cítíme se více unavené a bez nálady. “Takové dietní strategie vedou spíš k přibírání váhy než k hubnutí,” dodává Kathy. Pokud chceš hubnout, měla bys sice jíst menší porce, ale mnohem častěji.

2. Na jídlo je potřeba klid: “Snažte se jíst v klidu a pomaleji. Vnímejte každé sousto,” radí trenérka. Po každém soustu odlož příbor a jídlo v ústech pečlivě požvýkej. Nemusíš počítat, kolikrát do sousta kousneš, důležité je nehltat. Zpracování potravy a štěpení důležitých látek totiž nezačíná až v žaludku.

Čti také: Lehké svačiny, které si můžeš dopřát i po cvičení

Oblíbený cvik Jennifer Aniston

Míchání karet (posílení vnitřních a vnějších stehen)
1. Připrav si deset hracích karet a polož je na podlahu.
2. Udělej dřep, vezmi ze země jednu kartu a vrať se do výchozí pozice.
3. Udělej čtyři úkroky vpravo s malým podřepem (plié).
4. Opět udělej dřep a při něm polož kartu na zem.
5. Úkroky se vrať na původní místo a opakuj, dokud nepřemístíš všechny karty.

Poznámka: Cvik lze provádět i bez karet – karty jsou však pomůckou, abys udělala opravdu poctivý dřep až na zem a chvíli v této pozici vydržela, než se vrátíš do původního postoje.[/tab]
[tab title=”Halle Berry“]

Co na její postavě obdivujeme? Halle má štíhlou, a přitom nádherně ženskou postavu se svůdnými křivkami v těch správných místech. Závidíme jí úžasně ploché bříško a svůdný dekolt.

Osobní trenér: Harley Pasternak (www.5factor.com)

Co Harley radí Halle?

1. Chůze do kopce pomáhá udržovat kondici: “Nejlepší a pro naše tělo nejpřirozenější cvičení pro udržení kondice a posílení kardiovaskulárního systému je pravidelná chůze, nejlépe do kopce,” míní uznávaný odborník na pětifaktorovou dietu Harley Pasternak. Chůze není takovou zátěží pro klouby jako běh podobné typy cvičení, a přitom je neméně účinné.

2. Činky jsou lepší než posilovací stroje: “Pro zpevnění svalů paží a zad preferuji činky. Zatímco přístroje nabízejí jen omezený repertoár možných cviků, činky je možné zapojit třeba i při posilování jiných partií těla. Navíc jsou pohyby s činkami pro tělo mnohem přirozenější,” říká Harley. Pokud doma činky nemáš, snadno je nahradíš PET láhvemi naplněnými vodou.

Tip: Cviky s činkami pro zpevnění tricepsů

Oblíbený cvik Halle Berry

Twist (pro vytvarování štíhlého pasu)
1. Sedni si na podložku nebo koberec, narovnej trup a nohy pokrč v kolenou. Paže překřiž (pravou rukou uchop levý bok, levou pravý).
2. Nadechni se, lehce natoč trup na stranu (asi 45 stupňů – kam až tě to pustí, ale nekrč záda a nohy měj stále na podložce). Napočítej do tří a s výdechem se vrať do výchozí pozice.
3. Na každou stranu opakuj desetkrát, poté si dej půl minuty pauzu a zopakuj celou sérii.[/tab]
[tab title=”Heidi Klum“]

Co na její postavě obdivujeme: Krásná německá modelka je už několikanásobná matka má stále dívčí štíhlou postavu. Nestojí za ní však jen dobré geny, ale také hodiny tvrdé práce.

Osobní trenér: David Kirsch (davidkirschwellness.com)

Co David radí Heidi?

1. Při cvičení je důležitý správný postoj: “Častou chybou je, že se při cvičení snažíme stát co nejvíce narovnaní. Mnohem efektivnější však cvičení je, pokud zadeček vysunete lehce dozadu – zapojíte tak mnohem více svalů,” radí David Kirsch.

2. Cvičení nesmí být křečovité: “Veškeré pohyby musejí být přirozené. Ať už skáčete nebo zvedáte závaží, uvolněte se a lehce povolte kolena i lokty. Napětí často vede ke zraněním,” říká trenér.

Čti také: Jak vybrat správnou posilovnu?

Oblíbený cvik Heidi Klum

Ptakopysčí chůze (pro posílení hýždí)
1. Oběma rukama uchop činku, medicimbal nebo jiné závaží. Paže zvedni rovně nad hlavu.
2. Mírně rozkroč, palce vytoč ven a podřepni.
3. V této pozici udělej osm pomalých drobných kroků vpřed a poté vzad. Opakuj alespoň třikrát s malou pauzou.[/tab]
[/framed_tabs]

A jak se ty připravuješ na léto?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.