Salvatore Ferragamo: Pohodlné luxusní botky

[button link=”https://slecna.info/tag/svetovi navrhari 2.dil/” color=”red”]SVĚTOVÍ NÁVRHÁŘI 2. Díl[/button]

Chtěla bys mít boty, jako nosila Audrey Hepburn nebo Marylin? Žádný problém! I dnes si můžeš pořídit kvalitní kousky z dílny proslulého Salvatora Ferragama. Jeho boty nosilo mnoho hollywoodských hvězd a jeho jméno se postupem času stalo symbolem pro moderní a hlavně luxusní obuv.

Salvatore Ferragamo byl velkým inovátorem v oblasti obuvnického průmyslu. Díky své vynalézavosti a nápaditosti přišel s trendem jehlových podpatků, které ráda nosila Marylin Monroe, i s tolik oblíbeným klínovým salvatore-ferragamopodpatkem. Ferragamo je známou značkou dodnes, nejen díky obuvi, ale také díky luxusním doplňkům a báječným parfémům. Ve Florencii můžeš dokonce navštívit jeho muzeum, kde jsou k vidění jeho nejznámější a nejzajímavější kousky.

Ševcem od 13-ti

Salvatore Ferragamo se narodil v roce 1898 ve vesničce Bonito poblíž Neapole jako 11. dítě ze 14. Již od raného věku se zajímal o obuvnictví a v 9 letech vyrobil první pár bot, které daroval své sestře k příležitosti svatého přijímání. O dva roky později začal Salvatore pracovat v obuvnictví, kde čerpal zkušenosti, a tak si za další dva roky mohl otevřít vlastní dílnu v domě svých rodičů. Kladl si za cíl proslavit obuvnictví a obohatit tento obor o nové prvky. A taky že se mu to povedlo! Ferragamo přinesl do obuvnictví do té doby nezvyklé materiály, jako je semiš, korek či kov a nezapomínej ani na nové styly podpatků.

Ferragamo od raného věku tušil, že ho největší sláva čeká v Holywoodu. Za tímto účelem si otevřel opravnu obuvi, kde také nabízel i své vlastní kousky. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Nejdříve vyráběl kovbojské boty a další rekvizity pro filmový průmysl. Ty byly tak pohodlné, že Ferragama začali vyhledávat samotní herci a vyžadovaly od něj obuv pro každodenní nošení. Mezi prvními byl Rudolf Valentino a poté následovaly známá jména jako Gloria Swanson, Greta Garbo, Sophia Loren a mnohé další. Po druhé světové válce se Ferragamo vrátil do Florencie, založil světoznámý salón, a rozesílal obuv do celého světa.

V roce 1940 se Ferragamo oženil s Wandou Miletti, se kterou měl šest dětí. Dobře, že byl v tomto směru tak plodný, neboť v roce 1960 zemřel a právě jeho děti pečují o provoz firmy.

Boty, kabelky i vůně

Jak už jsem zmiňovala na začátku, pod jménem Ferragamo dnes najdeš nejenom obuv, ale i kabelky a další potřebné doplňky. S přibývajícími nároky zákazníků rozšířila společnost postupem času svou nabídku. Dnes si tak od světoznámé značky můžeš pořídit také krásné propracované kabelky z kůže i originálních materiálů jako je peří, peněženky, ale i luxusní šperky, šátky a v neposlední řadě parfémy, které jsou v současné době čím dál více oblíbené.

Kolekce parfémů se každou sezónu mění, ale mezi trvalý základ patří soubor vůní Tuscan Soul. Jak už název napovídá, vůně jsou inspirovány slunným voňavým Toskánskem, a bohatě využívají vůni pomerančových květů, slunečnice, vanilky a dalších svěžích ingrediencí.

Ferragamovy děti nelení a neustále představují nové kolekce. Jako koncem února v Miláně, kdy byla představena nová kolekce pro podzim a zimu 2014/2015. K vidění byly krásné kozačky ke kolenům, kotníčkové boty i kabelky v odstínech tmavě hnědé, vínové a černé, doplněné zlatými prvky. Jak už je u Ferragama zvykem, boty byly na vražedně vysokých podpatcích, snad ještě vyšších, než nosila Marylin.
Kousky, které nabízí Salvatore Ferragamo nejsou sice cenově zrovna příznivé, ale na druhou stranu, když si nějaké boty či kabelku pořídíš, vydrží ti na celý život. Nejen proto, že jsou vyrobeny z kvalitních odolných materiálů, ale také proto, že většina kousků je nadčasových a hodí se opravdu ke každému outfitu. Cenově dostupnější jsou parfémy, mezi kterými si určitě vybereš ten pravý.

Toužíš po nějakých botkách od Ferragama? Nebo spíš po parfému?

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.