Trampolíny hlásí comeback. Vyskákej se ke štíhlosti

Konec prosince se nesl ve znamení výborného cukroví, chutného bramborového salátu, smažených řízků i ryb. Tím ovšem seznam kalorických bomb nekončí, a tak není divu, pokud ti ručička na váze o nějaké to kilčo povyskočila. Jak se špíčků zase rychle zbavit a ještě se u toho pořádně vyblbnout? Zaskákej si na trampolíně.

Na trampolíně spálíš kalorie a vyblbneš se

Už před Vánoci jsem si říkala, že bych měla začít s nechtěnými kily něco dělat. Trochu jsem zapátrala v nabídkách fitness center a zaujalo mě cvičení na trampolínách. Šla jsem do toho a můžu říct, že jsem objevila snad to nejlepší cvičení, kterým si dám pořádně do těla a zároveň se při něm bavím.

Tip Slečny: Přečti si, jak se po Vánocích dostat zpět do formy.

Co tě na první lekci čeká a kolik za ni zaplatíš?

Sportovní centra zaměřená přímo na tohle cvičení zřejmě v Česku neexistují, a tak bývají trampolínová cvičiště obvykle součástí fitness center. Cvičí se v menších skupinkách, což přináší výhodu především v tom, že se nemusíš tísnit v malé místnosti s velkou kupou lidí a na cvičení máš poměrně klid.

Lekce trvá většinou hodinu. Při prvním cvičení se ti to možná bude zdát příliš dlouho, ovšem jakmile se do cvičení “dostaneš”, lekce uběhne, ani nemrkneš. Za jednu lekci zaplatíš zhruba 50 až 100 korun.

Cvičí se za doprovodu svižné hudby. Lekce bývají rozdělené do několika setů: První je rozehřívací kolo, které je jen o obyčejném skákání a protahování na trampolíně. Stačí jen lehké povyskakování ale s tím, aby byla zapojena i kolena. Pak přijde akce, tedy to nejnáročnější. Skáče se do rytmu, což ti může připomínat klasický aerobic, běh i tanec dohromady.

Během cvičení můžeš vyzkoušet i jiné pomůcky, než je samotná trampolína. Mezi ně patří guma, kterou si navlékneš na ruce nebo nohy a cvičíš společně s ní, čímž dané partie docela účinně zpevňuješ, a také činky, se kterými dobře posílíš ruce.

Na závěr přijdou uvolňovací cviky, které je dobré opravdu nešidit. Po nich tě druhý den budou bolet svaly méně nebo dokonce vůbec. Při cvičení je důležité správně dýchat a během krátkých přestávek dodržovat pitný režim.

Na co všechno je skákání dobré?

Skákání na trampolínách má hned několik příznivých účinků na tělo. Likviduje tukové polštářky a má dobrý vliv i na psychiku, takže se po cvičení se budeš cítit ve velmi dobré náladě. Pomáhá ke zpevnění těla a v boji proti celulitidě. A samozřejmě je dobrou cestou k detoxikaci těla, jelikož díky tomuto cvičení se z organismu uvolní mnoho škodlivých látek.

Co si vzít sebou?

  • Pohodlné oblečení a pevnou obuv. Někdy je možnost cvičení bez bot, což je sice prima, protože tě boty při cvičení neobtěžují, ale na druhou stranu tak hrozí riziko uklouznutí. Oblečení si vezmi opravdu pohodlné. Nejlepší volbou jsou tříčtvrťáky a volné tílko.
  • Velkou láhev čisté vody nebo vody s vymačkaným citronem.
  • Ručník (pokud se při větší zátěži hodně potíš).

Tip Slečny: Přečti si našeho sportovního rádce “v kostce”, který ti poradí, na co bys při návštěvě posiloven a fitcenter neměla zapomínat.

1 Comment
  1. Skvělý tip, jen bych ještě podotkla, že skákání je většinou pod názvem “jumping”. Specializovaná centra jsou, jedno třeba v Liberci. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit! Dostaví se skvělá nálada, pocit, jak je fajn že se sebou něco děláte a naopak odejdou stres, únava, pocit lenosti. Vyzkoušejte! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.