Tři nejčastější problémy s vlasy. Jak je porazit?

Upravené a zdravě vypadající vlasy jsou ozdobou každé ženy. Někdy však jejich krásu narušují nepřátelé, kvůli kterým své kouzlo ztrácejí. Které problémy s vlasy nás trápí nejčastěji a jak nad nimi zvítězit?

Za krásné a zdravé vlasy se vyplatí bojovat

Málokterá z nás má to štěstí, že na své vlasy nemusí ani sáhnout a má je za každých okolností perfektní. Péče o vlasy stojí opravdu hodně času a někdy ani ten čas nepomůže, zvlášť když jsou vlasy pořádně zničené. Jejich kondici ovlivňuje řada faktorů, mezi které patří především nepříznivé vlivy počasí, nesprávné použití přípravků, nedostatečná péče, ale také geny.

Suché a roztřepené konečky

Máš pocit, že ať děláš, co děláš, tvé vlasy jsou věčně vysušené jako sláma a konečky se ti neustále třepí? Se suchostí vlasů si nejlépe poradí vyživující šampon a kondicionér, jež dodají vlasům potřebnou vláhu. Jednou za čas svým kadeřím můžeš dopřát také zábal.

U roztřepených konečků však nastává problém mnohem složitější. Spousta výrobků slibuje konec roztřepeným konečkům. Pokud jsou tvé konečky poškozené, zachrání je jen včasný zásah kadeřnických nůžek a až poté přichází na řadu přípravková péče, která je spíš prevencí než řešením už zničených vlasů. Na vině však může být také nadměrné množství stylingových přípravků, časté fénovaní, kulmování či žehlení, což vlasům neprospívá. Zásadně si vybírej přípravky určené pro tvůj typ vlasů a pokud možno si nech vlasy po umytí uschnout přirozeně na vzduchu.

Věděla jsi, že…? Suché vlasy mají větší sklon k vytváření suchých lupů. Proto se soustřeď nejen na správně zvolený šampón, určený pro suché vlasy, ale také na šampón, který ti si dokáže poradit i s lupy. Pokud si chceš dopřát skutečně profesionální péči také doma, vyzkoušej Šampon proti lupům pro suché vlasy od Kératase (449 korun).

Zplihlé vlasy se nenosí

Rychle se mastící vlasy brzy po umytí ztrácejí svůj objem, vlasy tak působí ulízaně. Tyto potíže jsou nejčastěji dědičné. Opět je nejdůležitější zvolit správný typ pečujících přípravků a šampónu, abys vlasům polepšila, nikoliv ještě více přitížila. Pokožka náchylná k většímu maštění má stejně jako extrémně suchá pokožka sklony k lupům. Pamatuj také na to, že bys mastné vlasy neměla příliš zatěžovat stylingovými přípravky, které vlasy zatěžují a způsobují rychlejší zplihnutí.

Věděla jsi, že…? Zdá se logické, že mastné vlasy potřebují vysušovat. Opak je ale pravdou! Pokožka náchylná k maštění potřebuje více hydratace než všechny ostatní. Vyzkoušej profi šampon Expert Pure Resource od L’oreal (179 korun). Obsahuje vitamin E, který napomáhá k prokrvení pokožky, a výtažky z citrusů, jež zaručí svěžest a rovnováhu problematické pokožky.

Vypadávaní vlasů

Nejen muži mají problémy s vypadáváním vlasů. Objevuješ často chomáče svých vlasů na hřebenech a umyvadle? Padání vlasů je přirozené, ovšem pokud začnou padat abnormálně, je zřejmě něco v nepořádku. Na vině jsou často chybějící vitaminy, hormonální nerovnováha, stres a změny počasí.

Ne všechny příčiny padání vlasů dokážeš vyřešit okamžitě a bez pomoci specialisty. Co nejdříve by ses však měla zamyslet nad svým jídelníčkem a chybějící vitaminy a minerály doplnit třeba i formou potravinových doplňků, Nejlepší volbou je biotin, který kromě vlasů posílí také nehty a zlepší stav pleti. S vitamíny je nutné kombinovat také správnou péči v podobě šetrných přípravků a speciálních sér.

Tip Slečny: Poohlédni se po výrobcích z řady Dercos od Vichy. Výborný je Dercos posilujicí šampon s Aminexilem (350 korun) a pokožku hlavy občas promasíruj Dercos kúrou proti vypadávání vlasů pro ženy, která se prodává v ampulích (12 ampulí za 975 korun).

Která vlasová řada či značka se nejvíce osvědčila tobě a za co není radno vyhazovat peníze?

2 Comments
  1. Poslední dobou mi vlasy příšerně elektrizují. Vinu v mém případě nenese pouze špatné oblečení, hřebenů jsem vyzkoušela už spousty (a opět žádná změna), takže to souvisí podle mě s něčím jiným. Nemohlo by za tím stát fénování (i když vlastně… vlasy fénuji jen zřídkakdy…) nebo lak na vlasy (pro objem)? Šamponem to nebude, ten používám již dlouho a nikdy předtím jsem takový problém neměla…

  2. Anitto a zkoušela si nějaké přípravky, které zelektrizování vlasů mohou zabránit? Takový vyhlazující stylingový přípravek, lépe řečeno emulzi :), má značka Alterna. Podobný přípravek je uhlazující krém od Lorealu, který bojuje proti krepatění i elektrizování vlasů :) Obojí seženeš do pětistovky. Nebo můžeš vyzkoušet antistatický šampón, který tomu také zamezí. Špatné také není, nanést lak na vlasy na hřeben, a až pak se s ním učesat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.