Waka Waka tanec – zumba tě roztančí

Chceš si dát pořádně do těla, ale zároveň by ses při tom i ráda pobavila? Vyzkoušej zumbu, při které zapomeneš, že jsi v tělocvičně – chytlavé rytmy tě rázem přenesou na exotickou party, kde se můžeš pořádně vyblbnout. Není divu, že se na ní čím dál více žen stává doslova závislými.

zumba

Aerobik tak trochu jinak

Zumba je aerobní cvičení, které kombinuje prvky latinskoamerických tanců a aerobiku. Slovo aerobik by ale mohlo mnohé zmást. Zumba je mnohem více taneční, volnější a není ani tak fyzicky náročná. To však neznamená, že se u ní nezapotíš. Naopak. Zumba v překladu znamená rychlost a rytmus.Taneční  muzika tě  pohltí natolik, že  nebudeš mít čas ani chuť se zastavit.

Kde se zumba vzala? Vznikla vlastně omylem. Kolumbijský fitness trenér Alberto Perez si jednou zapomněl  kazetu s hudbou na svoji hodinu aerobiku. To pro něj ale nebylo překážkou. Zaběhl si do auta pro kazetu, kterou měl zrovna v přehrávači. Tělocvičnu rozduněly divoké latinskoamerické rytmy a improvizace mohla začít. Hodina měla takový úspěch, že si žádala zopakování a ne jedno. Alberto Perez si uvědomil, že nové netradiční cvičení by se mohlo úspěšně šířit dál. V roce 1999 odjel do USA, kde vytvořil tým spolu s Albertem Perlmanem a Albertem Aghionem. Zumba postupně roztančila celý svět.

Základem choreografie jsou krokové variace, které mají základ v salse, sambě, flamengu, reggaetonu, ale i v břišních tancích. Při trénincích se střídají pomalé a svižné pohyby, což je ten nejlepší způsob, jak spálit přebytečné kalorie a zformovat postavu, navíc s pocitem, že necvičíš, ale užíváš si tanec.  

Zumba nezaostává a rozšiřuje se o nová odvětví:
Zumba Basic step level 2 – více se posiluje a choreografie jsou rychlejší,
Zumba Tonning – spojuje tanec a posilování s činkami,
Aqua Zumba – zumba, kterou si užiješ ve vodě. 

Zumba chytne každého

Můžeš být nemotora i zkušená tanečnice, zumbu si užije každý. Lekce začíná velmi jednoduchými sestavami a postupně se přidávají nové krokové variace. Choreografie se střídají společně s muzikou, takže během jedné lekce si vyzkoušíš alespoň deset sestav. Na hodině se zapotíš, ale rozhodně nebudeš mít pocit, že děláš něco, co tvé tělo nezvládne.

Co si vzít na sebe a co nezapomenout?

Co si vzít na hodinu zumby na sebe? Nejlépe se budeš cítit v tílku a třičtvrťácích, neboť během lekce ti bude docela vedro. Nezapomeň, že jdeš na cvičení, kde budou tvé nohy stále v pohybu,  proto si vyber pořádně pevné boty. Ale nejdůležitější je voda a ručník. Bez nich bys hodinu protrpěla.

7 Comments
  1. To mě zumba naprosto ohromila. jsem z ní nadšená,ikdyž mi připadá dost náročná, prostě přesně pro mě, výborná na vybití energie :)

  2. Mám za sebou první hodinu a můžu napsat jediný: mazec :)) Byla jsem pěkně zpocená, přestože mám štíhlou postavu, nemám vůbec výdrž. A kroky taky nestíhám a upravuju si je podle sebe :D

  3. no to je sice možný že zumba je super awe když ji mas zatancovat pred tridou je to mazec ta kravajzna cernikova po nas chce desno desny :-) :-( :-O

Leave a Reply

Your email address will not be published.