Zázvor, mandle, goji: Tři zázraky přírody pro zdravou pleť

Krásná pleť bez chybičky je snem každé z nás. A děláme pro to všechno možné. Patláme na sebe pleťové masky, utrácíme stovky korun za krémy, gely, tonika, že je už doma pomalu nemáme kam dávat… Skutečné tajemství krásy však v lahvičkách nenajdeš. Využij toho, co ti nabízí sama příroda.

Plody goji zpomalují stárnutí pokožky

Všude kolem nás je tolik bylinek a přírodních plodů, o jejichž účincích ani netušíme anebo jim, obalamucované reklamami na drahé kosmetické přípravky, ani nevěříme. Přesvědč se o nich společně se Slečnou – prozradíme ti tři zázraky přírody, díky kterým tvá pleť bude zdravější, zářivější a déle mladá.

Zázvor zatočí s akné

Zázvor zná většina z nás jako skvělý přírodní prostředek proti chřipce. Jeho kořen obsahuje spoustu vitaminu C a podobně jako česnek nebo cibule má také mimořádné antibakteriální a antiseptické účinky. Díky tomu při nachlazení přináší velmi rychlou úlevu, navíc tiší bolest a prohřívá svaly. Věděla jsi však, že zároveň je velmi účinný pomocník v boji proti přetrvávajícímu akné? Rozhodně bys ho měla vyzkoušet, pokud tě trápí velké zanícené boláčky. Naordinuj si zázvorovou kúru, jež pomůže obnovit přirozenou obranyschopnost pokožky. Každý den po dobu zhruba jednoho týdně si vypij tři pohárky zázvorového odvaru. Dej si však pozor, zázvor je velmi silný, na jeden litr ti budou stačit dvě kávové lžičky nastrouhaného kořene. Dochuť ho nejlépe medem, pokud ti ani tak příliš “nejede”, můžeš do něj klidně přidat trochu ovocného sirupu.

Zářivejší pleť díky mandlím

Není pravda, že všechny tuky jsou pro pleť škodlivé. Pokožka je dokonce potřebuje, ovšem pouze některé jí prospívají. Takové nalezneš například v ořechových plodech, zejména v mandlích. Mandlová jádra jsou bohatá na antioxidanty a prospěšné tuky – takzvané nenasycené mastné kyseliny. Pokud jich má tělo nedostatek, může se to projevit suchou a povadlou pokožkou s nezdravým tónem. Mandle zároveň obsahují látky působící protizánětlivě. Díky tomu podobně jako zázvor pomáhají v boji s akné a různými typy ekzémů. Vyměnit brambůrky za misku mandlí proto není vůbec špatný nápad. Dej si však pozor, mandle nesmí být solené. Nadměrné množství soli, které mandle prodávané v supermarketech často obsahují, by pleti mohlo naopak ještě přitížit.

Věčné mládí s goji

Goji (čti godži) jsou plody rostliny pocházející z podhůří Himalájí, která je u nás známá jako kustovnice čínská. Tradiční čínská medicína už v dávných dobách goji považovala za tajemství dlouhověkosti a vitality. Plody této rostliny patří mezi nutričně nejhodnotnější ovoce na Zemi. Obsahují vysoké množství všech možných vitaminů, minerálů, aminokyselin a především antioxidantů. Na pleť díky tomu působí jako štít proti škodlivému záření, které má na svědomí její rychlejší stárnutí. Plody goji u nás seženeš nejčastěji v sušené podobě.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.