Akné je nemoc

Znáš to, s příchodem puberty kromě ochlupení, větších prsou a prvních kluků přichází i první pupínky. Bohužel (netuším proč a je to nefér) se většinou objevují na tvářích, bradě, ramenou a vůbec právě tam, kde bychom je raději neviděly.

No a my nakupujeme mastičky, gely, vodičky a pipláme se s vyhubením těhle nechtěných a nehezkých návštěvníků. Některé z nás mají štěstí a pupínky brzy přejdou, jiné ale bojují s akné prakticky celý život.akne-dospeli

Co to je akné

Možná to nevíš, ale akné nebo-li trudovitost je onemocnění. Příčinou je zánět mazových žláz. To znamená, že ony malé záněty vyplouvají na povrch pokožky jako červené, bolavé pupínky, které později „vyhnijí“ a dají se vymáčknout. Akné postihuje především lidi s mastnou pletí a špatnou životosprávou. V některých případech může být náchylnost k akné i dědičná. Abychom se pupínků zbavili, nestačí jen používat reklamou oplývané masti. Musíme jít hlouběji a najít původ problému.

Pomůže ti čínská medicína

Podle pravidel čínské medicíny má akné původ v nesprávné funkci různých orgánů. Tak například, pokud se ti dělají pupínky hlavně kolem úst, problém bude v žaludku. Zvýšený počet pupínků můžeš zaznamenat také před menstruačním cyklem. Akné souvisí i se správnou funkcí jater, žlučníku a dokonce i se stresem. Samozřejmě, že pokud kouříš, pleti to také rozhodně neprospívá. Důvodů vzniku akné je mnoho. Jak na akné aby zmizelo?
Tak v prvé řadě je velmi účinné zkusit akupunkturu, podle místa výskytu akné se dá lehko určit, který orgán má problémy a akupunkturou tyto problémy odstranit. Musíš si uvědomit, že nehezké pupínky jsou jen druhotným příznakem. Akupunktura se dá také kombinovat s fytoterapií. Fytoterapie jsou bylinné přípravky, jejichž receptura pochází právě z čínské medicíny, které harmonizují tělo.

Vyléčit se dá vše

Akné, nebo-li trudovitost potká během puberty v různé míře většinu z nás. A je úplně jedno, zda jsi kluk nebo holka. Co je důležité, pupínky neléčit akné jen zevně, tedy mazáním, ale hlavně najít původ problému a tomu se věnovat. Dodržuj všechny zásady pro zdravou pleť, jako je pitný režim, zdravé stravování, dostatečná hydratace i ochrana před sluncem. Pokud máš akné ve zvýšené míře a nemůžeš se ho zbavit, zkus použít rady výhodní medicíny, které ti přírodní cestou pomohou tento problém vyřešit. Pokud se pupínky nebudeš zabývat, mohou ti po nich zůstat nepěkné jizvy jak na tvářích, tak v dekoltu i na ramenou. Jizev se pak člověk zbavuje mnohem déle, obtížněji a někdy už ti prostě zůstanou.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed