10 tipů pro zdraví a pohodu

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-adely-h/” color=”yellow”]BLOG ADÉLY H.[/button]

Pokud chceš dosáhnout dobrého zdraví a skvělého tělesného pocitu, musíš se ke zdravému životnímu stylu postavit zodpovědně. Možná, že už pravidelně cvičíš, což je veliký úspěch, ale možná i sama časem zjistíš, že je to jen začátek.

Jez zdravě

Snídaně by měla být základem tvého dne, pokud nesnídáš, nauč se to! Odborníci tvrdí, že snídaně může napomoci k udržení váhy, protože poskytuje tělu druh paliva, který uvolňuje energii pomalu a udržuje tak na uzdě hlad. Také je dokázáno, že snídaně jako jsou cereálie, kaše, ovoce napomáhají k dobré energii.

Co by měla dobrá snídaně obsahovat? Čti také: Bez snídaně ani ránu.

Ovoce ti po ránu dodá energii
Ovoce ti po ránu dodá energii

Rozlišuj mezi chutí a hladem, chuť na tebe může přijít během nudy, ovšem hlad nastane tehdy, pokud ti klesne hladina cukru v těle. Chuť můžeš zahnat jinou činností, ovšem hlad nikoliv.

Většina specialistů na výživu doporučuje jíst malé porce, ale často. Neměla bys jíst víc než dvě hrsti jídla na jedno posezení. Pokud budeš jíst málo, ale často, budeš tak šetrnější ke svému trávicímu systému.

Pij hodně vody

Každá krásná žena by se měla naučit pít alespoň dva litry vody denně.
Ne, nenahrazuj vodu různými sladkými minerálkami a limonádami. Ty obsahují cukr a tělu nedodají živiny, které potřebuje. Voda napomáhá zajišťovat správnou funkci zažívacího systému, podporuje metabolismus, odbourává toxické látky a zvyšuje naší energii.

Dostatečně spi

Spánkový dluh je v současné době velikým problémem. Měla by ses naučit spát šest až deset hodin, ale málokdo z nás si takový spánek dopřeje – studium, práce a jiné povinnosti nám to nedovolí. Neměla bys chodit spát hned po těžkém jídle, ale ani s prázdným žaludkem.
Do postele bys měla uléhat ve stejnou hodinu, v ložnici by neměla být příliš velká zima, ale ani vedro. Neměla bys pracovat dlouho do noci a také se zkus oprostit od špatných myšlenek. Pravidelné cvičení též pomáhá.

Choď ven

Dle psychologů procházky v přírodě působí jako prevence proti stresu a depresím. Takže toho pořádně využij!

Výlet do přírody
Na procházce relaxuješ a přitom jsi v pohybu

Snaž se být aktivní

Lidé jsou uzpůsobeni k aktivitě, a namísto, aby nás vyčerpávala, nám dodává energii. Čím v lepší kondici jsi, tím větší máš energii. Není to ale jen o cvičení, nýbrž také o chození pěšky, ale i o maličkostech jako je úklid.

Najdi si způsob odpočinku

Pokud budeš často ve stresu a psychicky vyčerpaná, poškodí se ti funkce imunitního systému. Pokus se každý den najít něco, čím budeš relaxovat. Doporučuje se například koupel, poslech oblíbené hudby, čtení…

Každý den se zasměj

Smích spouští v našem těle endorfiny, které v nás vyvolají optimističtější pohled na svět.

Nekuř

Pokud nekouříš, nezačínej s tím. Pokud ano, zkus to omezit.

Omez alkohol

Nemusíš se ho vzdávat úplně, však taková sklenka červeného vína může být prospěšná našemu zdraví. ALE vyvaruj se častému pití alkoholu, po kterém ti je akorát tak zle. A pokud tě neodradí tvé stavy, uvědom si, kolik kalorií alkohol obsahuje!

Dodržuj hygienu

Možná se teď pousměješ, ale sama si uvědom, jak krásně se cítíš po každé sprše, koupeli, namázání krémem. A naopak si vzpomeň na dny, které si trávila v depresích, kdy ses o sebe nestarala. Nejenže je hygiena důležitá pro naše zdraví, ale také pro psychickou pohodu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.