Ako prejsť skúškami v autoškole

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]

Máš toľko povinností, že sa testy na získanie vodičského preukazu učíš až dva tri dni pred skúškami a potom máš z toho v hlave poriadny chaos? Netreba chodiť na skúšky nepripravená, ale ani zmorená únavou, ktorá na teba doľahne v čase, keď to najmenej potrebuješ.

Existuje jedna dobrá metóda zapamätania si správnych odpovedí. U mňa je jej úspešnosť zatiaľ  100%. Na testy do autoškoly, tak isto aj na testy odbornej spôsobilosti, som sa učila testové otázky len so správnymi odpoveďami. A ako som postupovala? Vyznačila som si správne odpovede ku každej otázke a tie ostatné, zavádzajúce, som zafarbila čiernou fixkou bez jediného prečítania, akoby ani neexistovali, aby mi neutkvela akurát tá nesprávna odpoveď v hlave a nezmýlila ma pri skúške. Celé dni pri učení, som mala pred sebou len správne odpovede. Denne ma testy zamestnávali maximálne na hodinku, kým som ich neprešla 3-4 krát.

Keď nastal čas sadnúť do lavice, vytiahnuť číslo testu a pracovať na jeho vypracovaní, mi nebolo všetko jedno. Hrdlo a žalúdok mi sťahovali kŕče takisto ako ostatným, ktorí so mnou boli v miestnosti. V tom som nebola výnimkou, ale ako jedinej mi pri vypracovaní otázok dve z troch a tri zo štyroch odpovedí nič nevraveli. Proste v každej otázke mi bola len jedna odpoveď povedomá. Aj keď niektoré si akoby z oka vypadli a hádala by som dve správne odpovede, ešte doma, pri učení sa správnych odpovedí- mnou označených v učebných textoch- som vždy kládla dôraz hlavne  na spojky, slovné spojenia  a celkovú formuláciu vety, ktorú som sa snažila pochopiť.  Samozrejme každý môj test  bol spravený na  plný počet  bodov… aspoň doteraz, takže svojmu postupu pri testových skúškach ostanem naďalej verná.

No nakoniec musím upozorniť, že pre úspešné získanie vodičského preukazu je potrebné prejsť aj jazdou a v tomto ti už neporadím nič nové, len trénuj na cvičisku koľko môžeš.

 Autorka: Miluša

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.