Buď výnimočná 2. Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/milušin-blog/” color=”yellow”]MILUŠIN BLOG[/button]

MILUŠIN BLOG – Ľudská závisť má mnoho podôb a tak nie je ľahké sa v dnešnom svete presadiť bez toho, aby si nenadobudla nových nepriateľov alebo sa z nich môžu stať tvoje najlepšie kamarátky. Je to riziko, ktoré musíš podstúpiť na ceste zviditeľňovania sa, pretože pre teba musí byť na prvom mieste tvoj život a blaho.

Nepočúvaj nikoho vo svojom okolí, len svoje srdce. Choď si za svojím snom. Jedného dňa určite dosiahneš vytúženého cieľa.zenske-sebevedomi-deprese

Zisti zaujímavosť

Či už navštíviš galérie, múzea, hrady, zámky alebo sa prechádzaš v prírode, nikdy nezabudni sledovať svoje okolie, či náhodou nepostrehneš niečo záhadné, neobvyklé. V dnešnej dobe sa množia totižto objavy netypických úkazov v hlbokých lesoch, či predmetov na obrazoch starých stoviek rokov. Dokonca aj povesti o hradoch a zámkoch v sebe nesú historický základ, takže bájne podzemné skrýše, ukryté poklady, nepreskúmané priepasti, to všetko ešte čaká na svoje znovuobjavenie, aby vydalo svetu svedectvo minulosti. O svojich plánoch však nikomu nesmieš dopredu hovoriť, aby ťa v hľadaní nepredbehol alebo ti to neprekazil. Ak by sa ti aj nedarilo nič z toho nájsť, môžeš svoje zistenia a pozorovania spísať do zaujímavého článku, či príbehu a ponúknuť časopisom alebo sa s nimi pochváliš na internetovej sieti a ktovie, možno sa ti ozve iný dobrodruh, s ktorým môžeš viesť čulú komunikáciu, či historik zaujímajúci sa o tvoje poznámky a skúsenosti. Je dobré nadväzovať kontakty so správnymi ľuďmi, pretože je to najlepšia cesta zviditeľnenia sa.

Staň sa objaviteľkou

Nemusíš vynikať v chémii ani technickom smere, aby si aj ty niečo nevymyslela, respektíve neobjavila. Ak sa doma nudíš a písanie nie je tvoja silná stránka, ako ani príroda ťa neláka a návšteva historických budov a pamiatok ti je už úplne proti srsti, začni doma experimentovať s vôňami. Kombinuj kvety, bylinky, ovocie, zeleninové šťavy, proste všetko, čo ti napadne, rob si jednoduché zápisky a potom vyber tie najlepšie, najchutnejšie a najvoňavejšie mixy, ktoré dáš na jeden papier. Potom sa len treba zamyslieť, či svoje nápady ponúkneš spoločnostiam na výrobu čajov, aromatických olejov, bylinných zmesí, či iným firmám. A čo sa týka kozmetického priemyslu, tam je to oveľa pestrejšie. Môžeš nejaký výrobok vylepšiť, poprípade máš nápad, ktorý stojí za zverejnenie, tak neváhaj a podeľ sa s tým s konkrétnou kozmetickou firmou. Pokiaľ sa im bude páčiť, môžeš očakávať zaujímavú odmenu.

Nezabúdaj, že všetko záleží len od teba a na tebe. Viacerí sa stali známymi len vďaka náhode alebo po tvrdej drine, ktorou dospeli až do víťazného cieľa. Nakoniec dosiahli to, po čom v hĺbke svojho srdca túžili. A určite aj na teba sa usmeje šťastie, pretože ty na to máš.

No Comments Yet

Comments are closed