Zákon schválnosti alebo ako ísť za svojím cieľom aj napriek prekážkam

[button link=”https://slecna.info/tag/milušin-blog/” color=”yellow”]MILUŠIN BLOG[/button]

BLOG MILUŠI – Už aj tebe sa niekedy stalo, že si túžila po splnení svojho cieľa, mala si dokonalý plán, ako sa dostať až do úspešného konca a naraz, behom pár minút, možno dní, sa ti všetko zrútilo ako domček z karát?

Určite aj ty máš určité predstavy o tom svojom živote. Ako ho prežiť, aké ciele dosiahnuť, dokonca aj získanie určitého vzdelania a následne pracovnej pozície patrí do tvojich predstáv, ktoré sa snažíš zrealizovať.tvurci-psani-hledame-redaktorku

Prvý krok

Prvým krokom pri plnení si snov a zaumienených cieľov, je pripravenie si jednotlivých krokov veľmi detailne, ktoré ťa k nemu dovedú. Respektíve si všetko naplánuješ podľa dní, či mesiacov. No len málokedy rátaš s prekážkami. Chýba ti plán B, často sa vzdávaš alebo vďaka nechcenej náhode idú tvoje vytúžené ciele do úzadia, ba strácaš aj inšpiráciu a chuť bojovať, čím sa tvoj život stáva ponurým, stráca tzv. šťavu. Prekážky môžu mať hocaký charakter

Ako som na to išla já

Mojím celoživotným cieľom bola vlastná kniha, ktorú by som ponúkla vydavateľstvu a oni by mi ju časom s radosťou vydali. Po 5 rokov som písala príbeh o dejepisnom krúžku 5.A triedy. Bolo to dosť náročné, keďže som sa musela pridŕžať faktov, aby všetky informácie boli pravdivé a slúžili pre mládež na lepšie pochopenie dejín, či sa jednalo o dobu kamennú, železnú, medenú alebo o predchodcoch človeka. Samozrejme všetkým naokolo som sa chválila. Niektorí mi závideli, iným to bolo zase jedno.

Keď ma čakalo dokončenie poslednej kapitoly, dostal sa mi do počítača vírus a keďže som príbeh nemala nikde uložený ani stiahnutý, bolo jasné, že nemá šancu prežiť. Dlho som sa z toho šoku nemohla spamätať. Do nového začiatku príbehu som sa nepustila. Odrádzali ma ďalšie roky práce, strávené pri získavaní aktuálnych informácii o našej minulosti. Najhoršie bolo, keď ma na ulici zastavovali známi a pýtali sa, či mám príbeh dokončený, či mi ho vydajú a pod. Hanbila som sa im povedať pravdu a tak mi z úst zakaždým vyletelo nejaké to klamstvo. Dva roky ľútosti vystriedal nakoniec boj. Preblesklo mi hlavou, že napíšem lepší príbeh, ktorý sa stane bestsellerom. Pomaličky na ňom pracujem a tento krát sa už svojim známym nechválim. Aby som dosiahla svoj plán- už nielen príbeh napísať, aby mi ho vydali knižne, ale rovno bestseller- musím vynaložiť dvojnásobné úsilie a hlavne, za každou kapitolou si svoje dielo zálohovať.
Preto ak sa aj tebe do cesty postaví akákoľvek prekážka, vždy existuje šanca ju prekonať. Môže sa zmeniť cesta k vytúženému cieľu, nie však samotný cieľ. Všetko držíš v rukách len ty sama. Ak nemôžeš prekážku obísť, tak ju prelez, preskoč alebo jednoducho preraz svojím dôvtipom. Pokiaľ si v koncoch, vezmi do rúk pero a papier, presne popíš problém, ktorý ti nedovolí ísť ďalej za cieľom a hľadaj riešenie dovtedy, pokiaľ ti nepríde niečo na rozum. Nikdy sa však nevzdávaj. Svojmu osudu vládneš jedine ty.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.