Buď krásnější díky většímu sebevědomí

[button link=”https://slecna.info/tag/hancin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]

HANČIN BLOG – Prohlížíš se v zrcadle a říkáš si, že bys mohla zhubnout? Že máš malá prsa? A že tvoje stehna jsou naopak větší, než by sis představovala? Pochybuješ často o svých výsledcích a nedokážeš se ocenit? Je na čase s tím něco udělat!

Zase stojíš před zrcadlem? Tentokrát se pochval!
Zase stojíš před zrcadlem? Tentokrát se pochval!

Když do místnosti vejde sympatická slečna se zářivým úsměvem, perfektně oblečená i učesaná a s okouzlujícím nalíčením, co se ti mihne hlavou? Že taková nikdy nebudeš? Omyl! Ta slečna na rozdíl od tebe má určité sebevědomí, ale i ty jím můžeš disponovat. Stačí jen chtít. Sebevědomí totiž není nic geneticky daného, lze si jej vypěstovat a udržet. Jak na to?

Pečuj o sebe

Pokud ses až doteď zanedbávála, je na čase to změnit. Kup si něco pěkného do svého šatníku. Hlavní je, aby ses v tom cítila dobře a slušelo ti to, na značkách vůbec nezáleží. Pravidelně alespoň trochu sportuj, dodržuj pitný režim, stravuj se správně. To všechno se podepíše na tvém vzhledu. Pokud o sebe budeš dbát, tělo ti to vrátí formou dalšího kousku sebevědomí.

Chválit, chválit, chválit

Neber nic jako samozřejmost! Teď je sice léto a na školu nemáš ani pomyšlení, v září ale zase budeš vysedávat v nudných učebnách. Nauč se pochválit sama sebe za dobrou známku nebo za něco, co umíš navíc. O prázdninách třeba můžeš chodit s kamarádkou plavat. Dejte si závod, pokud budeš úspěšnější, uvědom si to. Nebo začni sama od sebe cvičit a až toho vydržíš více než na začátku, oceň se. Nemusí o tom nikdo vědět, jen ty. Můžeš si například za každý svůj výkon připsat pomyslné body a stanovit reálnou hranici, které chceš za určitou dobu dosáhnout.

Hledej kladné vlastnosti

Na závěr si můžeš ještě sepsat malý seznam, kde uvedeš, v čem jsi dobrá a co ti jde. Jsi inteligentní a spolehlivá? Umíš skvěle vařit nebo ti jdou ruční práce? Máš krásné, dlouhé a zdravé vlasy? Rovné zuby? Vše, na co si jen vzpomeneš, zde napiš. Vždy, když poté o sobě budeš pochybovat, vzpomeň si na některý bod. Pomůže ti uvědomit si, že nejsi tak zbytečná, jak si nejspíš myslíš. Základem zdravého sebevědomí je uvědomit si své chyby a naučit se je respektovat a zároveň se těšit z toho, co má na tobě okolí rádo.

Pokud budeš jednotlivé rady dodržovat, můžeš se brzy těšit z nově nabytého sebevědomí. Ovšem pozor! Je nutné se o něj stále starat, jinak se opět vytratí. A za nějaký čas si uvědomíš, že ta krásná slečna, kterou jsem uvedla na začátku, jsi vlastně ty. Sebevědomá, okouzlující a přitažlivá.

A jak je na tom tvoje sebevědomí?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.