BLOG KATELYN – Drtivé většině především mladých lidí netřeba tento pojem vůbec představovat. Setkávám se však přirozeně i s tím, že někomu se pod slovem čajovna nevybaví slova jako pohoda, dobré jídlo a pití, kamarádi nebo relax, ale jednoduše jen čaj. Pokud to není ten odporný školkový, může být skvělou lahůdkou, ale většině lidí přijde přece je poněkud nudný a nezajímavý. To je podle mě velká škoda, proto doufám, že tě můj článek přesvědčí o opaku.

" /> Čajovna nerovná se pouze čaj - Slečna.info

Čajovna nerovná se pouze čaj

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-katelyn/” color=”orange”]BLOG KATELYN[/button]
Drtivé většině především mladých lidí netřeba tento pojem vůbec představovat. Setkávám se však přirozeně i s tím, že někomu se pod slovem čajovna nevybaví slova jako pohoda, dobré jídlo a pití, kamarádi nebo relax, ale jednoduše jen čaj. Pokud to není ten odporný školkový, může být skvělou lahůdkou, ale většině lidí přijde přece je poněkud nudný a nezajímavý. To je podle mě velká škoda, proto doufám, že tě můj článek přesvědčí o opaku.

cajovna-caje-relaxaceOdborná definice nám říká, že čajovna je veřejné místo, kam se chodí pít čaj. To by jeden neřekl. Tento pojem se však užívá i pro zvláštní místnosti nebo domky k pití čaje, např. v Japonsku. Na českém území se první čajovna objevila již v roce 1908 na pražském výstavišti. Jejím zakladatelem byl cestovatel Joe Hloucha s bratrem, avšak opravdový boom přišel až po roce 1989, kdy vznikaly první čajovny v podobě, v jaké je známe dnes. Společným jmenovatelem čajoven je obecně snaha o zajištění maximálního pohodlí a vytvoření iluze útulného a zabydleného prostředí. V současné době můžeme označit počet čajoven v Česku za jeden z nejvyšších na světě.

Proč navštěvovat čajovnu?

Nejenže se jedná o jakousi oázu klidu, kam můžeš zavítat kdykoli, když se potřebuješ z nějakých důvodů odreagovat a uklidnit, ale čajovna představuje především skvělé místo pro posezení s přáteli. V zimě je v ní krásné teplo, naopak v létě tě stinné prostory ochrání před vysokými teplotami. Tobě a tvým kamarádům zajistí potřebné soukromí a pohodlí, protože k sezení většinou slouží rozličné pohovky, křesílka, pytle, nebo jen polštáře. Skvělou volbou je čajovna také v otázce, která bývá často pěkným oříškem. Kam jít na rande? Věř, že v čajovně se oba díky široké nabídce čajů a dobrot krásně uvolníte, navíc žádané soukromí je samozřejmostí.
V drtivé většině čajoven navíc nabízejí i pěknou řádku vodních dýmek, které jsou skvělým zpestřením návštěvy.

Přeji ti krásné zážitky!

Autorka: Kačka Šimková

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.