Co jíst proti stresu?

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

ČOKOLÁDU! Takto na moji otázku odpoví asi většina z nás. Možná budeš překvapená, ale čokoláda to není! Cukr v ní tě sice příjemně nakopne, ale po chvíli se dostaví opět únava (má tak podobné účinky jako kofein v kávě) – čokoláda je pak spíše placebo. Ale co jíst, abys stres odstranila na delší dobu?

orechy-zdrava-strava-jidloMožná tě překvapí, že existují potraviny, které fungují proti stresu mnohem lépe než zmíněná čokoláda. Navíc nemají tak devastující účinky na naši váhu, nebo jsou dokonce v rozumném množství zdravé. A není jich málo, přesvědči se sama.

Antistresátor č. 1 – oříšky

Nejlépe pistácie či nesolené mandle. Tyto oříšky v sobě totiž obsahují dobře využitelnou energii v podobě “zdravých” tuků. Pozor ale, abys jich nesnědla až moc – jsou totiř velmi alergizující a ze stresu by ses mohla dostat až do nemocnice.

Antistresátor č. 2 – obiloviny

Hlavně ovesné vločky a celozrnné pečivo. Sacharidy zde obsažené vedou k tvorbě serotoninu a stabilizují hladinu cukru v krvi. Nic se ale nemá přehánět, z přemíry sacharidů bez odpovídajícího výdeje energie se tloustne!

Antistresátor č. 3 – ryby

Asi se budeš divit, ale jsou to tučnější ryby typu losos nebo tuňák. Omega3 mastné kyseliny z rybího masa působí jako prevence proti stresu.

Antistresátor č.4 – citrusy

Pomeranče, citrony – zkrátka ovoce s větším obsahem vitaminu C je nejen ideální lék i obrana proti nachlazení, ale pomůže ti i zvládat vyhrocené situace.

Nápoje proti stresu

Co pít, aby ses dostala ze stresu? Překvapivě to není Cola ani alkohol, který sice zdánlivě uvolňuje, ale ve výsledku vystavuje náš organismus mnoha nepříznivým vlivům. Tak které jsou ty nejlepší nápoje proti stresu?

Antistresový nápoj č. 1 je čaj! Bílý či zelený čaj má blahodárné účinky na organizmus a příjemně stimuluje mozek a smysly!!!

Antistresový nápoj č. 2 Echinacea či třezalka tečkovaná – v sirupovém stavu je můžeš najít v lékárně, stojí pár korun, a pokud si dobře vybereš, mají i dobrou chuť.

A co pomáhá tobě proti stresu?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed