Hydratace – nejlepší recept pro zářivou pleť

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Že má voda pro organismus nezastupitelný význam, to už jistě víš. Měla bys pít dva až tři litry vody denně – více v létě a při sportu. Voda je ale nezbytná i pro tvou pleť! Přečti si následující tipy a budeš vědět, jak o hydrataci své pokožky pečovat.péče o pleť kosmetické tipy

  • Když se ráno probudíš, nezapomeň pleť omýt vlažnou vodou. Po noci je vyprahlá a potřebuje osvěžit. Osuš se jemně ručníkem a pak ještě dočisti micerální vodou či oblíbeným tonikem. Poté nanes denní hydratační krém a jemně vmasíruj. Nech „vsáknout“ a můžeš vyrazit! (Nebo se nalíčit, ale vyvaruj se těžkého hutného make-upu, který ti póry hned zase ucpe).

Pleť má v noci žízeň! A proto ji před spaním odlič micerální vodou a nanes hydratační noční krém.

  • Na celé tělo doporučuji před spaním po náročném dni (zvláště v létě) nanést hydratační mléko. Nejúčinnější je namazat tělo po sprše a lehkém osušení ručníkem. Můj tip: Vichy Liftactiv, Ganier Intensive 7 days. Zvol si vždy variantu pro tvůj typ pleti – já sama, ačkoliv mám pleť normální, používám u obou značek přípravky na suchou pleť a jsem nadmíru spokojená. Jednou týdně si dej horkou vanu s kapkou oleje do koupele (ten vyrábí například Nivea, jedna lahvička tě vyjde na 200 korun a vydrží dlouho, stačí opravdu jen pár kapek na plnou vanu).
  • Nezapomínej na rty! Pokud piješ méně nebo máš sklony k suchým rtům, nos u sebe neustále nějakou pomádu. Postačí i obyčejné neparfemované hydratační pleťové mléko.

Můj tip: před spaním nanes na rty med – ráno budou rty hydratované a sexy. Jedinou nevýhodou je to, že je med tak dobrý. Snaž se ho neslízat dvě minuty po ulehnutí.

  • Říká se, že Kleopatra se koupala v mléce. Měla pak kůži jemnější a skvěle hydratovanou. Inspiruj se v Egyptě a omyj občas obličej mlékem s vodou v pomětu 1:1!
  • Ještě dnes si Řečtí dědečkové a babičky každý den mažou tělo pravým panenským olivovým olejem. Nejen, že je pak pleť dokonale hydratovaná, ale lépe se opaluje a získá zdravý bronzový nádech!

A jak pečuješ o svoji pleť ty?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.