Jablečný ocet: hubnutí bez sportu v praxi

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-nat/” color=”red”]BLOG NAT[/button]
Pokud se někdy někdo o něco takového pokoušel, nejspíš se nedočkal kýžených výsledků. Hubnutí bez sportu jde těžko (pokud vůbec) a nakonec se veškerá shozená váha zase vrátí. Po dvou letech hubnutí na všechny způsoby jsem se zmohla na ubohých mínus sedm kilo. Přesto jsem většinu shodila za poslední měsíc. A bez hýbání – s jablečným octem.

Jablečný ocet obsahuje látky podporující úbytek tuků.

Díky škole nestíhám sportovat a sedět devět hodin ve škole bez jídla, natož se soustředit – nemyslitelné. Co teď?!
Na internetu jsem narazila na informace o octu a jeho účinku na tuky. Přesněji jablečném octu, který se získává z drcených jablek.
Psalo se, že napomáhá průchodnosti střev, trávení a štěpení tuků obecně.
I přes velmi lákavé výsledky na postavě jsem si nedokázala představit, že bych pila někdy něco tak odporného, byť jen silně zředěného. Ale světe div se, u babičky v obchodě se zdravou výživou jsem ho objevila a rozhodla se vše vyzkoušet na vlastní pěst.

Jak ho pít

Mně osobně vyhovuje kolem 70 ml octa do 0,5l sklenice. Pokud si zvykneš, jde pít jako normální nápoj. Přesto však nezapomeň, že jde vlastně o kyselinu, takže pěkně prokládat i čistou vodou.
I přes to, že by mělo docházet k překyselení organismu, což je doprovázeno únavou, já zaznamenala spíše energii. Možná je to vitamíny nebo aminokyselinami, které ocet obsahuje. Spekuluje se, že je ocet přírodní antioxidant, ale to se nikdy nepotvrdilo.
Co je ale důležité, snižuje se mi po něm chuť k jídlu a hlad celkově. A výsledek? Za týden v průměru dvě kila dole.
Pokud se ti hnusí jeho pití, dá se přidat i do salátů a zeleninových pokrmů, kterým přidává na výrazné pikantní chuti.
Ocet se stále zkoumá, a i když byla tato kyselá látka zaznamenaná už v antice jako lék, nikdy se nepotvrdilo, že by něco skutečně vyléčila.

Kde ho sehnat?

Ve zdravé výživě se dá sehnat cca 1 litr za 40 korun. Pokud máš k dispozici rozšířenou samoobsluhu, dal by se sehnat nejspíš i tam.
Pokud ale nebude nikde k mání, určitě nepoužívej normální ocet! Je kyselejší a účinky nebudou stejné, nemluvě o těch vedlejších.

Autorka: Nat Morávková

3 Comments
  1. Zajimavy, na kazdeho zrejme pusobi jinak, ale cisti telo urcite..chtela jsem se zeptat, jak casto ho pijes denne ? :)

  2. Pokud je to slabší roztok, tak jako normální pití. Pokud silnější, nejspíš bych si to netroufla, přeci jen je to dost dráždivé ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.