Využij chytrý telefon naplno!

Nejsem fanda chytrých telefonů, ale když už mi operátor dal k tarifu telefon s Androidem, začala jsem ho naplno používat. Pro svůj mobil si můžeš pořídit spoustu aplikací a her, některé zadarmo, některé za malý poplatek.

V Marketu tvého chytrého telefonu je široká nabídka užitečných, chytrých i vtipných aplikací. Některé fungují dobře, jednoduše se ovládají a jsou opravdu užitečné, jiné jen zbytečně zabírají místo v paměti a jsou celkem telefon2k ničemu. Vyzkoušela jsem jich docela dost a tak ti přináším přehled nejlepších a užitečných aplikací, které opravdu fungují a navíc jsou zadarmo.

Nákupy

Abys na nákupu v supermarketu na nic nezapomněla a nemusela sebou tahat dlouhý nákupní seznam, stáhni si do mobilu Můj nákupní seznam. Aplikace je jednoduchá, intuitivní a názvy zboží nemusíš zadávat ručně, shopin00jen klikáš na ikonky.
+ pokud se zaregistruješ na serveru akcniceny.cz, můžeš si vytvořit nákupní seznam v počítači a synchronizovat ho s libovolným telefonem. Registrace ale není nutná.
+ určitou dobu po stáhnutí aplikace musíš být online, aby se načetly všechny dostupné produkty, aplikace pak už funguje offline.
+ jednoduché prostředí, ve kterém si zvolíš druh potraviny a počet kusů.
+ ve vytvořeném seznamu odklikáváš zakoupené potraviny.
+ pokud budeš online, aplikace ti ukáže, kde mají požadované zboží nejlevnější či v akci a za kolik.

Aplikace Shopin‘ vyžaduje sice neustálé připojení k internetu, ale zato ti ukáže akční ceny tebou vybraných obchodních domů.
– neustále online.
+ po připojení k internetu aplikace automaticky upozorní na nové akce v tebou vybraných obchodních centrech.
+ akční ceny můžeš hledat podle obchodního centra či podle kraje.
+ kromě akčních cen najdeš i výhodné nabídky, soutěže a kulturní program vybraných obchoďáků.

Na podobném principu funguje i aplikace Akční ceny. Ukáže ti letáky a nabídky všech velkých supermarketů a také najde nejbližší prodejnu.
– neustále online.
+ ukáže letáky tebou vybraných obchodů.
+ možnost třídění nabídek podle nejnovějších, nejbližších tvému bydlišti a oblíbených.
+ zajímavé nabídky a letáky si můžeš uložit do vlastní složky.

Zdraví a léky

Dodržování pitného režimu je důležité, to jsem ti už říkala. Pokud ale zapomínáš pravidelně pít, stáhni si aplikaci Water Your Body. Ta tě zvukovým signálem upozorní, že je čas se napít a nedá ti pokoj, dokud si water05neodškrtneš další vypitou sklenici.
+ offline
+ výrazné zvukové upozornění.
+ sama si zvolíš svou tělesnou hmotnost a kolik bys měla za den vypít.
+ zadané údaje vytvoří přehledný graf a tak uvidíš, jak se vyvíjí tvoje váha i jestli konzumuješ dostatek tekutin.

Snažíš se po Vánocích zhubnout a chceš si hlídat jídelníček? Výborným pomocníkem jsou Kalorické tabulky.
– nutné být stále online
– reklamy
– nutná registrace
+ z poměrně široké nabídky si vybereš potraviny, které jsi snídala, svačila,… a aplikace ti ukáže, kolik jsi snědla kalorií.
+ vybíráš i aktivity, které jsi během dne vykonala, a kalorie se odečítají.

Ať už užíváš léky krátkodobě antibiotika, nebo zobeš každý den vitamíny, určitě se ti bude hodit upomínka. Pill reminder funguje offline a upozorňuje během dne až na 8 různých medikamentů.
+ offline.
+ v jednoduchém prostředí si zvolíš, jaké léky, kdy a v jakém časovém období budeš užívat.kalorie05
+ v udaný čas tě aplikace opakovaně upozorní, jaký lék si máš vzít.
+ dobré pro krátkodobě užívané léky, jako jsou antibiotika či léky na alergii.

Podobné, i když omezené funkce má aplikace Lady Pill, která ti připomíná užití antikoncepce.
+ offline
+ jednoduché ovládání
+ zvolíš si svůj typ antikoncepce
+ opakované zvukové upozornění

Móda

I aktuální nabídky tvých oblíbených oděvních řetězců můžeš mít neustále po ruce. Většina velkých obchodů má totiž už svoji vlastní aplikaci, kde zjistíš aktuální kolekce, slevy a akční nabídky.akcni ceny01

Mezi těmito ‚obyčejnými‘ aplikacemi mě ale zaujal program Tie a Scarf Lite, který názorně ukazuje 20 jednoduchých a přitom originálních způsobů, jak uvázat šátek či šálu.
+ offline.
+ 20 různých způsobů.
+ jasný návod krok po kroku i s obrázky.

A na konec… čím jsem pořídila printsceeny? Jako nejlepší se mi osvědčila aplikace Easy Screenshot. Stačí ji pouze aktivovat a už můžeš snímat fotky. Ty se pak uloží na paměťovou kartu a můžeš s nimi dál snadno pracovat.

Ze začátku jsem se chytrému telefonu bránila, ale teď jsem si zvykla na jeho vychytávky a jsem moc spokojená. Výše zmíněné aplikace používám a jsou moje pravá ruka. Jaké aplikace máš ve svém mobilu ty?

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

No Comments Yet

Comments are closed