Jak jsem se naučila (nestydět) nosit kloubouk

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Jestli jsi jako já a cokoliv dýchá historií a elegancí let dávno minulých tě fascinuje, jistě chápeš, jak krásně jsem se cítila ve svém novém klouboučku. Až na to, že bych si nikdy dřív nemyslela, že v něm doopravdy vyjdu ven.

Klobouky rozhodně nejsou přežitek, vzkazuje Hanka

Ačkoliv jsem nevěřila, že podniky takové typu ještě dneska v dobách řetězových konfekcí existují, přítel mě na konci léta zatáhl do pravého nefalšovaného kloboučnictví. Šlo se tam dolů po schodech, a jakmile jsem ze shodiště sestoupila, obklopila mě vůně kožených rukaviček a uchvátil pohled na obrovské stojany s klobouky. V mnoha případech šlo skutečně o umělecké exponáty – klobouky široké i více než osmdesát centimetrů, zdobené květinami a stuhami různých barev.

Nakonec jsme si jeden i odnesli – puntíkovaný, v prvorepublikovém stylu. Nejdřív jsem si myslela, že si budu v ulicích Brna připadat s kloboukem jako mimozemšťan, ale vůbec to tak nebylo. Naopak – najednou jsem si všimla, že klobouky přece jen občas na nějaké slečně vidím!

Příteli se má nová klobouková móda zalíbila natolik, že mi na dovolené koupil další model, tentokrát dýchající atmosférou horké Sicílie…

K mému překvapení jsem si na nošení kloubouku celkem rychle zvykla a můžu říct, že jsou i pohodlné. Rozhodně jsme pro obnovu nošení klobouků! Schválně si taky nějaký vyzkoušej – třeba zjistíš, že tak můžeš vyšperkovat nějaký svůj model na slunečné babí léto.

Hanka se svými klobouky
Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.