Jak na černé tečky doma

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]
Černé tečky trápí jak ženy, tak i muže, a věk zde nehraje roli. Dnes vám přináším tipy na domácí „ničení“ černých teček.

plet-kosmetika-cisteniCo to vlastně černé tečky jsou a jak vznikají? Jedná se o ucpané kožní póry. Kožní pór je místo, z něhož vyrůstá chloupek. Každý chloupek má kolem svého kořene mazové žlázy, které mají za úkol zajistit přirozený maz pokožky. Je však možné, že pokud máme mazu nadbytek, nahromadí se v póru a spolu s nečistotami a mrtvými kožními buňkami vytvoří na póru jakousi zátku, která je pak vidět jako černá tečka.

Jak snížit jejich vznik?

Bohužel černým tečkám se nedá 100% vyhnout. Pokud k nim máte sklony, bude to boj na celý život. Dá se však snížit jejich počet. Prvním krokem je správná životospráva.
[check_list]

  • Dostatek tekutin – vyhněte se nadměrné konzumaci nápojů s bublinkami – podporují větší produkci kožního mazu.
  • Důkladné čistění pleti – doporučuji koupání v bylinkách. Důkladně očistěte pleť od make-upu, hlavně před spánkem, i tak jej však na obličeji nenechávejte déle, než je nutné.
  • Méně tučných jídel – Nestravujte se denně příliš tučnými jídly. Neznamená to však, že si musíte odpírat českou kuchyni, čokoládu či jiné dobroty. Všeho však s mírou. Dopřejte si zeleninu a ovoce každý den.
  • Dbejte na péči o kosmetické pomůcky – důkladně čistěte a desinfikujte své kosmetické štětečky a jiné potřeby. Stačí jednou za 14 dní, i později.
  • Make-up neobsahující olej – kupte si lehký nezatěžující make-up, nejlépe ten na přirozené bázi.

[/check_list]

Recepty na domácí boj s černými tečkami

Nejenom drahou kosmetikou můžete bojovat s černými tečkami. Tyto postupy zvládnete i se surovinami, které najdete doma ve spíži.

Mléko a želatina

Co je potřeba:
Mléko (nejlépe polotučné), čirá želatina, miska, štěteček
Postup:
Do misky dáme dvě lžíce mléka a jednu lžíci želatiny. Promícháme a dáme na cca 10 vteřin do mikrovlnky. Poté vzniklou směs namažeme štětečkem na postižená místa. Necháme zaschnout a sloupneme. Obličej lehce omyjeme vodou.
Celý postup i výsledek můžete vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE&feature=player_embedded

Vajíčko

Co je potřeba:
Bílek, kapesníky (případně jemný toaletní papír), miska, metlička na šlehání
Postup:
Kapesníky rozstříháme na pruhy. Do misky dáme bílek a metličkou vytvoříme pěnu. Poté pěnu naneseme na postižená místa a ihned na vytvořenou vrstvu přiložíme pruh kapesníku. Necháme zaschnout cca 15 minut a poté odstraníme. Obličej omyjeme a natřeme méně mastným krémem.

Napaření

Nedoporučuji pro ty, kteří mají rozšířené žilky či silně mastnou pleť.

Co je potřeba:
Hrnec, kapesníky, minerální voda/voda, ručník
Postup:
V hrnci necháme vodu přivést k varu. Poté se nad hrncem přikryjeme ručníkem a pár minut se necháme napařovat – póry se uvolní se a půjdou snadněji vymačkat. Po napaření si kolem ukazováčku omotáme kapesníky a jemně začneme vymačkávat postižená místa. Rozhodně toto nedělejte pomocí nehtů! Kůže by se mohla poranit a zanítit.

Tip: Do vody přidejte heřmánek, levandulový olej, nebo tea tree olejíček. Uvolnění pórů je možné i horkým látkovým kapesníkem.

A jak bojujete s černými tečkami vy? Pochlubte se!

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.